ajans360 - Ajans360
Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, aşağıdan detayları inceleyebilirisniz.

Web Tasarımı Kurumsal Kimlik Sosyal Medya QR Menü Fotoğraf ve Video

ajans360

Drone çekimi en basit tabiriyle havadan video çekimi olanağı tanıyan bir sistemdir. Bu sayede yüksek noktadan gerçekleştirilen çekimlerde hem daha kurumsal hem de daha kaliteli bir örüntü oluşturulur. Birçok marka ve firma bu reklam yöntemi ile sıradan yöntemlere kıyasla daha etkili pazarlama stratejisi oluşturmayı hedeflemektedir. Peki ama drone çekimi nedir, drone çekimi nasıl yapılır hatta drone çekimi fiyatları ne kadardır? İşte tüm bu sorularınızın cevapları için yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Ayrıca diğer hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz, internet sitemizdeki ilgili hizmetler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Drone Çekimi Nedir?

https://www.youtube.com/watch?v=qGpW_Blcq7I

Drone çekim veya havadan çekim, gerekli ekipman desteği ile gerçekleştirilen tanıtım filmi hizmetlerindendir. Bu çekimlerde Flycam, Aircam, Skycam, Helicam gibi drone teknolojisiyle çalışan profesyonel ekipmanlar kullanılmaktadır. Elbette bu profesyonel ekipmanların kullanımı için profesyonel ekip, teknik bilgi ve ehliyet gerekmektedir. Ayrıca drone operatörü olarak adlandırılan bu kişilerin mutlaka IHA'ya kayıtlı özel pilotluk belgelerinin bulunması da zorunludur. Fakat yine de buradaki odak nokta, tecrübedir. Çünkü son teknoloji ürünlerin yanı sıra drone ile fotoğraf ve video çekimlerinde, operatörün bakış açısı ve deneyimi de devreye girmektedir.

Bunun nedeni ise droneların boyut ve kullanım farklılıklarından ileri gelmektedir. Örneğin; iç mekanlar için daha küçük, dış mekanlar için ise bütünleşmiş kameralara sahip daha büyük dronelar bulunmaktadır. Operatörlerin bu gibi ayrımları iyi biliyor olmalarının yanı sıra, daha iyi performans alabilmek adına teknik dışı yaratıcılıklarının da olması gerekmektedir. Çünkü iyi bir ürün ortaya çıkarmak için drone ile çekim tek başına yetmez. Aynı zamanda yaratıcı, çözüm odaklı ve deneyimli olmak gerekir.

Drone Çekimi Nasıl Yapılır?

Drone çekimleri ile ilgili doğru bilinen pek çok yanlış vardır. Fakat drone ile çekilen kurumsal, profesyonel işlerin hiçbiri diğer hobi odaklı çekimlerle aynı kefeye konulmamalıdır. Çünkü fotoğraf ve video çekimi esnasında pilotun yapacağı en ufak bir manevranın bile azımsanmayacak ölçüde önemi vardır. Örneğin; gidilecek nokta belirlendikten sonra operatörün yapacağı herhangi bir ileri ya da geri manevra görüntüyü kullanılmaz hale getirebilir. Bu durum hobi amaçlı çekimlerde akışı bozmuyormuş gibi görünse de profesyonel çekimlerde akıcılığı zedeleyebilir ve tüketiciyi rahatsız edebilir.

Drone çekimi tecrübeli ellerde pek çok aşama sonucunda meydana getirilmektedir. Tıpkı tüm reklam yöntemlerinde olması gerektiği gibi ön hazırlık, çekim ve montaj süreçlerinden bahsedilmelidir. Yaratıcı ve beklentiyi karşılayacak bir senaryo oluşturulmalı, kurgunun detayları ince ince işlenmelidir.

drone-cekimi

Peki Ajans360 olarak bizim projelerimizde, drone çekimi nasıl yapılır?

Öncelikle gerekli olan bilgiyi sizden sağlayacağımızın ve taleplerinizi odak nokta olarak görmemiz gerektiğinin farkındayız. Dolayısıyla drone çekimlerine başlamadan önce hem marka odaklı hem de teknik bazı ön hazırlıklar yapıyoruz. Yaptığımız analizler sonucunda ihtiyaç duyacağınız asıl şeyin ne olduğunu ve kitlenizin ihtiyaçlarını belirleyerek, raporlaştırıyoruz. Akabinde edindiğimiz tüm bu bilgiler ve sizinde onayınızla, doğru bir senaryo ve kurgu oluşturuyoruz. Profesyonel ekibimiz ve DJI Drone teknolojisi ile bu dengeyi paylaşan hem sanatsal hem de reklam odaklı bir çekim gerçekleştiriyoruz. (DJI Drone avantajları ile ilgili gerekli bilgiyi yazının devamında sizlerle paylaşmış olacağız.) Çekimin sonrasında ise son aşamaya giderek, edit ve montaj kısmına ilerliyoruz. Tüm bunları ise her aşamada sizinle paylaşıyor, dolayısıyla da memnuniyet duyacağınız bir iş çıkarmış olmaktan yana gurur duyuyoruz.

DJI ile Drone Çekiminin Avantajları

Size daha kaliteli bir hizmet sunabilmek adına DJI teknolojisi ile çalışıyoruz. Peki ama havadan çekim noktasında DJI drone teknolojisinin avantajları nelerdir? Hadi açıklayalım:

 • 5.4K ya kadar ham görüntü çekimi
 • Akıllı HDR teknolojisi ile daha çok ayrıntı
 • Slow motion ile ağır çekim ve panoramatik hızlandırmalar
 • Gece çekimlerinde yüksek çözünürlük
 • 12,6 durağa kadar dinamik aralıkla RAW formatında fotoğraflar
 • Havada 360° ve 4 yönde video çekim desteği
 • Stabilizasyon ile sallantısız ve kaliteli videolar
 • İnsan ve nesne takip özelliği

Neden Drone Çekim Tercih Etmelisiniz?

Aslında şimdiye kadar bahsettiklerimiz bile drone çekimini tercih etmeniz için yeterliydi, öyle değil mi? Fakat yine de gelin, biraz da drone çekimlerinin marka bilinirliğinizi katkısından bahsedelim. Dijital pazarlama stratejilerinde pek çok farklı yöntemden verim alabilirsiniz. Fakat firmanız için hem etkili hem de kurumsal bir kimlik oluşturmak istiyorsanız; bu noktada drone çekiminin avantajları yadsınamayacak ölçüde büyük olacaktır.

Çünkü havadan çekimler drone dışı imkanlarla ancak helikopter vb. araçlar ile yüksek maliyetler üzerinden mümkündür. Oysa drone çekimleri daha az maliyetle daha yüksek verim sağlamaktadır. Ayrıca drone videografisi, özellikle çok hızlı aksiyon içeren etkinlikler içerisinde de avantaj sağlamaktadır. Çünkü özellikle DJI teknolojisi harekete engel olmadan, aksiyona imkan yaratmaktadır. Dolayısıyla sahadaki her türlü nesne ve insan için alan tanımaktadır. Ayrıca dronelar, fotoğrafçılara kıyasla çok daha yakın kadrajlara çok daha yüksek çözünürlükte erişim sağlayabilirler.

Diğer avantajları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Marka bilinirliğini artırmak
 • Kurumsal kimlik kazanımı
 • Hedef kitleye erişim
 • Yüksek rekabet gücü
 • Profesyonel strateji oluşumu
 • Yaratıcı reklam yönetimi

Drone Çekimi Fiyatları

dji drone çekim

Drone çekim fiyatları sizi düşündüren bir konu olabilir. Fakat bu konuda endişelenmeniz yersizdir. Çünkü drone çekimi fiyatları zannedildiğinden daha az maliyetlidir. Peki ama drone çekim ücretleri neye göre belirlenir? Fiyatları belirleyen ise hava koşulları veya video süreleri gibi çekim planlarına bağlıdır. 

Konu hakkında detaylı bilgi almak için iletişim sayfamıza göz atabilir veya aynı sayfada yer alan başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ajans360 olarak; ihtiyaç duyduğunuz her türlü hizmeti, en kaliteli şekilde sizlere sunmak için her an yanınızda olacağız!

Drone fotoğrafçılığı nedir?

Drone kameraları DSLR özellikleri ile havadan sinematografik çekimler yapmamızı sağlamaktadır. Bu çekimler oldukça estetik olmaktadır ve gerçekçi bulunduğu için özellikle tercih edilmektedir.

Hava çekimi ne demektir?

Hava Çekimi Drone, multihelikopter gibi insansız hava araçları ile fotoğraf ve video çekimine hava çekimi denir. Fabrika, alışveriş merkezi arazi, şehir merkezi, yaşam alanları ve farklı sektörlerde, genel durumu görmek ve tanıtım filmleri oluşturmak amacı ile çekim yapılmasıdır.

Drone çekim fiyatı alabilir miyim ?

Drone çekimi fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişir. Örneğin, bir yerel güzel bir manzara için çekim yapmaya karar verirseniz, fiyatlar daha düşük olabilir. Ancak, daha popüler bir alan seçerseniz veya daha karmaşık bir çekim yapmak isterseniz, fiyatlar yükselebilir. Ayrıca, çekimlerin ne kadar süreceğine ve ne kadar karmaşık olacağına da bağlı olarak fiyatlar değişebilir. Drone çekimi yaptıracak olanlar için en iyi yol, çekim planları hazırlamak olacaktır.
ajans360
İlyas Kaynak · 23 Eylül 2022

Drone Çekimi

Drone çekimi en basit tabiriyle havadan video çekimi olanağı tanıyan bir sistemdir. Bu sayede yüksek noktadan gerçekleştirilen çekimlerde hem daha kurumsal hem de daha kaliteli bir örüntü oluşturulur. Birçok marka ve firma bu reklam yöntemi ile sıradan yöntemlere kıyasla daha etkili pazarlama stratejisi oluşturmayı hedeflemektedir. Peki ama drone çekimi nedir, drone çekimi nasıl yapılır hatta…
Ajans360 · 12 Mart 2021

Ajans360 Kültürü!

Yaratıcıdır, hayal gücüne inanır! Yardımseverdir, gücünü başkalarının yararına kullanır, onlara güç verir! Kaşifidr, yeni yollar keşfeder, kendini geliştirir, gerçekleştirir! Kahramandır, kendi gücüne inanır! Bilgedir, bilgi ve ustalığı sever! 360 dürüsttür, saygıda asla kusur etmez. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışır. Müşteriye hızlı geri dönüş yapar ve cevapsız mail bırakmaz. Müşteri ile kim olursa olsun "iyi iş" yapmak…
Ajans360 · 28 Ocak 2021

Rakiplerin Kim Olduğunu Belirler!

Markanız için seçtiğiniz rakipleriniz kim olduğunuzu belirliyor olabilir mi? Günümüzde markanızı tanımlamanın bir diğer yolu seçtiğiniz rakipler ve en önemlisi onlara karşı oluşturduğunuz stratejiniz!

Ajans360 · 13 Ocak 2021

İçerik Üretmenin Arka Planları

Konu Eğer içerik üretmek ve ürettiğinizi insanlara sunmak istiyorsanız, yapmanız gereken birtakım önemli noktalar vardır. Bir üniversite öğrencisiyseniz ve alanınızla ilgili içerikleri insanlara sunmak istiyorsanız, şanslısınız. Neden o bölümü tercih ettiğinizden, bölümünüzün 10 yıl sonra geleceği noktaya kadar birden çok konuyu paylaşmanız mümkün. Bu noktada, dikkat edilmesi gereken ilk husus, hayatınıza farklı bir perspektifle bakmaya…
Ajans360 · 07 Ocak 2021

AJANS360’IN 2021’DE 21 HEDEFİ !

Ajans360 2020’de Web tasarımı, kurumsal kimlik, dijtal pazarlama, fotoğraf-video, sosyal medya ve danışmanlık-eğitim hizmetlerimizi sizlere sunduk.  Birden fazla marka ile işbirliği içerisinde markalarının itibarını sağladık.  Sizlere daha iyi hizmet vermek ve Ajans360’ı markanızın/kurumunuzun daima yanında hissetmenizi sağlamak için 21 hedef belirledik. Biz çok heyecanlıyız. Peki, ya siz? Ajans360'ın 21 Hedefi! 1. İlk hedefimiz, hem müşterilerimiz…
Ajans360 · 05 Ocak 2021

Markalar ve İmajlar

İmaj, markaları ayakta tutan ve müşteri sadakatini kazandıran olmazsa olmaz bir konudur. Bir markadan bahsedildiğinde insanların aklında canlanan olumlu veya olumsuz her şey, aslında bahsedilen markanın imajıdır. Akıllara gelebilecek her markanın mutlaka iyi bir imaja sahip olması gerekir. İmaj Kolay Kazanılabilir mi? Bu sorunun tek bir yanıtı yoktur. Evet demek de zor, hayır demek de…
Ajans360 · 23 Aralık 2020

Marka Sadakatini Kazanmak

Marka Sadakati Kazanmak Marka sadakati; sadakat kelimesinin aynen karşılığını reklam sektörüyle de ilişkilendirmek mümkün. Kullanıcı X ürününü alır, kullanır, aradan yıllar geçer, yine kullanır ve başka bir marka ile kullandığı ürünü değiştirmek istemez. Aynı markaya sadık kalıp, diğerlerini tercih etmeyen bireyler için marka sadakatinden bahsedebiliriz. Örneğin, erkek bir birey yalnızca x markasının spor ayakkabılarını tercih…
Ajans360 · 12 Ekim 2020

Dönüm Noktası

Dönüm Noktası , Uygunluk ve maliyet konusundaki diğer her tür gereksinimimizi etkisiz hale getiren bir ahlaki ya da doğrudan suç oluşturan bir deneyim yaşandığında ise olumsuz dönüm noktaları gerçekleşir, bu öyle bir noktadır ki ilgili markanın değerleriyle özdeşleştirilmek istemediğimiz için o markanın müşterisi olmayı reddederiz. Bir dönüm noktası bir ürünü denemek, onu sevmek ve bağlı…