Otel Web Tasarımı

Otel web tasarımı, otellerin müşterilerine ulaşmak ve dijital ortamda yer almak için aldıkları hizmetlerden bir tanesidir. Günümüzde pek çok kişi otel araştırmalarını ve otel rezervasyonlarını internet üzerinden gerçekleştiriyor. Özellikle mobil cihazların kullanımının yaygınlaşması ile birlikte pek çok müşteri kendi ihtiyaçlarına uygun olan otellere internet üzerinden ulaşabiliyor.

Bu noktada bir otelin internette yer almaması ve web sitesinin olmaması imkansız hale geliyor. Oteller, web sitelerinde odalarını, çeşitli hizmetlerini, otelin genel görüntüsünü, müsaitlik durumunu, fiyatlarını detaylı bir şekilde müşterilerine sunabilmektedir. Bunun içinde son derece kullanışlı ve dinamik bir web sitesine ihtiyaç vardır. Peki, iyi ve dinamik bir otel web tasarımının hangi özelliklere sahip olması gerekir?

Dinamik bir otel web sitesinin kesinlikle kullanıcı dostu ve pratik olması gerekmektedir. Son derece sade, karmaşıklıktan uzak bir web sitesi tasarımı ile kullanıcılar aradıkları bilgiye hemen ulaşabilirler. Bunun yanı sıra dinamik bir web sitesinin mobil uyumlu olması gerekir. Çünkü internet kullanıcılarının büyük bir kısmı mobil cihazlardan web sitelerine erişim sağlıyor. Bu nedenle kullanıcıların iyi bir deneyim yaşayabilmesi için responsive yani mobil uyumlu tasarım son derece önemlidir. Dilerseniz web siteniz ile uyumlu bir mobil uygulamaya da sahip olabilirsiniz...

Otel Web Tasarımı

Otel web tasarımı, otellerin müşterilerine ulaşmak ve dijital ortamda yer almak için aldıkları hizmetlerden bir tanesidir. Günümüzde pek çok kişi otel araştırmalarını ve otel rezervasyonlarını internet üzerinden gerçekleştiriyor. Özellikle mobil cihazların kullanımının yaygınlaşması ile birlikte pek çok müşteri kendi ihtiyaçlarına uygun olan otellere internet üzerinden ulaşabiliyor. Bu noktada bir otelin internette yer almaması ve web sitesinin olmaması imkansız hale geliyor. Oteller, web sitelerinde odalarını, çeşitli hizmetlerini, otelin genel görüntüsünü, müsaitlik durumunu, fiyatlarını detaylı bir şekilde müşterilerine sunabilmektedir. Bunun içinde son derece kullanışlı ve dinamik bir web sitesine ihtiyaç vardır. Peki, iyi ve dinamik bir otel web tasarımının hangi özelliklere sahip olması gerekir?

Dinamik Bir Otel Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Dinamik bir otel web sitesinin kesinlikle kullanıcı dostu ve pratik olması gerekmektedir. Son derece sade, karmaşıklıktan uzak bir web sitesi tasarımı ile kullanıcılar aradıkları bilgiye hemen ulaşabilirler. Bunun yanı sıra dinamik bir web sitesinin mobil uyumlu olması gerekir. Çünkü internet kullanıcılarının büyük bir kısmı mobil cihazlardan web sitelerine erişim sağlıyor. Bu nedenle kullanıcıların iyi bir deneyim yaşayabilmesi için responsive yani mobil uyumlu tasarım son derece önemlidir. Dilerseniz web siteniz ile uyumlu bir mobil uygulamaya da sahip olabilirsiniz.

Otel web tasarımı sitesi tasarımlarında bir diğer önemli nokta ise web sitesinin SEO alt yapısına uygun olmasıdır. İnternette rekabetin son derece yüksek olduğu düşünüldüğünde web sitelerinin SEO alt yapısına uygun olması ve SEO çalışmalarını yerine getirerek arama sonuçlarında ilk sıralar çıkması gerekir. Bu sayede dijital pazarlamanın faydalarından yararlanabilmek mümkün hale gelir.

otel web tasarımı

Otel Web Tasarımı Hizmetimiz

Otellere özel tasarlanan web sayfaları, gerek rezervasyon gerekse yönetici paneli kısmında kullanıcı dostu ve pratik olmalıdır. Tüm bunların yanı sıra otelin kurumsal web sitesindeki tüm sayfaların responsive, yani duyarlı tasarıma sahip olması, münferit misafirlerinizin mobil telefon veya tabletleri üzerinden dahi kolay bir şekilde oda ayırmalarına imkan tanır.

Otelcilik sektörüne özel geliştirdiği dijital çözümlerle birlikte sektörde öncü markalardan biri haline gelen Ajans360, 100’ü aşkın referansa ve Antmare Hotel web tasarımı ile “İnternet Oscarları” olarak da bilinen Altın Örümcek Web Ödülleri finalisti olma unvanına sahip.

Ağva, Sultanahmet, Bodrum, Foça, Çeşme, Alaçatı otel web başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından hem 4 ve 5 yıldızlı hem de butik, pansiyon, hostel vb. tüm konaklama tesisleri için web tasarım hizmeti sunan Ajans360’ın ihtiyaçlarınıza yönelik yazılım çözümleri de bulunuyor.

Her otel web sayfası için arama motoru optimizasyonu gerçekleştirilerek SEO uyumlu içerikler hazırlanır ve yayına alınır. Arama motorlarında lokasyon, konaklama türü gibi etkenlere göre otel web tasarımı ile siteniz üst sıralarda çıkar ve siz de böylelikle internet üzerinden tahmininizden çok daha fazla kişiye erişme imkanı bulursunuz.

Otel web sayfası tasarımına ek olarak tercihe göre mobil aplikasyon tasarım hizmeti de sunan Ajans360’ın profesyonel uygulama geliştiricileri sayesinde misafirleriniz Google Play Store ve Apple Store’dan oteliniz hakkında tüm bilgilere ulaşabilir ve rezervasyon yaptırabilirler.

Otel web sitelerinde en önemli unsur rezervasyon kısmıdır. Ajans360 olarak direkt rezervasyonu arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Özel olarak tasarladığımız widgetlarımız ile diğer online kanallardaki fiyatları sitemizde yayınlayarak web sitenizde ki bilgileri karşılaştırma imkanı sunuyoruz. Bu çalışmalar online rezervasyonlarda ciddi artış sağlamaktadır. Böylelikle komisyon ödemeden rezervasyon almak mümkün oluyor. Bunun yanı sıra yine direkt rezervasyonu arttırmak için özel pop up tasarımları hazırlayarak reklam çalışmalarınızda kullanıyoruz.

Ajans360 olarak hotelrunner.com ve sabeap.com gibi online rezervasyon yazılımları ile entegre bir şekilde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Ayrıca müşterilerimizin talepleri doğrultusunda SEO çalışmaları, web sitelerinin yönetilmesi ve blog içerikleri gibi hizmetleri de sunuyoruz.

Sizin de en kaliteli ve profesyonel otel web tasarımlarına ihtiyacınız varsa doğru adrestesiniz. 100’den fazla otel ile çalışarak en başarılı tasarımlara imza atan Ajans360 ile iletişime geçerek en detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Otel Web Tasarımı Aşamaları

Web tasarımını Ajans 360 olarak çeşitli aşamalar ile sunuyoruz. Söz konusu aşamaları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Tasarıma başlamadan önce müşterilerin ihtiyaç, istek ve hedefleri belirlenir. Bu belirlenen hedef, ihtiyaç ve istekler doğrultusunda otel web sitesi tasarımı ile ilgili bir taslak ve planlama hazırlanır.
  • Grafik ve yazılım ekibimizin toplantısı sonucunda hazırlanan stratejik planlama ve taslak kapsamında otelin renkleri, imajı ve kurumsal kimlik çalışmaları ile uyumlu özgün bir ön tasarım oluşturulur.
  • Oluşturulan ön tasarım müşteriye iletilir ve müşteriler gerekirse revize talebini iletir.
  • Müşterinin revize talebi doğrultusunda tasarımlarda gerekli iyileştirmeler gerçekleştirilir.
  • Tasarım tekrar müşterinin onayına sunulur.
  • Müşterinin onay vermesinin ardından yönetim paneline entegrasyon sağlanır.
  • Müşterilerin gönderdikleri içerikler ve ajanstan talep edilen destek içerikler panele yüklenir ve müşteriye bir demolink gönderilerek incelemesi talep edilir.
  • Müşteriler link üzerinden web sitesini inceleyerek gerekli revizelerini iletebilir.
  • Gerekli revizelerin de yapılıp onay verilmesinden sonra ise web sitesi yayına alınır.