Otel Web Tasarımı

Otel web tasarımı, otellerin müşterilerine ulaşmak ve dijital ortamda yer almak için aldıkları hizmetlerden bir tanesidir. Günümüzde pek çok kişi otel araştırmalarını ve otel rezervasyonlarını internet üzerinden gerçekleştiriyor. Özellikle mobil cihazların kullanımının yaygınlaşması ile birlikte pek çok müşteri kendi ihtiyaçlarına uygun olan otellere internet üzerinden ulaşabiliyor.

Bu noktada bir otelin internette yer almaması ve web sitesinin olmaması imkansız hale geliyor. Oteller, web sitelerinde odalarını, çeşitli hizmetlerini, otelin genel görüntüsünü, müsaitlik durumunu, fiyatlarını detaylı bir şekilde müşterilerine sunabilmektedir. Bunun içinde son derece kullanışlı ve dinamik bir web sitesine ihtiyaç vardır. Peki, iyi ve dinamik bir otel web tasarımının hangi özelliklere sahip olması gerekir?

Dinamik bir otel web sitesinin kesinlikle kullanıcı dostu ve pratik olması gerekmektedir. Son derece sade, karmaşıklıktan uzak bir web sitesi tasarımı ile kullanıcılar aradıkları bilgiye hemen ulaşabilirler. Bunun yanı sıra dinamik bir web sitesinin mobil uyumlu olması gerekir. Çünkü internet kullanıcılarının büyük bir kısmı mobil cihazlardan web sitelerine erişim sağlıyor. Bu nedenle kullanıcıların iyi bir deneyim yaşayabilmesi için responsive yani mobil uyumlu tasarım son derece önemlidir. Dilerseniz web siteniz ile uyumlu bir mobil uygulamaya da sahip olabilirsiniz...

Otel web tasarımı, otellerin müşterilerine ulaşmak ve dijital ortamda yer almak için aldıkları hizmetlerden bir tanesidir. Günümüzde pek çok kişi otel araştırmalarını ve otel rezervasyonlarını internet üzerinden gerçekleştiriyor. Özellikle mobil cihazların kullanımının yaygınlaşması ile birlikte pek çok müşteri kendi ihtiyaçlarına uygun olan otellere internet üzerinden ulaşabiliyor. Bu noktada bir otelin internette yer almaması ve web sitesinin olmaması imkansız hale geliyor. Oteller, web sitelerinde odalarını, hizmetlerini, fotoğraflarını müşterilerine sunabilmelidir. Bunun içinde son derece kullanışlı ve dinamik bir web sitesine ihtiyaç vardır. Peki, iyi ve dinamik bir otel web tasarımının hangi özelliklere sahip olması gerekir?

Dinamik Bir Otel Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Dinamik bir otel web sitesinin kesinlikle kullanıcı dostu ve pratik olması gerekmektedir. Son derece sade, karmaşıklıktan uzak bir web sitesi tasarımı ile kullanıcılar aradıkları bilgiye hemen ulaşabilirler. Bunun yanı sıra dinamik bir web sitesinin mobil uyumlu olması gerekir. Çünkü internet kullanıcılarının büyük bir kısmı mobil cihazlardan web sitelerine erişim sağlıyor. Bu nedenle kullanıcıların iyi bir deneyim yaşayabilmesi için responsive yani mobil uyumlu tasarım son derece önemlidir. Dilerseniz web siteniz ile uyumlu bir mobil uygulamaya da sahip olabilirsiniz.

Otel web tasarımı sitesi tasarımlarında bir diğer önemli nokta ise web sitesinin SEO alt yapısına uygun olmasıdır. İnternette rekabetin son derece yüksek olduğu düşünüldüğünde web sitelerinin SEO alt yapısına uygun olması gerekir. SEO çalışmalarını yerine getirerek arama sonuçlarında ilk sıralar çıkması gerekir. Bu sayede dijital pazarda oteliniz görünür olacaktır. Görünür olmak satışlara olumlu yönde fayda sağlayacaktır.

Online rezervasyon motoru

Uçak biletinden, otobüs biletine, konser biletine kadar hepsini online satın almaya alışmış durumdayız. Otellerin web sitelerinde online kredi kartı ile ödeme alan bir rezervasyon yazılımı kesinlikle olmadır.

Dinamik otel web tasarımı nasıl olmalıdır?

otel web tasarımı

Otellere özel tasarlanan web sayfaları, gerek rezervasyon gerekse yönetici paneli kısmında kullanıcı dostu ve pratik olmalıdır. Otelin kurumsal web sitesindeki tüm sayfaların responsive, yani duyarlı tasarıma sahip olması gerekmektedir. Münferit misafirlerinizin mobil telefon veya tabletleri üzerinden dahi kolay bir şekilde oda ayırmalarına imkan tanır.

Otelcilik sektörüne özel geliştirdiği dijital çözümlerle birlikte sektörde öncü markalardan biri haline gelen Ajans360, 150’yi aşkın referansa ve Antmare Hotel web tasarımı ile “İnternet Oscarları” olarak da bilinen Altın Örümcek Web Ödülleri finalisti olma ünvanına sahip.

Ağva, Sultanahmet, Bodrum, Foça, Çeşme, Alaçatı otel web başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından hem 4 ve 5 yıldızlı hem de butik, pansiyon, villa vb. tüm konaklama tesisleri için web tasarım hizmeti sunan Ajans360’ın ihtiyaçlarınıza yönelik yazılım çözümleri de bulunuyor.

Her otel web sayfası için arama motoru optimizasyonu gerçekleştirilerek SEO uyumlu içerikler hazırlanır ve yayına alınır. Arama motorlarında lokasyon, konaklama türü gibi etkenlere göre otel web tasarımı ile siteniz üst sıralarda çıkar. Siz de böylelikle internet üzerinden rezervasyon alabilirsiniz. Google reklamları ile çukur günlerinizi doldurabilirsiniz.

Otel web sayfası tasarımına ek olarak tercihe göre mobil aplikasyon tasarım hizmeti de sunan Ajans360’ın profesyonel uygulama geliştiricileri sayesinde misafirleriniz Google Play Store ve Apple Store’dan oteliniz hakkında tüm bilgilere ulaşabilir ve rezervasyon yaptırabilirler.

Otel web sitelerinde en önemli unsur rezervasyon kısmıdır. Ajans360 olarak direkt rezervasyonu arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Özel olarak tasarladığımız widgetlarımız ile diğer online kanallardaki fiyatları otel web sitenizde yayınlayabilirsiniz. Misafir web sitenizde ki bilgileri karşılaştırma imkanı sunuyoruz. Bu çalışmalar online rezervasyonlarda ciddi artış sağlamaktadır. Böylelikle komisyon ödemeden rezervasyon almak mümkün oluyor. Bunun yanı sıra yine direkt rezervasyonu arttırmak için özel pop up tasarımları hazırlayarak reklam çalışmalarınızda kullanıyoruz.

Ajans360 olarak hotelrunner.com online rezervasyon yazılımları ile entegre bir şekilde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda SEO çalışmaları, web sitelerinin yönetilmesi ve blog içerikleri gibi hizmetleri de sunuyoruz.

Sizin de en kaliteli ve profesyonel otel web tasarımlarına ihtiyacınız varsa doğru adrestesiniz. 150’den fazla otel ile çalışarak en başarılı tasarımlara imza atan Ajans360 ile iletişime geçerek en detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Otel Web Tasarımı Aşamaları;

  • Tasarıma başlamadan önce müşterilerin ihtiyaç, istek ve hedefleri belirlenir.
  • Hedef, ihtiyaç ve istekler doğrultusunda otel web sitesi tasarımı ile ilgili bir taslak ve planlama hazırlanır.
  • Grafik ve yazılım ekibimizin toplantısı sonucunda hazırlanan stratejik planlama ve taslak kapsamında otelin renkleri, imajı ve kurumsal kimlik çalışmaları ile uyumlu özgün bir ön tasarım oluşturulur.
  • Oluşturulan ön tasarım müşteriye iletilir ve müşteriler gerekirse revize talebini iletir.
  • Müşterinin revize talebi doğrultusunda tasarımlarda gerekli iyileştirmeler gerçekleştirilir.
  • Tasarım tekrar müşterinin onayına sunulur.
  • Müşterinin onay vermesinin ardından yönetim paneline entegrasyon sağlanır.
  • Müşterilerin gönderdikleri içerikler ve ajanstan talep edilen destek içerikler panele yüklenir ve müşteriye bir demolink gönderilerek incelemesi talep edilir.
  • Müşteriler link üzerinden web sitesini inceleyerek gerekli revizelerini iletebilir.
  • Gerekli revizelerin de yapılıp onay verilmesinden sonra ise web sitesi yayına alınır.

Şunu duyar gibiyim, Otelimizin markası için kurumsal kimlik yapıyor musunuz ? Elbette

Kaş bölgesinde web ödülleri aldığımız otelimizin kurumsal kimliğini ve markalaşma sürecini inceleyelim.

Akdeniz’in saklı kenti Kaş’ın muazzam manzarasını ve konforlu bir huzuru konuklarına vadeden, Kaş’ın gözde otelleri arasında yer almaktadır. Farklı aktiviteleri de organize eden Carruba, konuklarına keyifli bir tatil deneyimi yaşatmak istiyor. Ajans360 ekibi olarak kurumsal kimlik, web tasarım google reklamları ile güzel çalışmalara imza attık.

Ödüllü Otel Web Tasarımı

Otel Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik

Logo tasarımı da ajans olarak müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerden bir tanesidir. Logo tasarım sürecinde, müşterilerimizin markalarını diğer markalardan ayrıştırmaya ve akıllarda kalıcı bir tasarım gerçekleştiriyoruz. Logonun markalaşma sürecindeki önemini göz önünde bulundurarak, müşterilerimizin markalarına en uygun logoyu tasarlıyoruz.

Carruba Hotel için hazırladığımız logo tasarımı ve ilgilendiğimiz kurumsal kimliği, müşterimizi memnun ettiği için ajans olarak mutluluk duyduğumuz işlerimiz arasında yer alıyor!

Otel Açık Hava Outdoor Tasarımları

Outdoor, reklam sektöründe önemli bir yeri olan ve yaratıcı bir şekilde kullanıldığında olumlu geri dönüşlere sahip bir mecradır. Müşterilerimiz için zaman zaman tercih ettiğimiz outdoor mecrası, müşterilerimizin satışlarına yansımaktadır.

Otel Fotoğraf Çekimi!

Günün ilk saatleri, gün batımı ve gece ayrı ayrı güzellikleri olan Carruba Hotel için, fotoğraf-video ekibimiz otelin manzarasından, banyosuna kadar harika kareleri web sitesine eklememizi sağladı.

Otel Web Sitesi
Otel Web Sitesi

Carruba Hotel’ın web sitesinde yer alan diğer görsellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz!

Siz de markanızı web tasarımından, outdoor mecralarına kadar kusursuz bir şekilde tanıtmak istiyorsanız, sizi de Ajans360‘a bekliyoruz!

Otel Web Sitesi