Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Sayfalarınız için Facebook ve Instagram Reklam hizmetini profesyonel bir şekilde almak istiyorsanız, lütfen aşağıdaki "Hemen Teklif Al" butonuna tıklayabilirsiniz.

Facebook ve Instagram Reklamları

Teknolojinin gelişmesi ile reklamcılık, günümüzde yeni bir hale bürünmüştür. Artık alışıla geldik televizyon veya billboard reklamları yerini sponsorlu reklam bırakmıştır. İnternetin her eve girmesi ve insanların sosyal medyayı aktif olarak kullanmasından dolayı bu reklamcılık modeli de daha verimli olmaya başlamıştır. Firma sahipleri de yeni nesil reklamları kullanarak müşteri portföyünü genişletme, marka bilinirliğini arttırma ve satışlarını ivmelendirme gibi stratejik öneme sahip konuları sponsorlu reklam ile yapmaya başlamışlardır. Siz de markanızı online mecralar aracılığı ile büyütmek için aşağıdaki reklamcılık modellerini tercih edebilirsiniz.

Günümüzde, sponsorlu reklam denilince akla ilk gelen seçenek şüphesiz sosyal medya reklamlarıdır. Hedef kitleyi çok net bir şekilde seçebilme, günün her saati, istenilen oranda ve en etkili olacak şekilde yapılabilecek olmasından dolayı büyük markaların en çok kullandığı yöntemlerden birisidir. Reklam verene detaylı analizler sunması, reklamı gösterilecek kişinin demografik yapısı ve hedef kitlenin sevebileceği şeyleri gelişmiş yapay zekalar ile sunması teknolojinin en iyi yanlarından birisidir...

Facebook ve Instagram Reklamları

Teknolojinin gelişmesi ile facebook ve instagram reklamları, günümüzde yeni bir hale bürünmüştür. Artık alışıla geldik televizyon veya billboard reklamları yerini sponsorlu reklam bırakmıştır. İnternetin her eve girmesi ve insanların sosyal medyayı aktif olarak kullanmasından dolayı bu reklamcılık modeli de daha verimli olmaya başlamıştır. Firma sahipleri de yeni nesil reklamları kullanarak müşteri portföyünü genişletme, marka bilinirliğini arttırma ve satışlarını ivmelendirme gibi stratejik öneme sahip konuları sponsorlu reklam ile yapmaya başlamışlardır. Siz de markanızı online mecralar aracılığı ile büyütmek için aşağıdaki reklamcılık modellerini tercih edebilirsiniz. Burada marka bilinirliği oluşturabileceği gibi, hali hazırda var olan bir markanın itibar yükseltmesi, algı yönetimi, soğuk müşterilere yönelik marka bilinirliği oluşturulması ve satışların istenilen ölçüde artırılması da mümkündür.

Sosyal Medyada facebook ve instagram reklamları

Günümüzde, sponsorlu reklam denilince akla ilk gelen seçenek şüphesiz facebook ve instagram reklamlarıdır. Facebook ve instagram reklamlarında Hedef kitleyi çok net bir şekilde seçebilme, günün her saati, istenilen oranda ve en etkili olacak şekilde yapılabilecek olmasından dolayı büyük markaların en çok kullandığı yöntemlerden birisidir. Facebook ve instagram reklamlarında Reklam verene detaylı analizler sunması, reklamı gösterilecek kişinin demografik yapısı ve hedef kitlenin sevebileceği şeyleri gelişmiş yapay zekalar ile sunması teknolojinin en iyi yanlarından birisidir.

Facebook ve instagram reklamları burada marka bilinirliği oluşturabileceği gibi, hali hazırda var olan bir markanın itibar yükseltmesi, algı yönetimi, soğuk müşterilere yönelik marka bilinirliği oluşturulması ve satışların istenilen ölçüde artırılması da mümkündür. Facebook ve instagram reklamları gelişmiş yapay zeka sayesinde sizden daha önce alışveriş yapan, sadece web sitenizi ziyaret eden veya sizi ilk kez gören kişilere ayrı ayrı reklamlar gösterebilmeniz sayesinde facebook ve instagram reklamları yatırımlarınızı en verimli şekilde kullanmanız mümkündür.

facebook ve instagram reklamları

Facebook Reklamları

Facebook, günlük 1.3 milyar aktif kullanıcısı ile bugün dünyanın en büyük sosyal medya platformu olma özelliğini taşır. Kullanıcıların bu platformda günlük 35 dakika harcaması da, reklam verenler için mükemmel bir ortam oluşturur. Ayrıca Facebook, Business Manager ile firmalara, bu kullanıcıları doğrudan hedefleyebilecekleri reklam kampanyaları oluşturma olanağı verir. Mesela beş yıldızlı bir oteliniz olduğunu varsayalım. Yaz sezonunun yaklaşmasıyla otelinize yeni müşteri rezervasyonları istiyorsunuz. Bunun için de facebook reklamları kullanmaya karar verdiniz. İşte burada facebook sizlere harika bir kullanıcı aralığı sunuyor. Gezi, yolculuk ve tatil başlıkları ile açılmış sayfaları takip eden kullanıcılara reklamlarınızı gösterebiliyorsunuz.

Facebook ve instagram reklamları ayrıca sizin reklamlarınıza daha önce tıklamış, web sitenizi ziyaret etmiş ve rezervasyon yapmaya karar verip son aşamada bırakan kullanıcıları Facebook pixel sayesinde yeniden müşteriniz yapabiliyorsunuz. Kullanıcıların alışkanlıkları, hobileri, ekonomik durumları ve yaş aralığı gibi seçenekler sosyal medya reklamcılığını geleneksel reklam yöntemlerine göre öne geçiren başlıca şeylerdir. Bu sürecin uzmanlık ve deneyim istediğini unutmamak gerekiyor. Evet, günümüzde sosyal medya platformları üzerinden reklam yayınlamak inanılmaz derecede kolay.

Ama doğru hedef kitle seçimi, etkili bir reklam kampanyası ve verimli kullanılan reklam bütçesi uzmanlık ve deneyim isteyen konulardır. Yatırımlarınızın karşılığını sonuna kadar almak için, sizlere bu konularda mentorluk yapabilecek, reklam kampanyalarınızı yürütebilecek ve içerik pazarlaması ile soğuk müşterilerinizi markanıza ısındırabilecek profesyonel firmalarla çalışmak uzmanlar tarafından önerilir.

İnstagram Reklamları

Sizin de bildiğiniz gibi Facebook, geçtiğimiz senelerde İnstagram’ı 1 milyar dolar gibi bir fiyata satın aldı. Günlük aktif 800 milyon kullanıcısı ile İnstagram, en az Facebook kadar büyük bir sosyal medya platformu olma yolunda ilerlemektedir. Bu kadar devasa bir kullanıcı kitlesi olunca da, reklam vermek için harika bir platform haline geliyor. En güzel yanı ise; İnstagram reklamları, Facebook Business Manager aracılığı ile veriliyor. Yani Facebook’ta olduğu gibi İnstagram’da da etkili reklamlar oluşturabiliyorsunuz. Yalnız bu iki platforma verilen reklamlar, stratejik olarak farklılık gösterebiliyor.

Sebebi ise kullanıcı kitlelerinin çok farklı olmasıdır. Facebook kullanıcılarının yaş ortalaması İnstagram kullanıcılarına göre daha büyük olduğunu unutmamak gerek. Haliyle bu iki farklı hedef kitleye aynı reklamları oluşturmak doğru olmaz. Etkili bir İnstagram reklamı vermek için, kullanıcıların 3 saniye içerisinde dikkatini çekebilecek bir reklam oluşturulması gereklidir. Çünkü günümüzde sosyal medya kullanıcılarının dikkat süreleri 3 saniyeye kadar düşmüştür. Hatta araştırmalar, Avrupa ve Amerika bölgelerinde yaşayan insanlarda bu sürenin 2 saniyeye kadar düştüğünü göstermektedir.

Bu yüzden facebook ve instagram reklamları kullanacağınız görsel, metin ve sunacağınız kampanya kullanıcının dikkatini 2 saniye gibi bir sürede çekmelidir. Aksi takdirde reklam bütçenizin karşılığını alamayabilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi doğru, etkili ve verimli bir reklam kampanyası oluşturmak için ajanslardan yardım almanız işiniz için en doğru yatırım olacaktır. Bu yüzden facebook ve instagram reklamları için merak ettiğiniz soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.