Facebook-Instagram Yönetimi - Ajans360
Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, aşağıdan detayları inceleyebilirisniz.

Web Tasarımı Kurumsal Kimlik Sosyal Medya QR Menü Fotoğraf ve Video

Facebook-Instagram Yönetimi

Dünya üzerinde internet kullanımı her geçen yıl artsa da özellikle akıllı telefonların ceplere girmesi ve operatörlerinde internet sağlaması ile çok sayıda kullanıcıya ulaşmıştır. İnternetin bu kadar yaygın kullanılması beraberinde sosyal medya kullanımını getirmiştir. Günümüzde Türkiye’de sosyal medya kullanan kişi sayısı 48 milyonu geçmiş durumdadır. Sosyal medyanın gücü, reklamlara olan faydası yadsınamayacak ölçüdedir.

Facebook ve İnstagram en fazla kullanıcıya sahip olan sosyal medya uygulamalarıdır. Facebook reklamı ve İnstagram reklamı markaların, şirketlerin kendilerini çok daha fazla kitleye ulaştırabilmeleri için oldukça önemli araçlardır. Bu nedenle sosyal medya yönetimi iyi yapılmalıdır.

Sosyal medya dünyanın dört bir yanından insanın saniyeler içinde birbiri ile iletişim kurabildikleri alandır. Sosyal medya yönetiminin etkili şekilde yapılması markanın ya da şirketin dijital dünya üzerinde bilinirliğini arttıracaktır. Sosyal medya yönetiminin profesyonelce yapılması ile bir web sitede oluşan trafik yüzde 91 oranında artış gösterebiliyor. Bir web sitenin ilgili alanına ait hedef kitlesine ulaşabilmesinin ihtimali ise yüzde 71 oranında artış gösterebiliyor...

Facebook-İnstagram Yönetimi

Facebook-instagram yönetimi; dünya üzerinde internet kullanımı her geçen yıl artsa da özellikle akıllı telefonların ceplere girmesi ve operatörlerinde internet sağlaması ile çok sayıda kullanıcıya ulaşmıştır. İnternetin bu kadar yaygın kullanılması beraberinde sosyal medya kullanımını getirmiştir. Günümüzde Türkiye’de sosyal medya kullanan kişi sayısı 48 milyonu geçmiş durumdadır. Sosyal medyanın gücü, reklamlara olan faydası yadsınamayacak ölçüdedir. Facebook ve İnstagram en fazla kullanıcıya sahip olan sosyal medya uygulamalarıdır. Facebook reklamı ve instagram reklamı markaların, şirketlerin kendilerini çok daha fazla kitleye ulaştırabilmeleri için oldukça önemli araçlardır. Bu nedenle sosyal medya yönetimi iyi yapılmalıdır. İşbirliği içinde olduğumuz şirketler veya markalar ile çalışmaya başlamadan öncelikli olarak sosyal medyayı anlıyoruz.

Sosyal Medya Yönetiminin Önemi

Facebook-instagram yönetimi; sosyal medya dünyanın dört bir yanından insanın saniyeler içinde birbiri ile iletişim kurabildikleri alandır. Sosyal medya yönetiminin etkili şekilde yapılması markanın ya da şirketin dijital dünya üzerinde bilinirliğini arttıracaktır. Sosyal medya yönetiminin profesyonelce yapılması ile bir web sitede oluşan trafik yüzde 91 oranında artış gösterebiliyor. Bir web sitenin ilgili alanına ait hedef kitlesine ulaşabilmesinin ihtimali ise yüzde 71 oranında artış gösterebiliyor.

Sosyal medyayı Türkiye’de aktif olarak kullanan kişilerin yüzde 63’üne ulaşılabiliyor. İnternet kullanan çevrimiçi olan kişilerin neredeyse yüzde 43’ü Facebook, İnstagram gibi sosyal medya kullanıcılarından oluşuyor. Facebook kullanıcılarının yaklaşık yüzde 20’si Facebook reklamı ya da yorumlardan etkilenerek bir hizmet/ürün satın alıyor. İnstagram kullanıcılarının ise yaklaşık olarak yüzde 75’i İnstagram reklamı veya yorumlardaki hizmet/ürünü satın alıyorlar. İstatistiklerden de anlaşılacağı üzere sosyal medyadaki sponsorlu reklam ürünleri ve ya hizmetleri geniş kitlelere ulaşabiliyor. Doğru ve etkili şekilde yapılan Facebook ve İnstagram reklamları düşük maliyet ile yüksek kar sağlamaktadır.

facebook-instagram yönetimi

Sosyal Medya yönetiminde Strateji Belirleme

İşbirliği içinde olduğumuz şirketler veya markalar ile çalışmaya başlamadan öncelikli olarak sosyal medyayı anlıyoruz. Markanın ya da şirketin bağlı olduğu sektör ve bu sektör içerisinde ne tür kampanyaların yürütüldüğüne dair çalışmalar yapıyoruz. Yaptığımız çalışmaların ardından bir strateji belirliyoruz. Belirlediğimiz stratejiyi aylık olarak planlıyoruz. Her dönem için özel günler, müşterilerin ihtiyaçları, müşterilerin neyi talep ettiği gibi hususları belirleyerek kampanyalar düzenliyoruz. Facebook gibi sosyal medya sitelerinde ulaşılmak istenen hedef kitlenin belirlenmesi ve tanınması bu aşamada büyük önem taşımaktadır. Hedef kitlenin doğru şekilde analizi yapıldığı takdirde doğru stratejilerin belirlenmesi ve ihtiyaçların karşılanması daha da kolaylaşacaktır.

Raporlama Sürecimiz

Facebook-instagram yönetimi; çalıştığımız markalar ya da şirketler için belirlediğimiz stratejileri, yürüttüğümüz tüm çalışmaları düzenli olarak değerlendirerek raporluyoruz. Süreç boyunca gereken geliştirme ve iyileştirmeleri yaparak sürekli güncel şekilde stratejileri uyguluyoruz. En iyi şekilde hizmet verebilmek için çalışıyor ve düzenli olarak gelişmeleri raporlayarak gelişmelerden haberdar olunmasını sağlıyoruz. Her ay sonunda tüm süreci rapor halinde sunarak değerlendirme yapıyoruz. Değerlendirme sonucuna göre bir sonraki adımda daha da iyiye gidebilmek için çalışıyoruz.

Facebook-instagram Yönetimi Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medyanın herkesin hayatındaki yeri giderek artıyor. Facebook gibi mecralarda sponsorlu reklam markaların ve şirketlerin daha çok ön plana çıkmasını, içeriklerinin görünür kılınmasını ve etkileşimlerinin artmasını sağlıyor. Her geçen gün sosyal medyaların algoritması değişmektedir. Değişen algoritmalara uyum sağlayabilmek ve bu süreçte sponsorlu reklam gibi çeşitli reklam stratejilerini etkili şekilde kullanmak başarıyı büyük oranda arttıracaktır. İnstagram reklamı çok fazla kullanıcıya ulaşması ve etkili şekilde yapılması ile düşünülenden çok daha fazla etkileşim alabilmektedir. Facebook reklamı gibi birçok sosyal medya mecrasında uygulanacak reklam stratejileri, yönetimi tarafımızdan titizlik ile yürütülmektedir.

Uygulamalarımız

Markayı aynı sektördeki diğer markalardan ayırmak, ön plana çıkarmak, içeriklerin çok daha fazla kişiye ulaşması ve markanın büyüyebilmesi açısından sosyal medyada kampanyalar ve reklamların yürütülmesi önemlidir. İhtiyaç duyulduğu takdirde kampanyalar ve reklamlar için fotoğraf çekimi, drone çekimi yapabiliyoruz. Aynı şekilde yine ihtiyaç olduğu takdirde markanın kampanyaları ve reklamı için özel video ve seslendirme yapabiliyoruz. Markanız için kampanya yönetimi istediğiniz takdirde kampanya yönetimini profesyonelce, titizlik ile yürütüyoruz. Anlaşma yapıldığı takdirde gerekirse sosyal medyadan gelen kampanya ya da reklam ile ilgili sorulara cevap veriyoruz. Markanın kendi ihtiyacına ve müşterinin talebine göre doğru ve stratejik kampanyalar düzenleyip, tüm işleri yürütüyoruz. Dijital dünya bir markanın rakipleri arasından sıyrılıp yükselebilmesi, ön plana çıkabilmesi ve markanın büyümesi için her zaman sağlam adımlar atmaya gayret ediyoruz.