QR Menü | Cafe & Restoran Ve Otel Menüleri - Ajans360
Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

QR Menü sayfamıza hoş geldiniz! Hemen teklif almak için lütfen aşağıdaki "Teklif Al" butonuna tıklayarak bize ulaşın.

QR Menü

QR menü hizmetlerimiz, işletmenizin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir ve hızlı bir şekilde kullanıma sunulabilir. Sadece menü içeriğinizi bize iletip belirlediğiniz hizmetleri içeren bir QR kodu oluşturmak için bizi tercih edebilirsiniz. Restoranınız için müşterilerinize erişimi kolaylaştırmak adına bir QR kodu mu istiyorsunuz? Yoksa otelinizde konaklayan misafirlerinize hizmetlerinizi daha etkin bir şekilde sunmak için mi bu hizmetten yararlanmak istiyorsunuz? Ajans360 olarak, size ihtiyacınız olan QR çözümlerini sunmaktan memnuniyet duyarız.

QR Menü Hizmetlerimiz – Ajans360

Müşterilerimize özel olarak tasarladığımız QR menü hizmetleri ile işletmenizin dijital dönüşümüne katkıda bulunuyoruz. Restoranlar, oteller, kafeler ve benzeri işletmeler için sunduğumuz bu hizmetle, müşterilerinize daha hızlı ve pratik bir hizmet sunmanın yanı sıra, güvenlik konularında da önemli bir adım atıyoruz.

Menü içeriğinizi bizimle paylaştığınızda, deneyimli ekibimiz hızla özelleştirilmiş QR Kodlarınızı oluşturur ve size sunar. QR Kodlarınızı, müşterilerinizin cep telefonlarından kolayca tarayarak menünüze erişmelerini sağlayarak, geleneksel menü kullanımının ötesinde bir deneyim sunarız. Bu sayede, müşterileriniz masalarında rahatça otururken menünüze göz atabilir, siparişlerini kolayca verebilirler.

Ajans360 olarak, işletmenizin ihtiyaçlarına uygun, yenilikçi ve kullanıcı dostu QR menü çözümleri sunmaktan gurur duyuyoruz. Müşterilerinize unutulmaz bir deneyim yaşatmak ve işletmenizin dijital dönüşümüne katkıda bulunmak için bize bugün katılın!

Jiva Beach Hotel Mobil Web Tasarım
jivabeachresortmobil (1)
Jiva Beach Hotel Mobil Web Tasarım
jivabeachresortmobil (1)
Jiva Beach Hotel Mobil Web Tasarım
jivabeachresortmobil (1)

QR Menü Nedir?

Gelişen teknolojinin hızla yayılması pek çok sektörü de etkiler. Artık sayfalarca lokanta menülerine bakmaktansa telefon ile inceleme yapmak hem daha hızlı hem de daha kolay bir hal almıştır. Çağa ayak uydurmanın yanı sıra teknolojiyi sektörel bazda entegre etmek ve bunu kullanmak pek çok avantaj sağlar. QR kod da bu teknolojik gelişmelerin bir kolu haline gelmiştir.

Artık pek çok sektörde ve alanda QR Menü kullanıldığına şahit olmak mümkündür. Çünkü bu QR kodlar özellikle telefon kullanan kişiler tarafından rahatlık sağladığı için tercih edilir. Hemen hemen pek çok akıllı cihazın kamerası veya içerisinde yer alan uygulama QR kodları algılayabildiği için insanların çoğu bunu kullanmayı tercih eder. Hem bir restorana gittiğinizde menüye bakmak için QR kod kullanılabilir hem de bir ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek için QR kodlar tercih edilir. QR kodları, herhangi bir uyumlu akıllı telefonla taranma yeteneği bulunan bir barkod türüdür ve kullanıcıların URL’leri yazmadan içeriğe veya web sitelerine erişmesine olanak tanır. Restoranların dijital menüler sunması, müşterilerin hangi gıda maddelerinin hemen mevcut olduğunu öğrenmesine olanak vermesi ve hatta anında sipariş vermesi kolaydır.

QR menülerinin kullanımı inanılmaz derecede kolaydır. Müşteriler, onları restoranın menüsünün dijital menüsüne yönlendiren kodu telefon kamerasıyla taramalıdır. Bu menüler, müşterilerin aradıklarını hızlı bir şekilde bulabilmeleri için her öğe için resimler, açıklamalar ve fiyatlar içerebilir. Müşteriler ne sipariş etmek istediklerini seçtikten sonra restoranın mobil uygulamasını (varsa) veya web sitesini kullanarak sipariş verebilir ve hatta önceden güvenli bir şekilde ödeme yapabilir. Bazı durumlarda, müşteriler QR menülerini kullandıklarında, restoranlar tekrar iş yapmak için büyük bir teşvik olan özel fırsatlar veya indirimler sunabilir.

Özellikle yeni bir işletme açtığınız zaman bu tip bir menü kullanımı kullanıcılar açısından rahatlık sağlarken çevreye karşı duyarlı olmanızı da pekiştirir. Artık herhangi bir garson veya komi gelmeden de müşteriler bu kar menüler sayesinde istedikleri yiyeceklerin özelliklerine kısa sürede ulaşabilirler. Pek çok gelişmiş ülkede ve iyi hizmet veren restoranda genellikle QR menülere erişilebilir. Bu aynı zamanda müşteri memnuniyetini artırırken kişilere kolaylık sağladığı için sıklıkla tercih edilen hizmetler arasında yer alır.

QR Menü Bolçi

QR Menü vs Geleneksel Menü Avantajları

QR Menü kullanmanın geleneksel menüye karşı elbette birçok avantajı bulunuyor. Genel olarak bahsetmek gerekirse en başta kâğıt kullanımı azaltarak çevreye katkı sağlaması belirtilebilir. Çevreyi savunan bu kadar çok insan varken, QR Menüleri restoranların kağıtsız kalmasına yardımcı olabilir. Müşteri tabanınız bunu takdir ediyor ve bu, restoranınızın çevre dostu olduğunu göstermenin harika bir yoludur. Ayrıca, yeni öğeler eklerken her hafta yeni bir menü yazdırmanıza gerek yoktur, bu da zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Bir öğenin arzı azaldığında veya yeni bir şey eklemek istediğinizde, tüm menüyü yeniden yazdırmaktansa bir QR kodu menüsüyle yapmak daha kolaydır. Örneğin, bir öğeniz biterse, mevcut değil olarak işaretlemek için düğmeyi tıklayın. Müşterilerin karar vermesini kolaylaştırmak için yeni ürünlere resimler ve açıklamalar bile ekleyebilirsiniz.

Sipariş bile alamayacak kadar dolu olduğunuzda, bir QR menüsüne sahip olmak süreci kolaylaştırmaya yardımcı olur ve müşteri memnuniyetini artırır. Müşteriler menüyü tarayabilir ve siparişi kendileri verebilir. Bu, bir garsonu beklerken sırada beklemeleri veya yiyeceklerinin soğuma riskini almaları gerekmediği anlamına gelir. Ayrıca aradıklarını hızlı ve kolay bir şekilde bulabilecekleri için bekleme süreleriniz azalacak ve müşteri memnuniyeti artacaktır.

Bir restoran menüsü QR koduyla, garsonların menüyü açıklamak veya siparişleri yazmak için çok fazla zaman harcamasına gerek kalmaz. Restoranlar, hangi ürünlerin sipariş edildiğini, ne zaman sipariş edildiğini ve kimin sipariş ettiğini takip edebilir. Bu, bir müşterinin önceki siparişlerini gözden geçirmeniz gerektiğinde harikadır. Yani aldığınız siparişleri tek tek yazmaktansa QR menü sayesinde başarılı bir şekilde elinizdeki tablet veya telefona kaydederek aklınızda tutmanıza gerek kalmaz. Hem müşteri memnuniyetini arttırmak hem de hizmet kalitesini hızlandırmak için kullanılan bu kodlar pek çok yerde yaygınlaşmaktadır. Özellikle restoranlarda kullanılan menüler dışında kıyafet sektörü gibi ürün açıklamasına ihtiyaç duyulan her alanda karşılaşılması mümkün olan teknolojik bir gelişmedir.

QR Kod Nasıl Oluşturulur?

Her QR Menü kodu tam kare şeklinde değildir. Bazen içlerinde benzersiz desenler, renkler ve logolar bulunur. Bunları doğrudan posta, tabela, reklam panoları ve hatta telefonunuzu kullanarak ekrandaki kodu tarayabileceğiniz TV şovları gibi dijital olmayan alanlarda bulabilirsiniz.

Kullanılan araç dikey ve yatay verileri okuma konusunda doğru özelliklere sahip olduğu sürece hem barkodlar hem de QR kodları bir lazer veya akıllı telefon kullanılarak taranabilir. QR kodlar oluşturulurken özel internet programları kullanılabileceği gibi bu işi yapan yerlerden destek de talep edilebilir.

QR kod oluşturmak için detaylı olarak bu yazımızı inceleyebilir, QR kod oluşturma süreci hakkında kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

QR Menü Fiyatları Nasıldır?

Kâğıt ile menü oluşturmanın aksine QR Menü çok daha az maliyetli ve daha kullanışlı bir yöntemdir. Defalarca kâğıt israf etmektense dijital olarak QR kod güncellemek çok daha basit ve kolay bir yöntem içerir. Bu nedenle oluşturulacak QR kod sayısına göre maliyetleri de farklılık gösterir.

QR Menüler genellikle barkodlardan farklı şekilde kullanılır. QR kodları, bir barkodun tutabileceğinden yüzlerce kat daha fazla şifreli karakter tutabilir. Sayfalarca bir broşür vermektense QR kodlu menüleri müşterilere taratmak çok daha ekonomik olmasının yanı sıra pek çok farklı bilgiye ulaşılması için de avantaj tanır. Özellikle QR kod fiyatlarını menü, genişliğe, tasarımı, renkleri ve taranmaya şekli etkileyebilir. Yine de müşteri memnuniyetinden ve reklamdan katılmayacağı için QR Menü fiyatları son derece makul olmaktadır. Hem reklamınızı yapmak hem de menülerimiz hakkında hızlı bilgi erişilmesini sağlamak amacıyla işletmelerimizi kurduktan sonra QR menü kod talebinde bulunarak hizmet alabilirsiniz.

QR Menünüzü Hemen Oluşturun İletişime Geçin

QR Menü Niz

QR Menü Nasıl Kullanılır?

Android 8 veya sonraki bir sürümü çalıştırıyorsanız, kamera uygulamasını açıp telefonunuzu QR koduna doğrultarak ve açılır başlığa dokunarak bir QR kodunu tarayabilirsiniz. Pop-up banner’ı görmüyorsanız bunun yerine QR kodunu taramak için Google Lens uygulamasını kullanabilirsiniz.

QR kodları, bir dizi siyah beyaz pikseli, bir veri dizisini kodlayan benzersiz bir modelde düzenleyerek çalışır. Tarandığında, q kodunun deseni insan tarafından okunabilir bilgilere dönüştürülebilir. Lazer okuyucu kullanarak bir barkodu nasıl tarayacağınızı biliyorsanız, bir QR kodunu nasıl tarayacağınızı zaten biliyorsunuzdur – tek gerçek fark, kodu okumak için kullanılan cihazın türüdür.

Ancak barkodların doğrusal düzenlemesinden farklı olarak, QR kodları hem dikey hem de yatay olarak yazıldıkları için çok daha fazla veri depolayabilir. İşletme hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlayan QR kod sistemi, aynı zamanda kamera veya uygulama yardımıyla kolaylıkla kullanılabilme özelliğine sahiptir. Kamera, QR kod sisteminin üzerine götürüldüğü zaman çıkan bağlantıya tıklamak ve niye erişmek için yeterli bir davranıştır. Eğer kamera sistemi algılayamayan bir mobil cihaza sahip bir müşteriye denk gelirseniz uygulama üzerinden girmesini teşvik edebilir veya kendi tabletinizden de menüyü açarak incelemesi için onlara fırsat tanıyabilirsiniz.

QR kod, Herhangi bir ürünün özelliklerini ayrıntılı olarak tanıtırken veya müşterilere sunum yaparken kullanılır. Pek çok farklı bilgiyi tek bir ekrana sığdırma yetisine sahip olan bu teknolojiyi herkes kullanılabildiği için pek çok sektör tercih eder. Hiçbir şey yazmasa dahi QR kod sistemlerini telefonunuzda açarak sınırsız bilgiye ulaşmanız mümkündür. Pek çok kişi de satın aldığı ürünlerin içerisinde yer alan broşürleri okumaktansa telefon kullanımının artmasına bağlı olarak bu kod sistemlerini açıp okuma yapmak isterler. Bu nedenle teknolojiye ayak uydurmanın yanı sıra kişilerin zevkine ve isteklerine hitap etmek de önemlidir.

Android Telefonunuzla QR Kodu Nasıl Taranır?

Yerleşik kamera uygulamasını kullanarak ve birkaç basit adımı izleyerek Android telefonunuzda hızlı ve kolay bir şekilde QR kodu tarayabilirsiniz,

  • Android telefonunuzda Kamera uygulamanızı açın.
  • QR kodu ekranın ortasında olacak şekilde telefonunuzu sabit tutun.
  • Telefonunuzun QR kodunu tanımasını bekleyin (bir bip sesi duyabilir veya bir titreşim hissedebilirsiniz).
  • Bir bildirim görürseniz, QR koduyla ilişkili bağlantıyı açmak için ona dokunun .
  • Bir bildirim görmüyorsanız telefonunuzun Ayarlar uygulamasına gidin ve QR kod taramayı etkinleştirin. Ardından, QR kodunu tekrar taramayı deneyin.
  • Android telefonunuzda QR kodlarını taramak, birkaç kolay adımda yapılabilecek basit bir işlemdir.
QR Menü Melike Kaya

Artık Android telefonunuzda karşılaştığınız herhangi bir QR kodunu hızlı ve kolay bir şekilde tarayabilirsiniz. Menü üzerinde yer alan bu kodlar hem telefon kamerası hem de uygulama sayesinde rahatlıkla taranabilir. Bu sayede hemen hemen herkes müşteri olarak geldiğinde menülerimizi rahatlıkla inceleme fırsatı bulur. Herkese hitap eden teknolojik bir gelişme kullandığınızda menülerimizi erişim kolay olurken, memnuniyeti arttırmak da söz konusudur. QR kodlar tamamen internet üzerinden olabileceği gibi indirilen uygulamalar tarafından da oluşturulabilir. Kullanımı kolay olduğu kadar taranması da bir o kadar basit olması sayesinde pek çok işletme bu tür uygulamaları kullanmayı tercih eder. Aynı zamanda teknolojiye ayak uydurulduğunu da işletmenin işleri de kolaylaşır. Siz de vakit kaybetmeden bu uygulamalara geçebilirsiniz.

QR Kod Oluştururken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İşletmenizde müşteriler için uygulamayı planladınız. QR kodlu menülere ilave etsen markanızı teslim edecek şeylere dikkat etmek gerekir. Bu sayede müşteriler hem yemek seçerken hem de markanızın kalitesini de görmüş olurlar. Bunun için oluşturduğunuz QR kodlu menülerin sayfasına marka isminizi ve sembollerini yerleştirebilirsiniz. Ayrıca sembol ve marka isimlerini yerleştirirken konseptinize uygun renkler ve görseller kullanarak menüye bakma süresini arttırabilir ve müşterilerin ilgisini çekebilirsiniz. Bu sayede hem menüden daha fazla seçim yapabilecek olan müşteriler daha iyi inceleme fırsatı bulurken markanızın güzelliği hakkında da bilgi sahibi olurlar.

QR kodlu bir menü oluştururken ilk önce kafenin veya işletmenizin adını yazmanız gerekir. Daha sonrasında menüye giriş yapmadan önce mekanınıza ilgili özel bölgelerin resimlerini çekebilir ve müşterilerin bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını teşvik edebilirsiniz. Daha sonra kısaca işletmeniz hakkında 200 karakteri aşmayacak şekilde bilgi vermeniz de ne zaman kurulduğumuz veya nasıl bir işletme olduğunuzu yansıtabilir. Bu aşamayı da geçtikten sonra işletmenizin adresini yazabilir ve daha sonrasında kafenizde bulunan menü sistemine geçiş yaptırabilirsiniz.

Burada menü kısmına geçtikten sonra önemli olan kısım kişilerin hangi yemekleri tercih edeceklerini, ayrı ayrı kategorilendirmektir. Bu sayede sadece yemek yiyecek olanlar yemek menülerine bakabilir iken bir şeyler içmeye gelen kişiler, içecek kısmındaki menüleri inceleme fırsatı bulur. Bu aynı zamanda müşterilerin fazla vakit kaybetmesini engellerken, aradıklarını daha kolay bulma imkânı verdiği için memnuniyetlerini arttırır. QR kodlu bir menü oluştururken sadece tanıtım veya menü içeriklerini yazmanız yetmez. Aynı zamanda müşterilerin bir sonraki zamanda gelmelerini de teşvik etmek amacıyla adres veya açılış bilgileri gibi kısa dip notlarda düşebilirsiniz. Bu sayede kişiler hangi günlerde açık olduğunuzu bilebilir ve kendilerini ona göre ayarlayarak bir sonraki ziyaretlerini garantilemiş olurlar.

QR Kod ile Teknoloji Kullanımının Avantajları

Pek çok kez bahsedilen ve teknolojinin hızla gelişmesi konusunda pek çok işletmenin de buna ayak uydurması gereklidir. Çünkü günümüzde pek çok insan akıllı cihazlar kullandığı için bekleme sürelerinin kısalması söz konusudur. Ayrıca Kişilerin görsel zevkine de hitap etmek, müşteri kazanmak ve satış yapmak için önemli bir konudur. İşletmelerinizde özellikle menüleri QR sistemine geçirdiğinizde hem kâğıttan tasarruf edersiniz hem de olası bir güncelleme durumunda hızlı müdahale etme şansınız bulunur.

QR Menü Termal Otel

QR kod ile teknolojik konumunun avantajları arasında kâğıt tasarrufu gösterilebilir. Defalarca farklı menü stilleri bastırıp kullanmak yerine QR üzerinden menülerimizi dilediğiniz sayfa kadar güncelleyebilir ve resimleri atabilirsiniz. Bu sayede kişiler menü üzerinde olması imkânsız olan gerçek yemek görsellerine ulaşarak daha güvenli seçim yapabilirler.

Teknolojiyi her alana adapte ettikten sonra potansiyel müşterilerin artması ve verdiğiniz hizmetin kalitesi de gözler önüne serilir. Kişiler buradan hem seçtikleri yemeğin fiyatlarını görürler hem de içeriklerine rahatça inceleyerek daha kolay seçim yapabilirler. Özellikle QR kod teknolojisi son zamanlarda pek çok alana yayılmış durumdadır. Gıda sektörü ve benzeri pek çok yerde kullanılan bu işlemler sayesinde kişiler daha güvenli yemek yiyebilir ve seçimlerini bu yönde kullanırlar.

İyi bir iş ve pazarlama için oluşturduğunuz menülerimizi bu kodlama sistemini geçirdiğinizde müşterilere hitap ettiğiniz süre boyunca daha iyi potansiyele ulaşmanız söz konusudur. Sizler de bu basit uygulamayı indirerek kolayca kare kod oluşturabilir. Memeni izlerinizi müşterilerin isteklerine uygun şekilde güncel tutabilirsiniz. Bu kodlama sistemini kampanyalarınızı göstermek ve dinamik bir şekilde kaç kişinin baktığını görmek için de kullanmanız söz konusudur. Kampanyalarınız için ayrı bir kod oluşturarak müşterilerin dikkatini çekebilir ve birilerini günlerde bu kampanyaları devam ettirerek daha fazla gelmelerini sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem satışlarınız artar hem de müşterileriniz kampanyalı günlerde gelerek memnuniyetini artırmış olursunuz.

İnternet Üzerinden QR Kod Nasıl Oluşturulur?

Kendi bilgisayarınız veya cep telefonunuz ile ücretsiz QR kod oluşturmak için öncelikle uygun bir internet sitesi bulup kayıt olmanız gerekir. Daha sonrasında kaydolduğunuz sitenin fonksiyonları etkinleşir ve kare kod oluşturma işlemlerine başlayabilirsiniz.

Kod oluşturmak için girdiğini, hissi de ekran karşısına çıkan karekod kategorisini seçerek bu şekilde ilerleme kaydedebilirsiniz. Öncelikle hangi içerikten bahsedeceksiniz? Onun site adresini, kart bilgilerini, adresinize ve uygulamanız var ise bunu bir resim ile belirtmeniz gerekir. Daha sonrasında içeriğinize linkini boş bir alana yazarsınız. İçerik linke girildikten sonra size sunulan karakolun rengini ve çerçevesini şeklini belirleyebilir ve burada seçim yaparak devam edebilirsiniz. Oldukça basit bir şekilde oluşturulan bu kare kodlar indirme butonuna basıldığında telefonunuza veya bilgisayarınıza iner.

Oluşturduğunuz bu kare kodlara cihazınızdan istediğiniz zaman erişmenize söz konusudur. İçeriğinizi oluşturduktan sonra kara kod üzerinde kayıtlı olan bilgileri değiştirebilir veya görsel eklemeler yapabilirsiniz. Bu sayede işletmenizin menüsünü her zaman güncel tutabileceğiniz gibi yeni eklemek istediğiniz menülerin resimlerini ekleyerek müşterilere daha fazla hitap edebilirsiniz. QR kod oluşturma adımlarını kaydederek ihtiyacınız olduğu zaman mobil cihazlarınıza indirmeniz de söz konusudur.