Reklam Filmi - Reklam Filmi Ücretleri - Ajan360
Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, aşağıdan detayları inceleyebilirisniz.

Web Tasarımı Kurumsal Kimlik Sosyal Medya QR Menü Fotoğraf ve Video

Reklam Filmi

Reklam filmi, dijitalleşen dünyanın en önemli pazarlama araçlarından biridir. Hatta firma ya da marka kimliğinize katkı sağlayacak olan vazgeçilmez unsurların en başında gelir. Bunun yegane nedeni ise hedef kitlenin tercihleri ve erişim alanlarıdır. Firmanıza tanıtım filmi ile detaylı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Çünkü müşterilerinizin büyük bir çoğunluğu ürün ya da hizmetinizi satın almadan önce garanti isteyecektir. Ve bu garanti ise ancak görsel uyarılma ile mümkün hale gelebilir. Bir başka deyişle: “İnanç, yeterli kanıtlar eşliğinde meydana gelir!”

Reklam filmi nedir, nasıl çekilirler ya da hangi aşamalardan oluşurlar gibi benzeri tüm sorularınızın cevaplarını, yazının devamını okuyarak bulabilirsiniz. Ayrıca diğer hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi almak isterseniz, mutlaka internet sitemiz üzerindeki hizmetler kısmını incelemelisiniz!

Reklam Filmi Nedir?

Reklam filmleri firma ve marka ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına, pazarlamayı sağlayan kısa filmlerdir. Diğer reklam araçlarına kıyasla daha hızlı, aktif ve doğrudan olarak kodlanırlar. Bunun nedeni hem görsel ve işitsel duyulara hem de dolayısıyla duygulara hitap etmelerinden ileri gelmektedir. İyi bir reklam filmi ile üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir rekabet yoktur.

Fakat elbette bazı konularda titiz davranmanız gerekir. Örneğin; her reklam filmi çekimi firma ya da markanız için doğru olmayabilir. Çünkü sektörler kadar tutumlar da değişkendir. Dolayısıyla her firma ve marka için aynı formattaki reklamlar geçerli olmayacaktır. O halde ne mi yapacaksınız? Bu konuda iyi bir hizmet almak için deneyim, profesyonellik ve kalite arayışına gireceksiniz.

Ajans360 olarak tüm reklam filmlerimizin, firma ya da markanıza uygun olması gerektiğinin farkındayız. Bu nedenle sizi ve reklam filminizi asla tek tip bir formata tabii tutmayız. Her projemizde olduğu gibi yaratıcı, sistematik ve hedef odaklıyız. İlerleme kaydetmek istiyor ve deneyim arıyorsanız, bize ulaşabilirsiniz! Ürün tanıtım filmi örneklerini izledikten sonra yazıya devam ediniz.

Volta Vs5 ürün tanıtım filmi

Reklam Filmi Nasıl Çekilir?

Reklam filmi nasıl çekilir sorusunun çok kesin bir cevabı yoktur. Çünkü her proje çekimi firma ya da markaya özgü olarak ilerlemektedir. Fakat yine de video çekimlerinin, belirli süreçler sonucunda oluştuklarını söyleyebiliriz. Peki bu süreçler neler?

Videographer

Talep

Öncelikle reklam veren firma ya da markanın, projesini için ajansa başvuruda bulunması gerekmektedir. Yeni çıkan ürününü tanıtmak istediğinizde ya da farklı bir ürünün pazar payını büyütmeye karar verdiğinizde bize ulaşabilirsiniz. Bu aşamada, sizden senaryo için ürün veya hizmetin bilgileri toplanır. Bu sayede rakip analizlerini yapılır ve sizin yerinize etkili bir strateji oluşturulur. 

Hazırlık

Tüm analizler ve çıkarımlar doğrultusunda bir sonraki aşama, hazırlık aşamasıdır. Hazırlık aşamasında reklam filmi senaryosu oluşturulur ve prodüksiyona geçilir. Reklam metni yazarken; reklam filminin, reklam veren firmanın kimliği taşımasına ve sloganlarda çağrışım uyandırılmasına dikkat edilmelidir. Çünkü tüm reklam filmi senaryolarının hedef kitleye uygun biçimde kolay anlaşılabilir, kısa sürede net mesajlar iletebilir ve akılda kalıcı şekilde olması önemlidir.

Çekim

Senaryo bitiminde artık çekim aşamasına geçilir. Fakat öncelikle, reklam filminin yayınlanacağı reklam ortamları ve reklam bütçesi göz önünde bulundurulmalıdır. Elbette tüm bu detaylar, sizinle ajansımızın buluştuğu ortak noktalar doğrultusunda şekillenir. Kullanılacak araç ve gereçlerin temin edilmesinden sonra ise eğer senaryoda cast yani oyuncu ihtiyacı varsa yapım ajansları ile anlaşmaya gidilir. Ürün ve hizmetin hangi ortama uygun olduğu belirlenerek, farklı lokasyonlarda çekim gerçekleştirilir.

Montaj

Reklam filmi çekimi bittiğinde her şey tamamlanmış sayılmaz. Çünkü henüz uygun müzik seçimleri, kurgu ve montaj gerçekleşmemiştir. Bu noktada Ajans360 olarak; sizinle görüşmeler yapar ve sizi durumdan haberdar ederek onayınızı talep ederiz. Gerekirse düzenlemeler yapar ve siz, sonuçtan memnun olana kadar çalışmaya devam ederiz.

Yayınlama

Reklam filmi hazırlama yalnızca çekimden ibaret değildir. Henüz yayınlama kısmına geçilmediği için iş bitmiş sayılmaz. Bu yüzden tıpkı çekim öncesinde ve esnasında olduğu gibi yayınlama aşamasında da sizinle irtibat kurmaya devam ederiz. Reklamlar yayınlanırken durum ve izlenme raporları gibi bütün reklam ölçümlerinden sizi haberdar eder ve ancak reklamlardan alınan sonuçlardan memnun olmanız halinde, biz de sizinle birlikte memnuniyet duyarız.

Reklam Filmi Ücretleri

Reklam filmlerinden ve detaylarına dair tüm bilgilerden bahsettik. Peki ya reklam filmi ücretleri? Öncelikle bu konuda endişe duymanıza hiç gerek yok. Çünkü özgünlük baz alındığında, kesin bir rakam verilmese de her zaman için sizinle birlikte bütçenizi gözetmeye dikkat ederiz. Çünkü tüm deneyimimizin ve profesyonelliğimizin, sizin memnuniyetinizden ileri geldiğini biliyoruz. Bu memnuniyeti sağlayabileceğimiz her çalışmamız adına; Ajans360 ekibi olarak, profesyonel destek vermekten ise gurur duyuyoruz. Reklam filmleri için bizden teklif alın!

Melih Örnekbaş
11 Eylül 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir