Tanıtım Filmi - Profesyonel Çekim Hizmetlerimiz - Ajans360
Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Tanıtım Filmi sayfamıza hoş geldiniz! Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak veya teklif talebinde bulunmak için aşağıdaki "Hemen Teklif Al" butonuna tıklayabilirsiniz. Sizlere en iyi hizmeti sunmak için buradayız.

Tanıtım Filmi

Tanıtım filmleri bir ürün, bir firma, bir site üzerine reklam yapmak amaçlı yayınlanan filmlerdir. Tanıtım filmleri televizyonlar, İnternet sayfaları, sosyal medya yayınlamaları üzerinden yapılabilmekte. Ürünün, firmanın veya sitelerin tanıtımın yapılması tüketici tarafından daha tercih edilir olmasını sağlamaktadır. Bu sebeple kişiler yayınlamak istedikleri reklam filmi için bizimle anlaşma yapmaktalar.

Pazarlamanın oldukça önemli olduğu bilinen bir gerçek. Şirketlerin, web sitelerinin veya farklı ürünlerin pazarlanması, daha çok kullanıcıya ulaşma imkanı sunmakta. Bunlar arasında tanıtım filmleri veya görselleri bulunabilmektedir. Tanıtım filmleri şirket tanıtım filmi, uygulama tanıtım filmleri olabilir. Yapılan bu filmlerin ilgi çekici, farklı ve yaratıcı olması gerekmekte. Anlaşma yapılacak ajansın önemi burada oldukça büyük. Bu konuda uzmanlardan danışmanlık alınması tercih edilmeli. Bizler de bu alanda uzmanız...

Bir profesyonel tanıtım filmi izleyicileri harekete geçmeye teşvik edecek bir ürün veya hizmeti sergiler. Bu videolar doğrudandır ve kolayca anlaşılabilen kısa bilgiler içerir. Mükemmel bir uzunluk olmasa da izleyicilerin dikkat süreleri sınırlı olduğundan genel kural bu videoların 120 saniyenin altında tutulmasıdır. Yaratıcıların önündeki zorluk fikirlerimizi, grafiklerimizi, sesimizi ve animasyonumuzu bu sınırlı zamana sıkıştırmaktır.

Tanıtım filmi; renk, ton veya değer, aydınlatma, şekiller, alan, doku, tipografi, zamanlama ve ses gibi birçok öğeyi kapsar. İlgi çekici bir mesaj yaratmak, amaçlanan mesajı geliştirmek için bu unsurları etkili bir şekilde birleştirmeyi içerir. Rutin hayat akışında medya enstrümanları büyümeye ve farklılaşmaya devam ederken, marka ve özellikle firma özelliklerini müşterilere tanıtma gerekliliği de gelişim göstermiştir. Daha farklı yöntemlerin yanı sıra yaratıcılığın da ön plana çıkarılması artık bir gereklilik halini almıştır. Özellikle yapılan her türlü araştırma incelendiğinde bu tarz gelişimlerin, müşteriler veya kişiler üzerinde etkisinin daha fazla gelişmesine etkili olur.

Bu veriler ışığında amaca yönelik hazırlanan tanıtım filmleri marka ve firmaların daha fazla trafik ve satış sağlaması açısından büyük önem taşımaktadır. Tanıtım filmi arz talep sonuçları kıyaslandığında hem ekonomik hem de çok yönlülük katar. Bu sayede tanıtımlar daha pratik ve herkese ulaşan bir seviyede işlenebilir.

Kurumsal Tanıtım Filmi ve Ajans360

Herhangi bir işi yapan şirketin, kişilerin veya bir malzemenin tanıtımında bulunabilirlik algısını yönetmek ve arttırmak ve buna benzer tüm aktiviteler ile taşınabilirliğini arttırmak için seçilen yöntemlerden birisi de tanıtım videosu etkinliğidir. Bu aynı zamanda sosyal medyayı ve dijitalleşmeyi maksimum verim ile kullanmak anlamına gelir. Tanıtım filmi, satışa sunulan bir mal, hizmet, etkinlik veya herhangi bir topluluğu bilgilendirmek ve tanıtmak amacıyla hazırlanan bir aktivite olması sebebiyle bir nevi marka kimliğinizin oluşmasında etkilidir. Tanıtım filmleri genellikle satışlar ve tanıtımlar gibi faaliyetler için tercih edilir ve izleyicileri ürün veya mal hizmeti hakkında daha fazla bilgi edinmeye ve satın almaya yöneltir.

Tuncay Kontraplak

Tanıtım filmi, markanız ve mekanlarınız için açıklayıcı yönü ve tüm araç gereçleri kullanması ile müşterilerle kurduğunuz teması arttırır. Marka değerini geliştirir ve başka bir boyuta taşır. Tanıcı metin ve filmler, sahip olduğunun ürünün veya hizmetin daha iyi aktarılmasında etkili bir kanal görevi görür. Kısa ve açık olması ile hafızalarda daha kolay kalır. Görsel aktivite ve grafikler eklenerek belirgin bir hale gelir. Ajans360 ile dilediğiniz içeriklerde tanıtım filmi oluşturmak söz konusu olur. İçeriklerinize ve işlerinize uygun olan tanıtımlar ile en iyi geri bildirimleri alabilirsiniz.

Kurumsal Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır?

Kurumsal içerikli bir film çekerken içeriğe iyi karar vermeli ve hizmetin en önemli özelliklerini ön plana çıkarmak gereklidir. Firmamıza verilecek video bilgilendirmenin spesifik bilgiler içermesi gerekir ve bu da daha kolay ve açık bir çalışmanın temeli olur. Tanıtım filmi gerekliliğinin temel sebebi, filmin genel amacı, kimlerin izleyeceği, genel anlam bütünlüğü ile izleyiciye verilmek isteneni kolayca kavrayarak yönlendirme yapabilirsiniz. Profesyonel olan firmamız veya yapımlar olarak profesyonel bir tanıtım filmi hazırlamak için aşağıdaki adımlar izlenebilir;

Hedef kitlenizi iyi tanımlayın : Öncelikle ulaşmak istediğiniz yani hedef kitlenizi tanımlamanız yapılacak ilk adımlar arasında yer alır. Hangi yaş aralığına veya kesime hitap edecekseniz bunu belirtmeniz gerekir.

Hedef kitlenize vermek istediğiniz mesajı algılayın: Tanıtım filmi için alıcılara vermek istediğiniz mesaj ve ana tema son derece önemli bir yer tutmaktadır.

Profesyonel bir ajans tercih edin: İşlerinizi yansıtacak tanıtım filmi yapımcılığını üstlenecek profesyonel bir ekip olan bizlerle çalışmanız, işlerinizden maksimum performans almanıza yardımcı olacaktır.

Çekimler için bir mekân belirlenmesi: : Tanıtım filmi için uygun bölgeleri seçin. İç mekân, dış mekân veya herhangi bir stüdyo ortamı gibi yerler seçebilirsiniz.

Profesyonel çekim ekipmanlarını tercih edin: Daha iyi bir görüntü elde etmek için profesyonel bir hizmet ile kaliteli filmlere sahip olabilirsiniz.

Ses ve Müzik: Tanıtım filmi için dinamik ve dikkat çekici bir müzik veya doğal ses efektleri seçmek yararınıza olabilir. Tüm duygunun geçirilmesi ve anlamının derinleşmesi için profesyonel ekibimiz bu konuda da sizlere yol gösterici olabilme özelliği taşır. Genel olarak ele alınacak olursa marka ve mekanlarınızın uygun tanıtım filmleri sayesinde değerini ve bilinirliğini arttırmanız söz konusu olur. Ajans360 ile en kaliteli ve modern sistemler sayesinde tanıtım filmi deneyimini sizler de yaşayabilirsiniz. Marka gelişimi ve tanınmışlık yönünü geliştirirken profesyonel hizmetlerden de yararlanmanız söz konusu olur.

Tanıtım Filmi Çekimi

Tanıtım filmlerinizin çekimi için oluşturulan senaryonun üzerinden geçilir ve uygun ekipmanlar yardımıyla çekimler başlar. Senaryo çekiminin bitirilmesi ile beraber tanıtım filminde olmasını talep ettiğiniz mekân ve planlamalar belirlenir. Çekim uzunluğuna ve bütçenize bağlı olarak 3-5 gün arasında tanıtım filmi çekimi tamamlanmış olur. Çekim sonrası tüm süreçler ekip tarafından yönetilir ve varsa montaj ve ses çalışmaları da eklenerek son haline getirilir. Bu süreçlerde müşteriler ile direk temasta olmak ve gerekli düzenlemeleri koordineli bir şekilde yapmak fayda sağlar.  Tüm düzenlemelerin sonunda tanıtım filmi hazır olduğunda sizler ile paylaşımda bulunulur, gerekiyorsa düzenlemeler yapılarak tekrar sizlere sunulur.

Tanıtım filmi çekimi öncesi hazırlık

Tanıtım filmi öncesi çekim listesi, çekim sırasında yakalamayı umduğunuz her şeyin haritasını çıkarır. Hangi kişileri veya ürünleri yakalamanız gerekiyor? Farklı ayarları ve her konumda ne çekileceğini vurgulayın. Videonuza bir sözcü, üst düzey yönetici veya anlatıcı eklemeyi planlıyorsanız, onların rollerine hazırlanmalarına yardımcı olacak materyaller geliştirmek isteyeceksiniz. Ekrandaki bir ünlünün sözcüsü veya ekran dışı anlatıcının belirli bir senaryoyu takip etme olasılığı daha yüksek olacaktır. Görüntüleyenlerin mesajınızı anlayabilmesini sağlamak için komut dosyalarınızın kolay okunabilirliğini hedefleyin.

Özellikle videonuzda çok sayıda hareketli parça ve kişi yer alıyorsa bir program belirlemek faydalı olabilir. Bu belge, hangi personelin tüm gün sahada olması gerektiğini detaylandırabilir.

Tanıtım Videosu

İşletmenizle ilgili haberleri duyurmak, marka büyümesi ve yatırım getirisi açısından hayati öneme sahiptir. Sonuçlarınız ne olursa olsun, insanların markanızın var olduğunu bilmesi gerekir. Markanızın ve ürününüzün hikayesini ilgi çekici ve bağ kurulabilir bir şekilde görsel olarak anlatmak için tanıtım videosu tam da bu noktada devreye giriyor. Promosyon videoları potansiyel müşterilerle iletişim kurmanın harika bir yoludur! Bir tanıtım videosunun temel amacı, izleyicileri harekete geçmeye teşvik ederek bir ürünü, hizmeti, lansmanı veya tatil indirimini tanıtmaktır. Bu video türü, işletmenizin yatırım yapabileceği en önemli video türüdür. Ajans360 olarak sizlere en kaliteli ve planlı çekimleri yapıyoruz. Bu sayede modern ve kaliteli içerikler üretmeniz de söz konusu olur. Ayrıca markanızı ve ürünlerini daha iyi tanıtarak tüm kitlelere rahatlıkla ulaşabilme avantajına sahip olursunuz.

Sosyal medya Tanıtım Filmi

Ajansımız yaratıcı yapımları ile oldukça güçlü bir altyapıya sahip. Birçok alanda hizmet veren bir platforma sahibiz. Çalıştığımız alanlara değinmek gerekir. Firma kurumsal web tasarımı, grafik tasarımı prodüksiyon hizmetleri, dijital pazarlama gibi bir çok alanda hizmet sunmaktayız. Sosyal medya da bu alanlardan biri.

Ajans360 olarak sosyal medya reklamları için birçok anlaşmamız bulunmakta. Birçok şirket için çalıştık ve bu alanda da oldukça başarılıyız denebilir. Bu alanda çalışmaları başarılı olması için büyük bir titizlik sergilemekteyiz. Öncelikle bir strateji belirliyoruz. Bu stratejiye bağlı kalarak aylık planlara döküyoruz. Özel günleri bunların içine eklemeye çalışıyoruz. Müşterinin istekleri doğrultusunda hareket ederek her ay bir içerik bölümü hazırlıyoruz. İhtiyaç durumlarında fotoğraf çekimleri de yapıyoruz. Ve aylık yapılan bu video, fotoğraf çekimleri için ekstra ücret almıyoruz.

Ajansımız 2008 yılından beri hizmet vermekte. Oldukça yaygın kullanıcı kitlesine sahip olmayı başarmış bulunmaktayız. Referanslarımıza, projelerimize ve hizmet alanlarımıza İnternet sitemiz üzerinden ulaşmak mümkün. Sitede ajans hakkında yazılmış blog yazılarına bakarak birçok soruya cevap bulabilirsiniz. İletişim sekmesinden iletişim bilgilerine ulaşılarak görüşme de sağlanabilir.

Facebook Reklamları:

Sosyal medya reklamları adına Facebook geniş bir kitleye sahip. Birçok reklam filmi anlaşması yaparak sosyal medya üzerinden tanıtım yapmaktadır. Facebook için fotoğraflar ile, video ile veya sadece sözcükler ile tanıtımlar yapmak mümkün. Facebook ne kadar geniş kitleye sahip olsa da reklam filmi, ya da görselleri dikkat çekici olmalı. Bu şekilde Facebook kullanıcıları incelemek isteyecek ve satın alma ya da anlaşma yöntemine gidecek.

Facebook mesajlaşma uygulaması Messenger üzerinden reklam vermek de mümkün. Bu reklamlar işletmeler ile mesajlaşma imkanı tanımakta. Birçok işletme bunu müşterileri ile yakın temasta olmak amacı ile bunu tercih edebilmekte. Facebook reklam konusunda oldukça geniş bir altyapıya sahip ve bizler bu alanda çok deneyimliyiz.

Birçok fabrika tanıtım filmişirket tanıtım filmi veya fotoğraflı reklamlar ile bir çok başarılı iş yaptık. Facebook üzerinde tercih edilmesi gereken bir ajans olarak görülmeli. Bizimle çalışarak Facebook reklamı hazırlatmak amacı ile iletişime geçerek, sormak istenilenlere sorulabilir. Bunun dışında ücretlendirme hakkında da detaylı alabilirsiniz.

İnstagram Reklamları:

İnstagram neredeyse herkesin kullandığı bir uygulama. Fotoğraflar üzerine yoğunlaşmış olan bir platform yapısındalar. Kişilerin paylaştıkları fotoğraflara bakarken karşınıza bazen reklamlar gelmekte. Bu reklamlar İnstagram fotoğraf üzerine yoğunlaşsa da video şeklinde de olabilmekte. Yine burada da başarılı bir çalışma görmek mümkün.

Ajans360 olarak bizler instagram üzerinden reklamlar konusunda da oldukça tercih edilen bir firmayız. Bizim ile çalışarak instagram için reklam filmi ve görselleri hazırlatabilirsiniz. Bu reklamlar fabrika tanıtım filmi bile olabilir. Ne kadar görülmediği düşünülse de bu alan ile ilgilenen birçok kişi bunu görmekte. Reklamlar kişilerin aradıkları ürünler ve hizmetlere benzer şekilde gösterildiği için bazı tanıtım filmleri görünmüyor. Buna örnek olarak ayakkabı arayan kişiler instagram üzerinde ayakkabı reklamları görmekte. Fabrika veya şirket tanıtım filmi görülmemesi sebebi budur.