Detayı Gör
Melih Örnekbaş 6 Şubat 2020

Günümüzde çoğu firma sunduğu hizmeti yapay zeka teknolojileriyle entegre etmeye çalışıyor. Daha çok müşteri çekmek, geri dönüşleri arttırmak ve kişiselleştirilmiş müşteri deneyimi sunabilmek adına her gün chatbot ve yapay zeka uygulamaları geliştirilmeye çalışılıyor. Hatta potansiyel müşteriler için arama motoru servisi, sanal asistan gibi hizmetler sağlanıyor.

Detayı Gör
Melih Örnekbaş 16 Aralık 2019

Dijital pazarlama, web tasarım günümüzde satış için kullanılabilecek en uygun ortam internet. Bu nedenle çoğu sektör dijital pazarlamaya yöneliyor. Otel ve pansiyonlar da başı çekiyorlar. Dijital pazarlama denilince akla yalnızca sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar, alınan geri dönüşler ve takipçi sayısı gelebilir fakat, internet siteniz, Google sıralamanız, Tripadvisor yorumlarınız, online rezervasyon kanallarınız, Google Maps ve oradaki yorumlarınız, fotoğraflarınız, videolarınız, geri dönüşlere verdiğiniz bildirimler hepsi dijital pazarlamada online itibar yönetimi hizmetidir.

Detayı Gör
Melih Örnekbaş 10 Aralık 2019

Otel yöneticileri dijital pazarlama bütçelerini nasıl ayarlamalı, İnternet ve dijital ortam birçok sektöre yeni pazarlama imkanları doğuruyor şüphesiz. Özellikle otelcilik sektöründe artık tüm işlemler sanal ortam üzerinden gerçekleştiriliyor. Böyle bir ortamda otel yöneticilerinin pazarlama stratejilerini emin ellere bırakmaları, bütçelerini de iyi ayarlamaları gerekiyor.

Detayı Gör
Melih Örnekbaş 3 Eylül 2019

Turizm sektörünü diğerlerinden ayıran en önemli husus ülkenin ve dünyanın çeşitli yerlerinden olan insanlara aynı seviyede hitap edebilecek düzeyde olması gereğidir. İnternet sayesinde bağlı olunan mekandan bağımsız olarak herkes bilgiye erişme özgürlüğüne sahiptir. Bu kapsamda otellere ve diğer turistik tesislere ait web siteleri geniş kitlelere hitap eden, dikkat çekici ve bilgi yönünden yeterli olmalıdır.

Detayı Gör
Melih Örnekbaş 15 Ağustos 2019

Günümüz teknolojik koşullarının bir gereği olarak hemen hemen her şey dijital mecraya taşınmış durumda. Doğru bir şekilde yapılan dijital pazarlama çalışmaları sayesinde şirket geliri artar ve marka bilinirliği geniş kitlelere yayılır. Turizmde dijital pazarlama diğer sektöre kıyasla daha büyük bir öneme sahiptir. Turizmcilik doğrudan insan iletişimi ve etkileşimi üzerine kurulur. Müşteri memnuniyeti bu sektör için esastır. Bu sebeple turizmde dijital pazarlama etkin bir şekilde yapılmalıdır.