Otel Sosyal Medya Yönetimi - Ajans360
Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, aşağıdan detayları inceleyebilirisniz.

Web Tasarımı Kurumsal Kimlik Sosyal Medya QR Menü Fotoğraf ve Video

Otel Sosyal Medya Yönetimi

otel sosyal medya yönetimi
Oteller İçin Sosyal Medya İpuçları

Otel sosyal medya yönetimiı

Otel sosyal medya yönetimi; Yaz aylarının özlemle beklendiği, kışın ise tam ortasında olduğumuz şu günlerde sosyal medyada paylaşılan kar fotoğraflarının doygunluk noktasına ulaştığını düşünüyorsanız haklısınız.

Kış turizminin ülkemizdeki vazgeçilmez bölgelerinden biri olan Abant ve yaz tatili planlarında ilk sıralarda yer alan Alaçatı. Birbirine zıt olduğu düşünülen bu iki bölgenin en önemli ortak özelliği ise “huzur”. Bu huzuru yaz kış yaşamak isteyen bölge ziyaretçileri ise hangi otelde konaklayacaklarına çoğunlukla web sayfaları ve sosyal medya üzerindeki değerlendirmeleri sonucunda karar veriyorlar.

Otel sosyal medya yönetimi; bir kaç yıl öncesine kadar oteller için pek de önemli olmayan sosyal medya, artık hem CRM çalışmalarında hem de yeni misafir kazanımında önemli bir pazarlama aracı olmuştur. Otellerde neredeyse fiziksel hizmet alanının kalitesi kadar önem kazanan sosyal medyanın daha etkili kullanılabilmesi için oteller neler yapmalı?

Misafirlerinize Deneyim Kazandırın

Sosyal medya paylaşımlarınız için misafirlerinizden yardım isteyin. Onlardan sizin için bir içerik veya fotoğraf hazırlamasını isteyebilir bunu onları da etiketleyerek paylaşabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden mini yarışmalar düzenleyebilir veya otelinizde mini yarışmalar düzenleyerek bunlarla ilgili fotoğraf ve videoları sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Misafirleriniz için bir “selfie” noktası oluşturabilir, hatta onlarla beraber “selfie” çekerek otelinizin sosyal medya hesaplarında paylaşabilirsiniz

Doğal ve gerçek paylaşımlar yapın

Sosyal medya üzerinde kişisel hesaplarda olduğu gibi kuruluşlar da paylaşımlarını yaparken ön hazırlıklar, düzenlemeler, filtre uygulamaları gibi birçok aşamadan sonra paylaşımını gerçekleştiriyor. Otelinizde konaklayan misafirleriniz paylaşımlarınızın doğal olduğunu hissetmeli ve otelinizde konakladıklarında da gördükleri paylaşımların
aynılarını görmeli. Bu sayede paylaşımlarınızı görenler otelinizin dokusunu daha iyi hissedecek!

 

Yenilikleri Takip Edin

Sosyal medya araçlarına her gün bir yenisi ekleniyor. Bu yenilikleri anlık olarak takip etmeniz oteliniz için oldukça önemli. Olabildiğince çok mecrada yer almaya özen gösterin. Misafirlerinizin sizi sosyal medyada her alanda görmeleri kendilerini size daha yakın hissetmelerini sağlayacaktır.

Özgün ve Kaliteli Paylaşımlar Yapın

Paylaşımlarınızın size ait olmasına özellikle dikkat edin. İnternette gördüğünüz güzel bir kahve fincanının, sevimli bir kedinin, eşsiz bir manzaranın yerine kendi otelinizde çektiğiniz fotoğraf ve videoları paylaşın. Özellikle Facebook paylaşımlarınızda kaliteyi misafirlerinize hissettirin. Size özgü kaliteli içerikler paylaşmanız misafirlerinize farklı olduğunuzu hissettirecektir. Tüm bu konularda profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyarsanız AJANS 360 ekibi olarak siz ve değerli misafirleriniz için her zaman hazırız!

Melih Örnekbaş
17 Şubat 2017

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir