Dijital'de 360 Kampanya Dönemi - Ajans360
Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, aşağıdan detayları inceleyebilirisniz.

Web Tasarımı Kurumsal Kimlik Sosyal Medya QR Menü Fotoğraf ve Video

Dijital’de 360 Kampanya Dönemi

Kampanya

Dijital’de 360 Kampanya Dönemi

Teknolojik gelişmeler öncesini ele aldığımızda markanızı yerelden çıkarabilmek adına kullanabileceğiniz pazarlama yöntemleri sınırlıydı. Dijital dünyanın gelişmesiyle birlikte sosyal medyanın reklam yönünden gücünü analiz edebilen markalar hızlı bir şekilde yerelden çıkarak doğru bir hedef kitlesi analizi ile stratejilerini oluşturdular. 

Günümüzde artık tüketici ve üreticinin iç içe girdiği bir pazarlama dünyasında yaşıyoruz. Bu noktadan bakıldığında ise en önemli kavramın hem marka hikayesi olduğunu hem de tüketici empatisinin ön plana çıktığını görüyoruz. Özellikle gelişmiş ülkelerde yaşayan tüketicilerin artık televizyon reklamlarından ziyade interaktif sosyal medya reklamlarından daha fazla etkilendiği araştırmalarla da kanıtlanmış durumda. Biz Ajans360 olarak, hem markanızın hedef kitlesini analiz ediyor, hem de markanızın hikayesini günümüz pazarına uygun olacak şekilde tüketiciye ulaştırıyoruz.

Buradan bakıldığında ise yıllar önce bir yere sahip olmayan dijital mecralar, günümüzde önemini ispat etmiş durumda. Giderek büyük ekranlardan daha küçük ekranlara kayan tüketici bakış açısını fark ediyor ve tüketicinin dijitalleşmesinin markalar adına önemini kavrıyoruz. Tüketicilerin dijitalleşmesi arttıkça, marka iletişiminde ve kampanyalarda dijital platforma düşen pay ve sorumluluk arttı. Bu mecralar konusunda kendini geliştiren Ajans360 ekibi olarak müşterilerimize başarılı örnekler üretiyoruz.

Bundan yaklaşık yedi yıl önce reklam kampanyaları dijital pazar yerine basılı mecralarda yapılıyordu. Ancak basılı mecralarda tüketiciye ne derece ulaşıp ulaşamadığımız ölçe şansımız yalnızca satışlar üzerinden olabiliyordu. Çoğu zaman tüketicinin ürünü tercih etmeme sebepleri hakkında fikir sahibi olamıyor ve belki de doğru stratejiyi geliştiremiyordukç Hızlı bir şekilde ilerleyen dijital çağ sayesinde ( Facebook, Twitter, Instagram vb.) mecralar tanındı ve kullanılmaya başladı. 

Geçen süre içerisinde Dijital kampanyalar çok daha ölçümlenebilir, raporlamalar ise çok daha detaylı ve şeffaf hale geldi. Eşzamanlı olarak Türkiye’de internet kullanımın artması, kolay ve ulaşılır hale gelmesi kişisel bilgisayarlar sayılarının artması dahası mobil teknolojilerin hızlı bir şekilde çoğalması dijital mecraları güçlendirdi, mobil bağlantı hızlarının yükselmesi, videolu içerikler ve sosyal ağlar derken bu gelişmelerdeki hız dijital reklam mecralarını keskin bir kılıç haline getirdi; vazgeçilmez kıldı.

Başarımızın Sırrı Özgünlük

Her birimiz bir işe başlarken o iş ile ilgili düşünürüz eğer o işe hakim değilsek onunla ilgili video izler veya makale okuruz sonra kendi bilgi, tecrübe ve yeteneklerimizi de ekleyerek beynimizde kararlar alırız. Ardından yapacağımız işe başlarız. Eğer yapacağımız iş yaratıcı bir değer olgusu taşımıyorsa birebirini kopyalayabiliriz fakat bir markanın gelişim süreci söz konusu ise işler değişir. Markanın tüm ihtiyaçları düşünmeli ve doğru bir strateji ile hareket etmeli. Başka markalardan ilham almalıyız fakat kopyalamamalıyız. Kısaca markanın hikayesini kucaklayan özgün işler yapmak bir ajansın ilk sorumluluğudur. Strateji ne olursa olsun markanın hikayesi ilgi çekici özgün bir dille anlatılmalıdır. Biz peki bunu nasıl yapıyoruz ? Markaların hedef pazarı ile duygusal bir bağ yakalıyoruz. Dijital pazarda yaratıcı, sade ve kaliteli çalışmalar hazırlıyoruz.

Dijitale Yatırımlar Artıyor

Uluslarası markalar (Yemeksepeti, Migros, Hepsiburada…) ve dünyadaki yeni girişimleri (Uber) hepimiz biliyoruz, milyon hatta milyar dolarları bulan yatırım maliyetleri dijital pazarın büyüme hızının en büyük göstergesi. Bu gerçekleri de göz önüne aldığımızda dijital çağda hizmet üreten bir dijital ajans olarak kendi markamız Ajans360 doğru bir yerde görüyorum. Günümüzde dijital kampanyalar, koordineli olarak planlanıyor, kampanya kurgularının gelişiminde dijitale özel çözümler, uygulamalar ve görseller ile geliştiriliyor. 2010 yılında yola çıktığımızda dijital pazarlama ve yazılım teknolojilerine zaman ayırarak gelişim sürecimizi hiç kesmedik. Şimdilerde ise reklam kampanyalarının da strateji, medya planlama, sosyal medya yönetimi, yaratıcı tasarım çalışmaları, özel yazılım ve aplikasyonlar geliştiriyoruz. 

Tek Bir Çatıda Markalar Rahat

Ajans360 olarak markalara sanal mecralardaki tüm ihtiyaçlarını tüm ekip arkadaşlarımızla gerçekleştirme imkanı sunuyoruz. Markalarımız için dertleniyor, tüm kampanya ve tanıtım faaliyetlerini yaratıcı tasarımlar ve doğru bir strateji ile markalara sunuyoruz. Şu ana kadar beş yüz üzerinde kampanya gerçekleştirmiş bir ajans olarak hızlı öneriler sunuyor, ihtiyaçlara çözüm üretiyor, yaratıcı projeler geliştiriyor ve şeffaf bir çalışma prensibi ile %100 müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veriyoruz. Bu konularda sohbet etmek, fikir alışverişi yapmak ve birlikte neler yapabileceğimizi öğrenmek isteyen herkesi ajansımıza bekleriz.

Melih Örnekbaş
06 Şubat 2017

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir