responsive siteleri - Ajans360
Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, aşağıdan detayları inceleyebilirisniz.

Web Tasarımı Kurumsal Kimlik Sosyal Medya QR Menü Fotoğraf ve Video

responsive siteleri

Google'ın responsive site sevmesinin nedeni en temelde, siteye göz atmak ve dizine eklemek için daha az kaynak gerektirmesidir. En iyi arama motorlarından biri olan Google, kullanıcılarına yüksek kaliteli hizmetler sunmayı ve bu siteleri öne çıkarmayı sever. Diğer web siteleriyle karşılaştırıldığında responsive site Google algoritmasında daha avantajlı bir konumdadırlar. Siteye cevap verin; hiç açılamayan, yavaş açılan veya ekrana sığmayan sorunlara neden olmaz. Bu nedenle, ziyaretçilerin yanıt sitesine gelen trafiği yüksektir. Google tarafından tavsiye edilen uygun bir tasarım formu olduğu için birçok şirket hızlı yanıt veren web tasarımına sahiptir ve bu sayede rakiplerinin önüne geçebilir.

 Responsive Sitelerinin Avantajları Nedir?

  • Google algoritmasının indeksleme fonksiyonunun sayfaya atanmasına yardımcı olduğu için, bir URL kullanarak kullanıcılar web sitenizdeki içeriği paylaşabilir.
  •  Kullanıcının mobil cihazı için optimize edildiğinden resimde yönlendirme yoktur. Bu, sayfa yükleme süresini azaltabilir.
  •  Kullanıcının mobil cihazı için optimize edildiğinden resimde yönlendirme yoktur. Bu, sayfa yükleme süresini azaltabilir.
  • Web sitelerine göz atarken kaynak tasarrufu yapmak, Google'ın duyarlı web sitesi sevmesinin nedenlerinden biri olabilir.

 Kullanıcıya Önem Veriyor Mu?

Google, kullanıcılara en iyi arama motorunun kendisi olduğunu ispatlamak istiyor. Önemli olan nokta, bu konuda paylaştığı web sitesi olabildiğince güzel olması. Üstelik her zaman kullanıcı deneyimini ilk sıraya koyan Google, kullanıcıların SEO deneyimini artırmak için web tasarımında kullanılan teknolojileri göz ardı etmiyor ve aradıkları sonuçlarda yüksek kaliteli içerik sağlıyor. SEO araştırması alanında gerekli şartlardan biri de web sitesinde kullanılan yazılım ve ön yüzün kullanıcı deneyimine uygun olmasıdır.

 Responsive Sitesinin Google İçin Önemi Nedir?

  •  Kullanışlı gezinme Google, kullanıcıların istedikleri bilgilere hızlı bir şekilde erişmek için arama motorunda arama yapmasına izin vermeyi sever. Responsive site, kullanıcıların mobilya cihazlarında gezinirken girdikleri web sitelerinde bilgi edinmeyi de kolaylaştırabilir.
  •  Tek URL uyumlu web sitesi, kullanıcılara tek bir URL'ye erişim sağlayan mobil uygulamalardan farklıdır. Bu, şirketin müşterileri daha rahat bir şekilde çekmesini sağlar.
  •  Düşük maliyetli yanıt veren bir web sitesinin maliyeti, bir mobil uygulamaya göre çok daha düşüktür. Ek yeni siteler kurulmamıştır. Böylelikle firma müşterilerine daha hızlı ulaşabiliyor ve bu ulaşım için daha az ödeme yapabiliyor.
  •  Yeniden yönlendirme gerekmez. İnsanlar web sitesini bir mobil cihazdan ziyaret ederse, yanıt veren web sitesi herhangi bir yeniden yönlendirme içermeyecektir. Bu durumda Google için ek avantajlar sağlar.

Biz, hizmetlerimizi sunduğumuz markaları Google'da en üst sıralarda görmeyi hedefliyoruz. Alanında uzman kadromuz ile, markaları büyütmek ve dijital platformlarda müşterilerimizin markalaşması için müşterilerimizin yanındayız.

responsive siteleri
Ajans360 · 10 Şubat 2021

Google Responsive Siteleri Neden Daha Fazla Seviyor?

Google'ın responsive site sevmesinin nedeni en temelde, siteye göz atmak ve dizine eklemek için daha az kaynak gerektirmesidir. En iyi arama motorlarından biri olan Google, kullanıcılarına yüksek kaliteli hizmetler sunmayı ve bu siteleri öne çıkarmayı sever. Diğer web siteleriyle karşılaştırıldığında responsive site Google algoritmasında daha avantajlı bir konumdadırlar. Siteye cevap verin; hiç açılamayan, yavaş açılan…