Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, aşağıdan detayları inceleyebilirisniz.

Web Tasarımı Kurumsal Kimlik Sosyal Medya QR Menü Fotoğraf ve Video

Instagram ve Reklam

Instagram’da reklam vermek çok önemli çünkü Sosyal medya hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Güne başlarken çoğu zaman daha yataktan bile kalkmadan telefonu elimize alıyor ve sosyal medyada gündemin ne olduğuna bakıyoruz. Toplum olarak görsel bilgi alımına uygun olduğumuz gerçeği de ortada. Bu nedenlerdendir ki okuma oranına göre film izleme oranı daha yüksek. Bu da görsel kaynaklı sosyal medya platformlarının daha önde olmasına neden oluyor. Sosyal medya platformlarından Instagram ise açık ara farkla önde.

Sosyal medya siteleri bazen paylaşım yapmak bazen de paylaşılanları izlemek için ziyaret ediliyor.  Çoğu zaman popüler olan hesapların yaşam tarzları izleyenleri etkiliyor. Örneğin çok bilinmeyen bir müzik aletini, popüler bir sosyal medya kullanıcısı kullanırsa onu izleyen kullanıcılar o müzik aletine merak sarıyor.

Reklam vermek bir ürünün bilinirliğini arttırarak insanların o ürünü tanıması ve alması için bugüne kadar çok başarılı bir yöntem olmuştur. Yine de her reklam sonuca ulaşamayabilir.

Mesela bir çocuk için tasarlanmış ve imal edilmiş olan oyuncak reklamını, yaşlı bireylerin daha yoğunlukla izlediği televizyon kanallarına vermek çok akıllıca değildir. Daha çok çocukların izlediği çizgi film kanallarına verilmesi durumunda alıcıya ulaşmış olursunuz.  Dolayısıyla reklamın nerede kime hitaben verileceği reklamın verilmesinden daha önemlidir.

Instagram Reklamları

Instagram

      Son dönemde neredeyse herkesin Instagram hesabı var. Ve bu hesaptan bazen paylaşım yapmakta bazen de paylaşım yapanları izlemekteler. Instagram için reklam vermenin iki tane yolu var.

1 yol: Bunlardan birisi Instagram’ın resmi reklam hizmetini satın almak.  Reklam hizmeti satın almak istediğinizde reklamın içeriği ile ilgili bilgileri ve reklam bütçeniz hakkında bilgileri giriyorsunuz. Buna göre kullanıcıların arama geçmişine göre Instagram sayfasında bu reklamlar çıkıyor. Kullanıcının ya da sizin ekstra herhangi bir çaba sarf etmesine gerek olmadan reklamınız kullanıcının arama geçmişine uygunsa doğrudan ona ulaşmış olur. Bunun avantajı hedefin doğru belirlenmesidir. Her kullanıcıya değil sadece ilgili olan kullanıcılara reklamınız ulaşmış olur.

2 yol: Diğer yöntem ise fenomen olan sosyal medya kullanıcıları kanalıyla reklam vermektir. Bunun da iki yöntemi vardır. Kullanıcı ürününüzü doğrudan tanıtabilir, içeriğini anlatabilir ve size yönlendirilebilir. Ya da kullanıcı ürünü paylaşımları içerisinde kullanır. Başarılı olan Instagram kullanıcıları bu ürünün ilgi çekmesini sağlayabilir. Ama yine de reklamın başarılı olması kullanıcıya da bağlıdır.

Ajans360 olarak profesyonel ekibimiz ile birlikte bu süreçleri en iyi şekilde sizler için yapmaktayız.

Markanız için reklamlarınızdan en iyi sonucu almak üzere bize ulaşarak kolay bir şekilde profesyonel ve deneyimli bir destek alabilirsiniz linke tıklayarak bize katılabilirsiniz.

Instagram Reklamları Gerçekten Başarılı Mıdır?

      Daha önce de bahsettiğimiz gibi sosyal medya artık neredeyse herkesin kullandığı bir platform. Yine incelendiğinde neredeyse her yaş grubundan insanların Instagram hesabı var. Bu sizin reklamınızın istenilen kitleye ulaşmasını sağlayacak önemli bir unsurdur. İnsanların ilgisini çekmek onları ürün almaya yönlendirir.

Örneğin bir cep telefonu markasının ortalama modeli elinde var olan bir sosyal medya kullanıcısı, fenomenlerin ya da genel olarak kişisel paylaşım yapan insanların paylaşımlarında aynı markanın bir üst modelini kullandığını gördüğünde onu almak için planlar yapmaya başlar. Bunun nedenlerinden birisi o kullanıcıların yaşamlarına özenmektir. Diğer açıdansa o modelin piyasaya sürüldüğünü oradan görür ve yine ihtiyacı olmasa bile ilgisini çektiği için almak ister.

       Tüm bu durumlarda önemli olan, reklam vermek isteyen kullanıcı için her halükarda amacına ulaşıyor olmasıdır. Sonuç olarak tv izlenme oranının yeni kuşakta düşmesi ve haber kanallarının bile sosyal medya üzerinden etkileşime girdiği bu günlerin geleceğinde de sosyal medyanın gücünün giderek artacağını göz önünde bulundurarak reklam vermek için Instagram’ın önemli bir noktada olduğunu söyleyebiliriz.

Ajans360
25 Ağustos 2020

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir