Fotoğraf Çekimi

Her geçen gün teknolojinin hayatımızdaki yeri büyümektedir. Gelişen dünya düzeninde şirketlerin birimleri artmakta buna göre gider pusulasına yeni kalemler eklenmektedir. Endüstri devrimiyle makinelerin insan hayatına dahil olmasıyla beraber birçok işlem hız kazanmış, boyut değiştirmiştir. Radyo ve televizyon ile birlikte reklamcılık anlayışı bir şirketin olmazsa olmazı haline gelmiş, bu doğrultuda çeşit çeşit projeler üretilmiştir. Fotoğraf çekimi PR çalışması diyebileceğimiz itibar yönetimi için son derece önemli bir iştir. Bir şirketin itibarı, şirketin hayatı açısından en önemli maddelerden biridir.

Fotoğraf çekmek bir sanat dalıdır. Sanatsal üretim yapılan her alanda sanatçıların projeyi hayata geçirene kadar harcadıkları düşünsel mesai sanatsal işi tüketen kişi tarafından göz ardı edilir. Dışarıdan bakıldığında bir fotoğraf çekim işlemini makine yapıyor gibi görünse de, fotoğraf sanatçısı makinenin tuşuna basmakla yetiniyor gibi görünse de özellikle projenin başlangıcındaki masa başı çalışmasıyla çok yoğun bir düşünsel mesai harcar...

Fotoğraf Çekimi

Her geçen gün teknolojinin hayatımızdaki yeri büyümektedir. Gelişen dünya düzeninde şirketlerin birimleri artmakta buna göre gider pusulasına yeni kalemler eklenmektedir. Endüstri devrimiyle makinelerin insan hayatına dahil olmasıyla beraber birçok işlem hız kazanmış, boyut değiştirmiştir. Radyo ve televizyon ile birlikte reklamcılık anlayışı bir şirketin olmazsa olmazı haline gelmiş, bu doğrultuda çeşit çeşit projeler üretilmiştir. Gerek mekan fotoğraf çekimi, gerek fabrika çekimi, gerek otel fotoğraf çekimi veya aklınızdaki başka bir proje için son teknoloji ürünler kullanıyoruz. Fotoğraf çekimi PR çalışması diyebileceğimiz itibar yönetimi için son derece önemli bir iştir. Bir şirketin itibarı, şirketin hayatı açısından en önemli maddelerden biridir.Ajans360 olarak tüm birikimimizle, uzman ekibimizle, yüksek iş ahlakımızla hizmetinizde olduğumuzu belirtmek isteriz.

Fotoğraf Çekmek Bir Sanattır

Fotoğraf çekmek bir sanat dalıdır. Sanatsal üretim yapılan her alanda sanatçıların projeyi hayata geçirene kadar harcadıkları düşünsel mesai sanatsal işi tüketen kişi tarafından göz ardı edilir. Dışarıdan bakıldığında bir fotoğraf çekim işlemini makine yapıyor gibi görünse de, fotoğraf sanatçısı makinenin tuşuna basmakla yetiniyor gibi görünse de özellikle projenin başlangıcındaki masa başı çalışmasıyla çok yoğun bir düşünsel mesai harcar.

Fotoğraf Çekiminde Hikayenin Önemi

Fotoğraf hareketli resim, video olmadığı için yaratılan hikayenin, dondurulmuş anda verilmek istenen mesajın sağlıklı, etkileyici ve vurgulu olması için mutlaka profesyonel, deneyimli bir uzman tarafından çekilmiş olması gerekir.

fotoğraf çekimi

Fotoğraf Çekmek Uzmanlık İster

Sanatçının bu düşünsel mesaisi fiziksel gücüyle hayatını kazanan bir işçinin harcadığı mesaiden farklı, ancak daha az yorucu değildir. Bir sanat eseri üzerine düşünmek, yaratıcı-etkileyici fikirler ortaya koymak, sanatçının eğitimi, birikimi, deneyimi ve yeteneğiyle doğru orantılı bir şekilde mesai isteyen iştir. Teknik ekipmanların kullanımı, ışık ve gölge sorunlarını ortadan kaldırmak, modelin duruşu, renk kombinasyonu, vurgulanmak istenen noktalar, ürünlerin parlaması gibi birçok konuda fotoğraf sanatçısı dokunuşlarıyla sanat eseri ortaya koymaktadır.

Bu nedenle fotoğraf sanatının kolay olmadığı ve uzman kişiler tarafından yapılması gerektiği düşünülmelidir. Zaten ortaya çıkan eserler profesyonellik hakkında çok net cevap vermektedir. Görülen ürünün fotoğraf sanatçısının süzgecinden geçip geldiği noktaya bakıldığında sanatın etkileyiciliği ve dönüşümü gözle görülür.

İtibarınızı Riske Atmayın

Şirketiniz için yaptıracağınız PR çalışması, şirketinizin itibarını yükseltmek ya da korumak için attığınız adımdır. Bu konuda işinizi riske atarsanız itibarınızı geri kazanmak eskisinden çok daha zor olacaktır. Her şeyin kayıt altına girdiği internet dünyasında, her eski belgeye kolaylıkla ulaşılabilen günümüz teknoloji dünyasında kayıtlara geçecek başarısız bir PR çalışması uzun yıllar boyunca silinmesi güç itibar kaybına neden olabilir. Bu yüzden, PR çalışmaları için mutlaka ama mutlaka profesyonel, deneyimli, sizi yaralama ihtimali olmayan şirketlerle çalışın. Ajans360 olarak tüm birikimimizle, uzman ekibimizle, yüksek iş ahlakımızla hizmetinizde olduğumuzu belirtmek isteriz.

Şirketinizin İtibarı İçin Bütçe Ayırmalısınız

İster genç girişimcilerle beraber yeni kurulmuş bir şirket olsun, ister kendi halinde orta ölçekli bir şirket olsun isterseniz köklü, itibar konusunda kendini ispatlamış bir şirket olsun… Hepsinin PR çalışmasına ihtiyacı vardır. İtibarını korumak ve/veya yükseltmek için hammadde, tedarik, personel gibi demirbaş şirket giderlerinin yanına sermaye kadar önemli bir birim olarak PR çalışmaları yani itibar yönetimi için tanıtım, reklam projelerini koymanız gerekir. PR çalışmaları şirketinizin varlığını sürdürebilmesi için, hayatta kalabilmesi için olmazsa olmaz çalışmalardır.

Ajans360 Deneyimiyle İtibarınızı Yükseltin

Ajans360 olarak fotoğraf çekimi konusunda ihtiyacınıza ve bütçenize uygun profesyonel işler ortaya koyuyoruz. Mekan fotoğraf çekimi, fabrika çekimi, otel fotoğraf çekimi, özel bir alan olan mücevher çekimi, katalog çekimi, menü fotoğraf çekimi ve daha birçok alanda fotoğraf çekimi yapabiliyoruz. Duruma göre “spot light” ışık ihtiyacı karşılayabiliyoruz ya da “still life” denilen fotoğraf çekimleriyle ürünlerinize canlılık katıp muhteşem görüntüler elde edebiliyoruz. Örneğin bir hamburgerin yenme anı ya da servis anı dahil her aşamasını fotoğraflayarak dikkat çekici harika sonuçlar elde edebiliyoruz. 100’e yakın otelin fotoğraf çekimini yaparak otel fotoğraf çekimi konusunda da iddialı olduğumuzu söyleyebiliriz.

Son Teknoloji Ürünler Kullanıyoruz

Gerek mekan fotoğraf çekimi, gerek fabrika çekimi, gerek otel fotoğraf çekimi veya aklınızdaki başka bir proje için son teknoloji ürünler kullanıyoruz. “Full frame” makinelerimiz ile ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacak ekipmanlar kullanıyoruz. “Slider”, “jimble” dahil olmak üzere ekstra ekipman konusunda da eksiksiz bir donanıma sahibiz. Özellikle tanıtım filmlerinde ihtiyaç olduğu takdirde “drone” kullanabiliyoruz.

Düğün Fotoğrafı Kesinlikle Çekmiyoruz

Şirket prensiplerimiz gereği düğün, nişan, sünnet gibi kişisel, aile içerisinde olan organizasyonların fotoğraflarını kesinlikle çekmiyoruz. Mekan fotoğraf çekimi ya da fabrika çekimi başta olmak üzere tüm fotoğraf çekimlerinde kurumsal firmalarla çalışmaya ağırlık gösteriyoruz.