Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, aşağıdan detayları inceleyebilirisniz.

Web Tasarımı Kurumsal Kimlik Sosyal Medya QR Menü Fotoğraf ve Video

Reklam Filmi Nasıl Çekilir?

Reklam filmi, Belirli süreçler sonucu oluşmaktadır. Öncellikle Reklam veren firma yeni çıkan ürününü tanıtmak istediğinde ya da farklı bir ürünün Pazar payını büyütme kararını verir. Senaryo için ürün ve hizmet bilgilerini ajansa aktararak başlanır.

Ürün ya da hizmet rakip ürünlerden avantajları ya da özelliklerin şirketimize aktarılması sonucunda senaryo yazılıyor. bu özellikler doğrultusunda prodüksiyon hazırlamak kalıyor. Reklam metni yazılırken Reklam veren firmanın kimliğini taşıyarak yazılır ve sloganlarda çağrışım uyandırılması sağlanmalıdır. Reklam metni yani senaryosu yazılırken hedef kitleye göre kolay anlaşılabilir. Kısa süre içerisinde net mesajlar iletmesini sağlayabilecek kullanılacak sloganların akılda kalıcı insanların beyninde çağrışım uyandırmasına dikkat çekmesi gerekmektedir.

Senaryo bittiğinde artık çekim aşamasına geçilmeden Öncelikle reklam filminin yayınlanacağı reklam ortamları reklam verenin bütçesine göre ajans ile belirlenir. Kullanılacak araç ve gereçler temin edilir. Reklam filmi senaryosuna göre cast ihtiyacı varsa yapım ajansları ile çalışılır. Lokasyonlara göre oyuncular seçilir.  Ürün ve hizmetin hangi ortama uygun olduğu belirlenir farklı Lokasyonlarda çekim gerçekleştirilir. Uygun müzik seçimleri yapılır. Kurgu ve montaj aşamasından sonra Reklam veren kişiden onay alındığı taktirde Belirlenen Reklam ortamlarında tanıtım filmi yayına alınır.

Volta vt1 için tanıtım filmini izlemek için tıklayın.

Volta VB2

Reklamlar yayınlanırken Reklam veren bütün reklam ölçümlerinden raporlar halinde haberdar edilir. Reklamlardan alınan sonuçlar dahilinde ürün ve hizmet Satışlarındaki artışlar reklamın hedeflerine ulaşması sağlanır. Reklam veren artışlardan memnun olduğu halinde mutlu bir müşteri ile ajans360 ekibi olarak her zaman profesyonel bir destek vermekten gurur duyuyoruz.

Bu konuda daha detaylı bilgi almanız için reklam filmi nedir ve tanıtım filmi yazılarımızıda okumaktan keyif alacağınızdan şüphem yoktur. İyi okumalar

Ajans360
22 Ekim 2020

Reklam Filmi Nasıl Çekilir? (Hakkında 2 yorum)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir