Backlink Nedir? Ne İşe Yarar? - Ajans360
Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, aşağıdan detayları inceleyebilirisniz.

Web Tasarımı Kurumsal Kimlik Sosyal Medya QR Menü Fotoğraf ve Video

Backlink Nedir? Ne İşe Yarar?

Backlink; en kısa ve anlaşır şekliyle bir sitenin başka bir siteden link almasına verilen addır. Özellikle büyük bir öneme sahip ve sektörün popüler sitelerinden link almak o sektör içerisinde kolayca fark edilir olmanıza yardımcı olacaktır.

Backlink yaparken en doğru şekilde uygulamak gerekir. Aksi halde elde edilmek istenen faydadan çok zarar edilebilir. Bu yüzden nasıl uygulanacağını, nasıl yapılacağını ve analiz edileceğini bilmek gerekir.

backlink

Backlink Ne İşe Yarar?

 • Büyük ve takipçisi kitlesi olan bir siteden sitenize link verilmesi, o sitenin size referans olmasına neden olmaktadır. Bu da Google gözünde güveninizi arttırır.
 • Büyük site kullanıcıları tarafından fark edilir olmanızı sağlamaktadır.
 • Herhangi bir web sitesinin PageRank değerinden bu sayede sizde yararlanabilirsiniz.
 • Bu durum aynı şekilde sizin yüksek kitleye sahip sitenizden diğer sitelerin yararlanabilmesi şeklinde de olabilmektedir. Önemli olan 2 site arasında gerçekleşen link paylaşımlarıdır.
 • Sahip olduğunuz bu hizmet sayesinde popüler bir sitenin ana sayfasında sizin sitenize ait bilgiler özel görseller şeklinde bağlantılara sunulabilmektedir.  Dış Seo uygulamalarının en önemli noktasını oluşturmakta olan, küçük sitelere büyük oranda fayda sağlayabilmektedir.
 • Seo anlamında çok daha başarılı noktalara gelebilmeniz için tavsiye edilmektedir. Bu sayede daha üst sıralarda web sitenizi görebilme şansına sizlerde kolayca sahip olabilirsiniz.
 • Bir backlink hizmetinden yararlanırken önemli olan husus şudur; sahip olduğunuz sektörün devlerinden link almanız olacaktır.  Çünkü sizinle aynı sektörde bulunmayan x bir firmadan bu hizmeti almanız hiçbir değişimi gerçekleştirmeyecektir.

Backlink Sisteminin Yararları Nelerdir?

Yüksek kullanıcılı ve büyük bir değere sahip olan web sitelerinden hizmeti almak sizi sitenizin de güvenilir bir site olarak görünmesine yardımcı olacaktır. En kaliteli şekilde yerine getirilen geri bağlantı sayesinde sizlerde öneriler web siteleri arasındaki yerinizi kolayca alabilirsiniz. Özellikle organik yolla oluşan site trafiğinizi arttırma anlamında da oldukça büyük bir işe yarayabilmektedir.

Üst sıralara çıkın

 Doğru bir şekilde uygulandığında üst sıralara çıkmanız gerçekten kolay.  Referans olacak sayfa üzerinden gelen kullanıcılar, sitenizi rakiplerinizin önüne kolayca çıkarabilmektedir. Anlaşma yapılacak olan sitenin güvenilir yapısı bu konuda oldukça büyük bir önem taşır. Google sitenizin algısını bu şekilde kolayca değiştirebilir.

İlginizi çekebilir: Google Seo Hakkında 5 Altın Bilgi

Arama Motoruna sizlerde dahil olun

 Backlink hizmeti sayesinde arama motorları tarafından basit bir şekilde taranabilirsiniz. Hedef kitlenin yer aldığı ana sitelerden backlink alarak sizlerde o sitede yer alan kullanıcıların sitenize uğraması sayesinde arama motorunda öne çıkan sitelerden biri haline gelebilirsiniz.

Backlink Nasıl Alınır?

 • Sizin site içeriğinizle alakalı olan sitelerden almaya dikkat edin.
 • Kullanıcıların aktif olduğu forum sitelerinde paylaşım yapabilirsiniz.
 • Ücretli veya ücretsiz tanıtım yapan sitelerden yararlanabilirsiniz.
 • İnstagram, Twitter, Facebook gibi etkileşimi yüksek olan sosyal medya hesaplarında içeriğinizi paylaşabilirsiniz.
 • Blog yorum bölümünde yapabilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlere backlinkle ilgili temel bilgiler vermeye çalıştık. Umarım faydalı olmuştur. Backlink ve diğer dijital pazarlama hizmetleri için Ajans360 ile iletişime geçebilirsiniz.

Ajans360
23 Nisan 2021

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir