4 Adımda Kurumsal Kimlik Nedir? - Ajans360
Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, aşağıdan detayları inceleyebilirisniz.

Web Tasarımı Kurumsal Kimlik Sosyal Medya QR Menü Fotoğraf ve Video

4 Adımda Kurumsal Kimlik Nedir?

4 Adımda Kurumsal Kimlik Nedir? Son yıllarda önemi kavranan kurumsal kimlik; bir firmanın, markanın ya da kuruluşun dışarıdan görünen yüzüdür. Tasarımla yansıtılabilen kurumsal kimlik, en basit tanımla bir imajdır denilebilir. Şirket kimliğini en doğru biçimde oluşturmak ve yansıtmak önemlidir, çünkü pazarlamayı etkiler, şirketin sektördeki konumunu belirler.

Şirket imajını ve saygınlığını yükselten kimlik çalışmaları, sadece şirketin sektör içindeki yeriyle ilgili değildir. Mevcut ve potansiyel müşteriler de aslında şirket kimliğiyle doğrudan ilgilidir. Müşterilerin güvenini kazanmak, akıllarında kalıcı yer edinebilmek amacıyla şirketlerin kurumsal bir kimlik çalışmasına ihtiyacı var. Peki, bu nasıl olacak? Şirket kimliği oluşturmak için neler yapılabilir? Başlıyoruz.

4 Adımda Kurumsal Kimlik Nedir? Nelerden Oluşur?

Kurumsal marka kimliği çok yönlü bir tasarım zincirinden oluşur. Broşür, katalog tasarım, kartvizit, antetli kağıtlar, antetli dosyalar, ajandalar, takvimler, dijital çalışmalar, promosyon ürünler ve logo tasarımı gibi öğelerden oluşturulur. Kurumsal web sitesi ve kurumsal sosyal medya yönetimi gibi dijitale yönelik hizmetler de kurumsal kimlik çalışmaları arasında yer alır. Ajans360, kurumsal kimliğinizi oluştururken gerekli her alanda size profesyonel hizmet veriyor, tüm süreci sizin için kolaylaştırıyor. İşte kurumsal kimlik hizmetlerimizin içeriği; 

Logo – Marka Kimliği

Logo ve marka kimliği tasarımı; sizi sektörünüzdeki diğer markalardan ayıracak ve görsel anlamda zenginleştirecek en önemli aşamadır. Logo tasarımında tamamen benzersiz olmak önemlidir. Logoların anlamlı hikâyesi marka kimliği ile bütünleşir. Görsel olarak dikkat çekmek ve zihinlerde aşinalık oluşturabilmek müşterilerinizin sizi tercih etmesini sağlar. Ajans360 olarak yaratıcı ekibimizle birlikte logo – marka tasarımı çalışmalarımızda size ve hedef kitlenize uygun tasarımlar hazırlıyor, en önemli ve etkili adımı atmanıza yardımcı oluyoruz.  

Marka kimliği çalışması

Sektörel Tasarımlar

Kimlik çalışmalarında her sektörün ihtiyacı ve çözümü farklıdır. Ajans360 ile tekdüze çalışmalardan uzaklaşarak sektöre, müşteriye özel hizmet veriyoruz. Kurumsal marka kimliğinde sektör farklılıklarının önemli bir detay olduğunu biliyor, rakip ve hedef kitle analizine göre tasarımlar hazırlıyoruz. Hizmet verdiğimiz sektörler arasında otelcilik, restoran, inşaat, sağlık, eğitim, otomotiv, gıda, üretim tesisleri ve daha birçok sektör yer alıyor. Her sektör kurumu için ekibimiz detaylıca çalışarak özel çözümler üretiyor. Bu titiz çalışmamız sayesinde sektörde bilinirlik artıyor, istenilen marka kimliği oluşturulabiliyor. Sektörel çalışmalar, kimlik oluşturma çalışmalarının önemli detaylarından biri olduğu için mutlaka bu yönde adım atılması gerekiyor.

Katalog Tasarımı

Firmaların ürün ve hizmetlerini tanıttığı kataloglar, amaca yönelik olmalıdır. Kurumsal kimlik çalışmalarının önemli uzantılarından biri olan katalog tasarımı, somut bir çalışma olduğu için tasarım yönü kuvvetli olmalıdır. Mobilya, inşaat, otel, gıda, sağlık, tarım, tekstil… Hangi sektör olduğu fark etmeksizin katalog tasarımınız kurumsal kimliğiniz için belli bir kalite standardında olmalıdır. Ajans360, katalog tasarım alanında hizmet veren güçlü ekibiyle marka ve kurumsal kimliğinizi güçlendirecek çalışmalar hazırlıyor. Ürün ve hizmetlerinizi tanıtacak, kurumsal kimlik çalışmalarınızı destekleyecek tasarım için ajansımız etkili bir kataloğa sahip olmanızı sağlıyor.

Ajans360 ile Kurumsal Kimlik Çalışması

Ajans360, kurumsal marka kimliği oluşturma çalışmalarında profesyonel hizmet veriyor, daha profesyonel görünmenizi sağlıyor. Kimlik çalışmalarının saygınlığı artırdığı ve bilinirlik sağladığı kabul edilen bir gerçek. Henüz bu konuda herhangi bir adım atmayanların, ticari yaşama bir adım geride başladığı söylenebilir. Ajans360 olarak tüm marka ve şirketlere, kurumsal bir altyapı oluşturuyoruz. Her şirketin, her markanın kendi kültürü, kendi kimliği olmalıdır. Bu kimlik profesyonel bir ekip tarafından özgün biçimde ele alınmalı, her şey incelikle tasarlanarak hayata geçirilmelidir.

Ajans2360 ekibi, kurumsal marka kimliği çalışmalarıyla bugüne kadar yüzlerce markanın iyi görünmesini sağladı. Yenilikçi, modern, hedef kitlenin dikkatini çekecek nitelikte kurumsal kimlik çalışmaları için ekibimizle tanışabilirsiniz. Ekibimiz, özgün fikirleri, enerjik tasarımları ve hızlı çalışmalarıyla hiç vakit kaybetmeden kurumsallaşmanıza yardımcı oluyor. Şirketinizin ya da markanızın görünen yüzünün de etkili olmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, neler yapacağımızı görebilirsiniz. Sadece size özel fikirler ve tasarımlar oluşturmak üzere ekibimiz hazır bekliyor. Ajans360 ile profesyonelliğinizi bir adım öteye taşımak için zaman kaybetmeyin, başarınızı kimliğinizle destekleyin. Biz hazırız, siz de hazırsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Melih Örnekbaş
06 Mayıs 2021

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir