Adobe XD Kurumsal Web Tasarım Nasıl Yapılır? - Ajans360
Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, aşağıdan detayları inceleyebilirisniz.

Web Tasarımı Kurumsal Kimlik Sosyal Medya QR Menü Fotoğraf ve Video

Adobe XD Kurumsal Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Adobe XD, kurumsal web tasarım temelde bir prototip oluşturma uygulamasıdır. Alan oluşturma ve çizim araçlarıyla bir uygulama veya web sitesindeki farklı alanları simüle ederek basit ve düzenli bir çalışma deneyimi yaşayabilirsiniz. Sonuçlar doğrudan uygulamadan sunum olarak da alınabilir. XD’de oluşturduğunuz mobil uygulama prototiplerini bir USB bağlantısı kullanarak mobil cihazlara anında kopyalayabilirsiniz. Bu size işinizin her aşamasını canlı izleme fırsatı verir. Ayrıca online olarak probleminizi yayınlayarak müşterilerinize sunum yapabilirsiniz.

 Çalışmanızı XD üzerinde test edebilirsiniz. Adobe XD, UI ve UX tasarımına olanak tanır. Ana nesnenin tanımlanması Tanım (Sembol Yap) herhangi bir nesneye atanabilir. Örneğin mobil uygulamada “Başlık” kısmını tanımladık ve bu fonksiyon ile birden fazla yerde değişiklik yapmak yerine “Başlık” kısmına tek bir yerden müdahale edebiliyoruz.

Adobe XD Avantajları 

Adobe ürünlerini (Photoshop, Illustrator gibi) biliyorsanız, daha önce kullandıysanız XD’yi kolayca kullanabilirsiniz. Diğer araçlarda olduğu gibi, Kalem aracı, seçim aracı vb. Kullanımları da burada mevcuttur. Birden çok çalışma alanı kullanabilirsiniz. Seçim aracı ve kalem gibi araçlar var. Birden fazla kurumsal web tasarım çalışma yüzeyiyle çalışabilirsiniz.

Özellikleri

Mobil uygulamalara sahip web siteleri için kullanıcı arabirimleri oluşturma yeteneği sağlayan Adobe xd ile tasarım, yaratıcı tasarım ve işlevsellik sağlayan özelliklere sahiptir. XD ayrıca entegre kullanıcı arayüzü kitleriyle birlikte gelir. Prototip XD, kullanıcıların çalışma alanlarını birbirine bağlayarak animasyonlu önizlemeler veya prototipler oluşturmasına olanak tanır. Ayrıca bu prototipler mobil cihazlarda görüntülenebilir. Adobe Suite ile entegrasyon XD, Illustrator CC, Photoshop CC ve Photoshop Sketch gibi diğer Adobe Creative Suite uygulamalarından dosya açma özelliğini destekler ve sağlar. Animasyonlar XD ile çalışma alanlarını canlandırabilir ve hatta daha gelişmiş kullanım için After Effects ile entegre edebilirsiniz.

Semboller Kullanıcılar çalışmalarında logolar ve düğmeler kullanabilir. Bu sembolleri tuvale sürüklemeniz yeterli. Hassas Esnek yeniden boyutlandırma sayesinde, çalışma alanındaki görüntüler ve diğer nesneler otomatik olarak yeniden boyutlandırılır. Diğer bir deyişle, kurumsal web tasarım  akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar veya masaüstü bilgisayarlar için otomatik boyutlu görüntüler oluşturulur. UI kitleri Apple, Windows, Google Material gibi UI kitlerini entegre eder.

Adobe XD ile projelerinizin tasarım aşamasını tamamlamanızı sağlar ve sonrasında bu proje kodlanarak yayına alınır.

Çalıştığımız Volta Motor birkaç XD çalışma aşaması

https://volta.ajans360.net
Ajans360
01 Aralık 2020

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir