Web Tasarımı

Web tasarım; kişi ya da kurumların hedef kitleleri ile iletişi kurabilmeleri ve sundukları hizmet ve ürünleri tanıtabilmesi için gerekli olan sitenin tasarımını ifade etmektedir. Günümüzde internetin ve teknolojinin gelişmesi, web tasarımın kişiler ve firmalar tarafından yoğun bir şekilde ilgi görmesini sağlamaktadır. Bilindiği üzere 21.yüzyıl İnternet ve Bilişim Çağı olarak adlandırılır.İnternet, insan hayatı için o denli önemli bir konuma...

Web Tasarımı Nedir?

Web tasarımı markaların hedef kitleleri ile iletişi kurabilmelerini hizmet ve ürünleri tanıtabilmesini sağlar. Günümüzde internetin ve teknolojinin gelişmesi, web tasarımın kişiler ve firmalar tarafından yoğun bir şekilde ilgi görmesini sağlamaktadır. Bilindiği üzere 21.yüzyıl İnternet ve Bilişim Çağı olarak adlandırılır. İnternet, insan hayatı için o denli önemli bir konuma gelmiştir ki pek çok kişi ve firma bireyler ile iletişim kurabilmek için web sitelerini kullanmaya başlamıştır.

Bu noktada web tasarım, web yazılım gibi kavramlar ortaya çıkar. Web tasarımın hem firmalar hem de kişiler için son derece önemli olduğunu ifade edebiliriz. Web tasarım ajansları tarafından sunulan web tasarım hizmetini müşterilerimize sunarken çeşitli aşamaları gerçekleştirmektedir. Ancak söz konusu aşamaları ile ilgili detaylı bilgiye geçmeden önce web tasarımın öneminden ve olmazsa olmaz noktalarından bahsetmek çok daha doğru olacaktır. Şimdi gelin web tasarımın neden önemli olduğunu hep birlikte inceleyelim.

Kısaca tasarımın yazılıma dönüşme aşaması denilebilir. Ayrıntılı olarak anlatmak gerekirse de, bir amaç için belirli ilkeler tarafından yönlendirilen, düzenlenen, yorumlanan, uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem tasarım fikirlerinin estetik çizgisinde oluşturulur.

Bütün bu işlemler tamamlandığında ortaya kullanılabilir, aktif bir web sitesi çıkar. Web sitesi markaların kendini tanıtması ve satış yapması için kullanılabilir. Kendi web sitelerini oluşturduktan sonra bireyler, tarayıcı yani internet yardımıyla diğer web sitelerine de erişim sağlayabilir.

Ticari işlemler de oluşturulan web siteler aracılığı ile yapılabilir. Bu sebepten dolayı iş alanında da kullanıldığı için düzenlenmesi profesyonel şekilde olmalıdır. İyi, kaliteli ve başarılı bir web sitesi tasarlanırken aşağıdaki unsurların mükemmel içerikte olması gerekir:

Web Tasarımının Önemi

Web tasarım, web sitelerini ziyaret eden kişilerin ilk karşılaştığı görüntüdür. Web tasarımın kusursuz ve kişi ya da kurumun amacı ile uygun olması web sitelerini ziyaret eden kullanıcıların etkilenmesini sağlar. Bu nedenle kurumsal web tasarım ile başarı elde edebilmek için söz konusu tasarım çalışmalarının profesyonel ve tasarım kurallarına uygun tasarlanmalıdır.

Web tasarımın etkili bir şekilde hazırlanıp kullanılabilmesi için çeşitli unsurlara dikkat edilmesi gerekir. Bunlardan ilki düzen unsurudur. Fotoğrafların, yazıların ve kullanılan renklerin bir düzen ve uyum içerisinde olması web tasarımın kusursuz bir şekilde oluşturulmasını sağlar. Ancak birbiri ile uyumlu olmayan fotoğraf, font ve diğer grafik elemanları ile başarıya ulaşabilmesi mümkün değildir. Yaratıcı bir web tasarımı olması da sizi rakiplerinizden ayıracaktır. Tam da bu noktada web tasarımda profesyonel bir destek almanın önemi ortaya çıkmaktadır.

“Tasarım sadece nasıl göründüğü ya da nasıl hissettirdiği ile ilgili bir şey değildir. Tasarım nasıl çalıştığı ile ilgilidir.”

Steve Jobs

Firmaların ve kişilerin doğru oluşturacakları web sitelerinden gereken verimi alabilmeleri için işi uzmanına bırakmaları son derece önemlidir. Ajansımızın müşterilerine sunduğu web tasarım hizmetleri ile kusursuz bir web tasarım sahip olabileceğinizi söyleyebiliriz. Web tasarımda olmazsa olmaz kriterlerimizi ise aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Web Sitesinin Kullanılabilirliği

Bir web sitesinin ziyaretçiler tarafından kullanılabilir olması en önemli kriterimizdir. Karmaşık bir yapıya sahip olan web siteleri kolayca kullanılamaz. Ancak basit ve kusursuz bir tasarıma sahip web tasarım ile sitenin kullanılabilirliği artar. Kullanıcı dostu arayüz (UI) kullanıcı deneyimi (UX) sunması oldukça önem arz etmektedir.

Web Tasarımın Olmazsa Olmazları

Ajansımız müşterilerine en kaliteli ve kusursuz web tasarım hizmetini sunabilmek adına 14 kişilik ekibi ile hizmet veriyoruz. Hem yazılım hem de tasarım ekibi ile koordineli bir şekilde gerçekleştirilen web tasarım çalışmalarının bize göre olmazsa olmazları aşağıdaki gibidir.

Web Sitesinin İşlevselliği

Web tasarım çalışmalarını hazırlarken firmanın ya da kişilerin amacını hizmet ediyor mu? Web sitesi işlevsel mi? Gibi sorulara cevap arıyor ve tasarım çalışmalarımızı bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz.

Web Sitesinin Sadeliği

Sadelik, günümüzde web tasarım çalışmalarında en önemli kavramdır. Sade olmayan ve karmaşık bir yapıya sahip olan tasarımlar kullanıcıların ilgisini hiçbir şekilde çekmez. Ancak sade ve çekici tasarımlara ile ziyaretçilerin ilgisini çekebilmek mümkün hale gelir.

Web Tasarım Responsive Uyumu

Bir web sitesinin olmazsa olmazlarından bir tanesi de mobil uyumdur. Çünkü günümüzde pek çok kullanıcı mobil cihazlardan web sitelerini ziyaret ediyor. En iyi kullanıcı deneyimi için web sitelerinin mobil uyumlu olmasını önemsiyoruz. Web sitesi ziyaretlerinin %85 oranında mobil cihazlardan gerçekleşmektedir. Bu kriteri bir çok web tasarım ajansı görmezden gelmektedir. Responsive mobil uyumluluk, tüm mobil cihazlarda sağlanmalıdır.

Web Tasarım Aşamaları

Web tasarım hizmetleri çeşitli aşamalardan gerçekleşir. Web tasarım aşamalarımızı aşağıdaki gibi açıklayabiliriz.

 • Öncelikle müşterilerin ihtiyaç, amaç ve hedeflerini net bir şekilde belirlenir. Burada müşteriden brief alınır.
 • Sonrasında bizler bir benchmark sürecine başlıyoruz.
 • İhtiyaçlar doğrultusunda müşterilerin nasıl bir web tasarıma sahip olması gerektiği ile ilgili stratejik bir planlama gerçekleştirilir.
 • Müşterimize ihtiyacına uygun bir yaklaşım bir moodboard hazırlayarak Ajans360 olarak bunu sunuyoruz.
 • Stratejik planlama kapsamında kurumun ya da kişinin kimliğine uygun, renkleri ile uyumlu özgün bir ön tasarım oluşturulur.
 • Oluşturulan ön tasarım müşteriye iletilir ve müşterilerin revize vermesi durumunda revizeleri hazırlanarak tekrar tasarım müşteriye sunulur.
 • Müşterinin onay vermesinin ardından yönetim paneline entegrasyon sağlanır.
 • Müşterilerin gönderdikleri içerikler ve ajanstan talep edilen destek içerikler panele yüklenir ve müşteriye demolink gönderiliyor.
 • Müşteriler link üzerinden web sitesini inceleyerek gerekli revizelerini iletebilir. Gerekli revizelerin de yapılıp onay verilmesinden sonra ise web sitesi yayına alınır.

Siz de potansiyel müşterilerinize hizmetlerinizi tanıtabileceğiniz ve iletişim kurabileceğiniz. Web sitesine sahip olursunuz. Web tasarımı marka kimliğinizi bir üst seviyeye taşır.

Güvenli ve hızlı web sitesi yazılımı konusunda profesyonel bir ajansla çalışmanın her zaman faydasını göreceksiniz.

Neden Web Tasarım Ajansı ile Çalışmalıyız?

Ajans360 deneyimli ekibi ile ihtiyacınız olan tasarımı ve desteği size sağlar. Sorunularınızı hızlı bir şekilde çözer ve sizin için en uygun tasarımı uygularız . Güvenli ve hızlı web sitesi her zaman faydasını göreceksiniz.

Açılış Sayfası (Landing Page) Web Tasarımı

Açılış sayfasını tasarlamak için ihtiyaç duyduğunuz özelliklere sahip tek sayfalık bir web tasarımı mı istiyorsunuz? Açılış sayfası web tasarımı bir satış hunisi gibi ziyaretçiyi sürüklemelidir. Ürünü yada hizmeti detaylı bir şekilde faydalarını anlatmak gerekir. Web sitenizdeki kafa karışıklığından kurtulmanın ve herkes için bir mikro site ile tarzınızı göstermenize yardımcı olabilir.

Teklifleri ekipleri ve deneyimi olan firmalar ile kıyaslayınız. Bizler ekip olarak sizin için buradayız.🙂

Web Tasarım Sorunları Nelerdir?

Bir çok kişi web sitesi tasarlarken destek almadıkları için web tasarım sorunları ile karşı karşıya kalır. Bu alanda uzman firmalar ise bu sorunları çok basit bir şekilde çözüme ulaştırır. Bu nedenle kaliteli bir içerik ve sorunsuz bir site için alanında uzman reklam ajansları görüşme sağlanmalıdır. Teklifleri doğru değerlendirmek bu anlamda önemlidir.

 Bu sorular sıkça sorulan sorulardır. Bu sorunlar yazılım ve tasarım sorunlarını oluşturmaktadır. Web geliştirme esnasında karşılaşılan ortak web tasarım problemleri aşağıdaki unsurlardır;

 • Web sitesi erişilebilirliği sunucuları
 • Sunucu bazlı kesintiler (404 hataları)
 • E-mail gönderme alma sorunları
 • Hatalı İçerikler
 • Web sitesinin yavaş açılma sorunu
 • Tarayıcı sorunları

İyi bir tasarımcı bir web sitesinin dünya genelinde erişebilir oluşunu sağlamalıdır. Çünkü web, dil, kültür, yer veya zihinsel yeteneğe bakılmadan tüm insanlar için çalışması gerekecek şekilde yapılmalıdır.

Sitenin bir diğer önemli özelliği ise kullanıcının siteyi okunabilir bulmasıdır. Site oluştururken bu sebepten dolayı tasarımcı, içeriği kolay okumayı sağlayacak şekilde yerleştirilir. Örneğin yazı tipi söz konusu olduğunda uygun renkler kullanılmalıdır.Tarayıcıların kullanıma girmesiyle beraber, tüm büyük tarayıcılarla uyumlu site yapılmasıdır.Sorunlar yaşadığınız web siteniz varsa; size yardımcı olabiliriz. Sizin için buradayız Hemen Teklif Al!

Neden Bir Web Tasarım Ajansı İle Çalışılmalıdır?

Günde onlarca internet sayfasını ziyaret ediyorsunuz. Bazı siteler kullanım kolaylığı ve göze hitap etmesi ile oldukça sık ziyaret ederken bazı internet sayfaları açılır açılmaz geri çıkmak için harekete geçiyorsunuz. Web tasarım konusunda kendini göstermiş sayfalar günde binlerce kişi tarafından ziyaret edilir. Tek kişilik ben herşeyi hallederim diyen web tasarımcılardan uzak durunuz.

Web Tasarım Ajansı Faydaları

Web tasarım ajansı öncelikle site tasarımı ve site kodlamasını yapacaklardır. Dilerseniz sitenize uygun logo tasarımları da yapmaktadırlar. Web tasarım ajansı kurumsal kimliğinizi tasarlayacaktır. Kurumsal kimlik oluşturmak ise markanız için en önemli stratejilerden biridir. Bu noktada Ajans360 olarak markanız için gerekli analizi yaparak kurumsal kimliğinizi en doğru şekilde oluşturuyoruz. Gelin markanızı ve stratejilerinizi iyileştirelim!

Web tasarım ajansının en büyük önemlerinden biri arama motoru optimizasyonu yapmalarıdır. Ajans sayfanıza özel olarak optimizasyon yaparak arama sonuçlarında internet sayfanızın daha üst sıralarda yer almasını sağlamaktadır.

Markanız için en iyisini analiz ediyor, tasarlıyor ve hedef kitlenizle buluşturuyoruz, Ajans360’a gelin markanıza değer katın!