Instagram’a Yeni Özellik:Instagram Hikâyeleri!

Ağustos 2016 tarihinden bu yana aktif olarak kullanılan Instagram hikâye özelliği kullanıcılar kadar markalar tarafından da sık kullanılan mecralar arasında yerini aldı. Türkiye’de sosyal medya kullanan 51 milyon kişinin 37,5 milyonunun Instagram kullandığı* ve Instagram hikâye özelliğinin geleneksel mecralara göre çok daha avantajlı olduğu göz önünde bulundurulduğunda markalar için kaçırılmayacak bir fırsat olduğu söylenebilir. Daha önce dijital pazarlamanın önemini anlatan bu yazımızda trendleri takip etmenin ve yeniliklere hemen ayak uydurabilmenin işletmelere faydalarından bahsetmiştik. Peki, sosyal medyanın yeni çocuğu olan Instagram hikâye özelliğini markalar neden kullanmalı?

Instagram

*We are social – Digital in 2018 Global Overview

Düşük Maliyet,Yüksek Erişim

Sosyal medya reklamlarında maliyetlerin geleneksel mecralara göre çok daha düşük olduğunu biliyoruz. Fakat Instagram hikâye reklamları bize daha da düşük bütçelerle daha geniş kitlelere erişim imkanı sağlıyor. Çeşitli etkenler maliyetlerde değişikliğe sebep olsa da 3.000 adet broşür baskısı maliyetine ortalama olarak 100.000 kişiye erişebilmek mümkün.

Popüler medya, popüler marka

Profesyonel sosyal medya yönetiminin en önemli kurallarından birisi dijital pazarlama trendlerini takip etmek. Tüketicilere kendisini unutturmak istemeyen markaların sürekli tüketici karşısına çıkması gerekiyor. Bunun için de tüketicinin markaya gelmesini beklemeden tüketici neredeyse marka hemen oraya gitmeli.

Hızlı etkileşim

Yalnızca küçük bir parmak hareketiyle hedef kitlenizin istediğiniz aksiyonu gerçekleştirebilmeleri hem onlar için hem de sizin için büyük bir avantaj. Yalnızca ekranı yukarı kaydırarak rezervasyon yapmalarını, bir ürün ile ilgili bilgi almalarını ve daha birçok şeyi sağlayabilirsiniz.

Profesyonel sosyal medya yönetimi ile markanızı diğerlerinden bir adım öteye taşıyarak hedeflediğiniz kitleye ulaşabilmeniz çok kolay. Etkili sosyal medya yönetimi için Ajans360 olarak her zaman size destek vermek için buradayız.

Melih Örnekbaş
30 Mayıs 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir