Video Prodüksiyon - Video Prodüksiyon Nedir - Ajans360
Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, aşağıdan detayları inceleyebilirisniz.

Web Tasarımı Kurumsal Kimlik Sosyal Medya QR Menü Fotoğraf ve Video

Video Prodüksiyon

Ajans360 olarak; alanında uzman ekibimiz ve yeni nesil teknolojimiz ile video prodüksiyon alanında da sizlere nitelikli projeler sunmak için buradayız! Çağa ayak uydurabilmenin ve avantajlarından faydalanarak doğru bir reklam stratejisi geliştirmenin peşindeyseniz, doğru yerdesiniz! Çünkü video prodüksiyon ajansları içerisinde hem güçlü bir iletişim hem de yaratıcı ve teknik bütünlük sağlamayı garanti ediyoruz. 

Peki ama video prodüksiyon nedir, hangi avantajlardan bahsedilebilir hatta video prodüksiyon fiyatları nasıl belirlenir? Tüm bunlar ve daha fazlası için yazının devamını okumanız yeterli olacaktır. 

Ayrıca diğer hizmetlerimizle ilgili bilgi almak isterseniz; internet sitemizdeki ilgili hizmetler bölümünü inceleyebilirsiniz.

Video Prodüksiyon Nedir?

Video prodüksiyon hizmeti en net tanımıyla, satın alabileceğiniz etkili ve yeni nesil bir reklam yöntemi aynı zamanda da ciddi bir pazarlama stratejisidir. Eğer marka ya da firmanızı genişletmek istiyor fakat ihtiyaçlarınızı karşılayacak adımın ne olduğundan emin olamıyorsanız, bu hizmetten mutlaka yararlanmalısınız. Video prodüksiyon her türlü video grubunu içerisine alan ve kurgu, çekim ve montaj aşamalarından oluşan bir süreçtir. Süreç sonunda ise markanızı öne çıkarabilecek filme dolayısıyla da reklama ulaşmış olursunuz. 

Nasıl mı? O zaman gelin, bir sonraki başlıkta buluşalım!

Videomuzu İzle

Video Prodüksiyon Nasıl Hazırlanır?

otel tanıtım filmi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi her türlü video prodüksiyon ürünü, süreçler bütününde oluşturulmaktadır. Bu süreçleri ise 3 farklı adımda açıklayabiliriz:

  1. Adım: Yaratıcı bir video prodüksiyon ürünü için öncelikle pre-prodüksiyon yani yapım öncesi aşaması ile başlanmalıdır. Bu kısım; marka ve ihtiyaçlarının analiz edildiği, senaryo ve varsa seslendirme metinlerinin oluşturulduğu, kurgunun dizayn edildiği, gerekli ekipmanların toplandığı ve konseptin belirlendiği aşamadır.
  2. Adım: İkinci aşama ise yapım aşamasının ta kendisidir. Yani bir bakıma olayın özüdür de diyebiliriz. Prodüksiyon aşamasında artık ön hazırlıklar bitmiştir ve her şey hazırdır. Bu noktada yapım öncesi kısımda ele alınan tüm detaylara titizlikle uymak gerekir. Örneğin; marka gerçek görüntülere ihtiyaç duyuyorsa, çekim gerçekleştirilir. Fakat animasyon gibi özel ve çizime dayalı yaratıcı kalemler kullanılacaksa, uzman kreatif direktörler ve grafikerler tarafından yenilikçi tasarımlar oluşturulacaktır. Sonucunda ise belirlenen hazırlıklara uygun olarak yapım aşaması tamamlanır.
  3. Adım: Son kısım, post-prodüksiyon da denilen yapım sonrası aşamadır. Bu son adımda çekimi veya tasarımı tamamlanan ürünün son parçaları düzenlenerek yerleştirilir. Gerekli ise ses ve müzik gibi detaylar eklenir ve montaj çalışmaları tamamlanır. Bu şekilde video prodüksiyon gerçekleştirilerek video hazırlanmış olur ve süreç tamamlanır.

Video Prodüksiyon Fiyatları

Video prodüksiyon fiyatları marka ya da firmaların ihtiyaç duydukları farklı alternatiflere bağlı olarak değişmektedir. Dolayısıyla net bir rakamdan bahsetmek mümkün değildir. Ancak Ajans360 olarak bizler; satın alacağınız her türlü hizmetin bütçeniz doğrultusunda, uygun ve kaliteli biçimde yönetilmesine önem veriyoruz. 

Detaylı bilgi ve tüm sorularınız için internet sitemizde yer alan iletişim kısmı üzerinden teklif alabilirsiniz!

İlyas Kaynak
29 Eylül 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir