Otel Tanıtım Filmi - Ajans360
Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, aşağıdan detayları inceleyebilirisniz.

Web Tasarımı Kurumsal Kimlik Sosyal Medya QR Menü Fotoğraf ve Video

Otel Tanıtım Filmi

Otel tanıtım filmi turizm sektörünün rekabet alanında en büyük verimi sağlayan yegane reklam yöntemi, otel tanıtım filmi ile mümkün olmaktadır. Nedeni ise gayet açık: Dijital dünya, dijital planlama! Bu noktada merak edebileceğiniz; otel tanıtım filmi nedir, otel tanıtım filmi nasıl çekilir, püf noktaları nelerdir ya da otel tanıtım filmi neden önemlidir vb. tüm sorularınızı yazının devamında açıklıyor olacağız.

Ek olarak; merak edebileceğiniz diğer tanıtım filmi çeşitleriyle ilgili tüm konuları, internet sitemizdeki tanıtım filmi sayfası üzerinden inceleyebilirsiniz.

Otel Tanıtım Filmi Nedir?

İnsanların birçoğu, özellikle mutlu olmak adına plan yaptıklarında çok daha seçici olurlar. Bu durum ise müşteri kitlesini, planlama yapmadan önce görmeye dolayısıyla da güvence almaya itmektedir. Kısaca, eğer otel hizmeti sunuyorsanız; fiziki bir sunum gerçekleştirmeniz coğrafik açıdan mümkün olmayabilir. Bunu aşmak adına ise otel tanıtım filmlerini kullanabilirsiniz. Çünkü otel tanıtım filmleri; oteller için hizmetlerini, mimari yapılarını, organizasyon ve etkinlik imkanlarını hatta indirim ve kampanya gibi tüm fırsatlarını sergileyebilecekleri çeşitli kısa filmlerdir. 

Videoyu İzle

Bu filmler ile hedeflenen ise yalnızca müşteri çekmek değildir. Çünkü yalnızca konaklama adına müşteri çekmek, yaz sezonu içerisinde avantaj sağlasa da sonrası için yeterli olmayacaktır. Oysa birçok otel kış sezonlarında da konaklama dışında etkinlik, davet ve organizasyonlar gibi benzer hizmetler sunmaktadır. Bu nedenle otel tanıtım filmlerinde tek bir noktaya odaklanmak yersizdir. Bu dezavantajı aşmak için otel tanıtım videosu ile sağlanmak istenen en belirgin etkileri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Müşteri kitlesi için güven veren bir ön gösterim sunmak
  • Otel, hizmetler ve avantajlarla ilgili detaylı bilgi vermek
  • Turizm sektörü içerisindeki reklam alanında pay edinmek
  • Kurumsal imajı ve marka bilinirliliğini desteklemek
  • Cezbedici bir portfolyo oluşturmak

Peki ama tüm bunlar nasıl sağlanacak? Gelin, detaylı bir şekilde inceleyelim!

Otel Tanıtım Filmi Nasıl Çekilir?

Otel tanıtım filmi çekimi tanıtım filmleri içerisinde belki de en çok ayrıntıya sahip olanlardan biridir. Çünkü planlayan etkiyi yaratabilmek için yalnızca doğru ışık kullanmak ya da detaylı tanıtım sunmak yeterli değildir. Peki güçlü bir tanıtım filmi nasıl çekilir? Hadi sıralayalım

Stratejik Planlama

Bir sürü kelime ya da cümleyle elde edemeyeceğiniz verimi, tek bir videodan alabilirsiniz. Fakat bunun için detaylı bir planlama yapmalısınız. Öyle ki güçlü bir strateji geliştirmeli, bu stratejiye uygun bir senaryo üretmeli ve kurgu konusunda da yaratıcı olmalısınız. Otel tanıtım filmi ajansları ise tam olarak bunun için var! Sizin yerinize doğru bir planlama ve ciddi bir strateji oluşturmamızı ve de diğer hizmetlerimizden yararlanmak ister misiniz? İstemelisiniz! Çünkü güçlü bir otel tanıtım filmi yaratmak ancak doğru bir enformasyon ve doğru stratejiler bütünü ile mümkündür. Kısacası; kalite için iletişim ve planlama önemlidir!

Algı ve Duygu Yönetimi

Müşterilerinizin otelinizi tercih edebilmesini sağlamak için hedef kitleyi iyi belirlemeli ve aynı hedef kitleye dair ayrıntılardan haberdar olmalısınız. Müşterileriniz ne istiyor? Nasıl ihtiyaçları hatta duyguları var? Onları nasıl memnun edebilirsiniz? Onları memnun edebilmek adına neler sunabilirsiniz? İşte tüm bu soruları ve cevapları tek bir video ile sunabilmelisiniz. Bu ise ancak doğru bir algı ve duygu yönetimi ile mümkündür. Biz, sizin yerinize bunu da yapıyoruz! Otel tanıtım filmi ajans ekibi ile analizler çıkartıyor ve bu analizler doğrultusunda en etkili algıyı oluşturmaya ve doğru duygu yönetimini sağlamaya odaklanıyoruz.

Profesyonel Ekip ve Ekipman

Otel tanıtım filmlerinde alanı ve hizmetleri daha iyi yansıtabilmek adına hem görsel hem de işitsel teknikleri tek bir formda buluşturabilmek gerekmektedir. Dahası, oluşan formun, belirlenen strateji ile aynı doğrultuda olabilmesi de çok önemlidir. Dolayısıyla profesyonel bir ekip ve ekipman zorunluluğu bulunmaktadır. Görsel teknikleri ve video hareketliliğini aynı ritimde buluşturabilmeniz, buna bağlıdır. Ayrıca sinematik bir görüntü oluşturabilmek adına video kameraların elbette Full HD ya da 4K tercih edilmesi gerekir. Renk kalitesi, bit derinliği, stabilizasyon ve FPS değeri de dikkat edilmesi gereken diğer teknik konulardandır.

Montaj

Son aşama montajdır fakat montaj aşaması basit bir birleştirmeden ibaret değildir. Teknik bilgi, yaratıcı efektler, güçlü bir sistem ve doğru ekipman desteği gerekmektedir. Aynı zamanda otel tanıtım filminin, otel misyonunu ve vizyonunu yansıtması, öte yandan da kurumsal kimliği öne çıkaracak niteliklere sahip olması önem taşımaktadır.

Reklam ajansı Ajans360 ekibi olarak bizler de tüm bu aşamaları hem eksiksiz hem de kusursuz biçimde oluşturmak için burada olacağız. Süreç boyunca taleplerinizi dinleyecek ve gereksinimlerinizi göz önünde bulunduracağız.

Otel Tanıtım Filmi Neden Önemlidir?

Bu kısımda otel tanıtım filmi hazırlama noktasında nasıl ilerlenmesi gerektiğinden ve neden önemli olduğundan bahsederken, bir yandan da avantajlarına değinmiş olacağız. Esasen otel tanıtım filmlerinde armoniyi yakalamak, ekip işidir. Dolayısıyla doğru bir reklam, doğru bir ajans seçimi ile mümkündür. Ve güçlü bir tanıtım filmi ile pek çok avantaj yakalayabilirsiniz. Hadi gelin, bu avantajlardan bahsedelim:

  • Tanıtım filmini web sitenizde, sosyal medya hesaplarınızda hatta reklam çalışmalarınızda bile kullanabilirsiniz. Kullanım alanlarının çeşitliliği ise markanızı her alanda görünür kılacaktır. 
  • Aşinalık duygusu ise beraberinde güveni getirmektedir. Güven ile kazandığınız tüm müşteriler, hizmetlerinizin bütünüyle dolayısıyla da markanızla ilgili olumlu algı oluşturacaktır.
  • Hızlı ve görsel açıdan zengin bir içerik, her zaman daha fark edilir bir tanıtım şeklidir. Dolayısıyla yalnızca var olan müşterilerinize ya da potansiyel kitleye değil, rakiplerinize ve hatta doğrudan rekabetin kendisine hitap etmiş olursunuz.
  • Sıradan fotoğraflarla ya da uzun metinlerle çekemeyeceğimiz kadar çok dikkati, tek kalemde hem pratik hem de hızlı bir şekilde çekebilirsiniz.

Kısaca; otel tanıtım filmleri diğer reklam yöntemlerine kıyasla her zaman daha cezbedici, etkili, pratik, hızlı ve avantajlıdır. Detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir ve teklif alabilirsiniz.

İlyas Kaynak
02 Ekim 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir