Fabrika Tanıtım Filmi - Ajans360
Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, aşağıdan detayları inceleyebilirisniz.

Web Tasarımı Kurumsal Kimlik Sosyal Medya QR Menü Fotoğraf ve Video

Fabrika Tanıtım Filmi

Fabrika tanıtım filmi; fabrikaların üretim tesislerinden, ortaya çıkardıkları ürüne kadar her türlü detayın ele alınarak sunulduğu kısa film çeşididir. Fakat bu kadarla kısıtlı değildir. Çünkü günümüzde fabrika tanıtım filmleri, markalar için vazgeçilmez bir pazarlama stratejisi halini almışlardır. Hal böyleyken mutlaka sormanız gereken bazı sorular olduğunu da ayrıca belirtmeliyiz. Örneğin;  fabrika tanıtım filmi nedir, fabrika tanıtım filmi nasıl çekilir hatta neden önemlidir ya da dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? İşte tüm bu sorularınızın ayrıntılı cevaplarına, yazının devamını okuyarak erişebilirsiniz. 

Ek olarak; merak edebileceğiniz diğer tanıtım filmi çeşitleri ve daha fazlası için ilgili kısma uğrayabilirsiniz. Ajans360 olarak, her türlü sorunuzu yanıtlayabilmek için buradayız!

O halde artık başlayalım mı?

Fabrika Tanıtım Filmi Nedir?

Hizmet verdiğiniz alanda tüketiciye sunabileceğiniz geniş bir derya var, öyle değil mi? Çünkü çalışma ve üretim koşullarınızdan, ürün ya da hizmetinizin tüm etkilerine kadar her türlü ayrıntıyı büyük bir titizlikle ele alıyorsunuz. Peki ama bunu kim biliyor? Hedef kitlenizin sizin tüm bu çabalarınızdan haberi var mı? Açıkçası; saklanan ya da geri planda kalan hiçbir emek, yerine ulaşmayacaktır. Bir başka deyişle; tüm çabalarınıza rağmen reklamını yapmadığınız / yapamadığınız hiçbir hizmet ya da ürün meyve vermeyecektir. Dahası kurumsal kimlik veya marka kimliğinizi gölgelenecek ve marka bilinirliliğiniz bir nevi erimeye mahkum kalacaktır. Peki bunu engellemek için ne yapabilirsiniz?

Videomuzu İzle

İşte bu noktada devreye fabrika tanıtım filmi giriyor. Fabrika tanıtım filmi ile yalnızca müşterilerinizi değil; yatırımcıları, iş ortaklarınızı, katkı sağlayabilecek potansiyel kişi ya da kurumları hatta rakip firmaları ve sektör içerisinde yeri olan diğer tüm markaları hedef alabilirsiniz. Bir yandan hedef kitlenizin gözünde kurumsal ve kaliteli bir imaj çizebilir, bir yandan da az önce bahsedilen diğer tüm kişi ve kurumları etkiniz altına alabilirsiniz. Yani bir nevi; rekabete dahil olmak yerine, mücadelenin yönünü belirleyebilirsiniz. Yine de bu konuyu biraz daha basit açıklamak gerekirse; fabrika tanıtım filmi ajans aracılığıyla elde edebileceğiniz ciddi bir reklam alanıdır, diyebiliriz.

Fabrika Tanıtım Filmi Nasıl Çekilir?

Fabrika tanıtım filmi çekimi her şeyden önce profesyonel bir ekip ve ekipman gerektirir. Bunun en büyük nedeni ise fabrika tanıtım filmlerinde hedeflenen yegane etkinin, kurumsal kimliği belirginleştirmek olmasıdır. Birkaç dakikadan oluşmalarına rağmen firmaların tüm hizmetlerinin ayrıntılı olarak tanıtılması, aynı zamanda da vizyonlarının sergilenebilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla etkili bir fabrika tanıtım filmi için şunları talep edebilirsiniz:

  • Markaya özgü tasarım
  • Yaratıcı senaryo ve sanatsal kurgu
  • Doğru süre ve çekim planlaması
  • Güçlü montaj
  • Profesyonel ekip ve ekipman

Peki Ajans360 olarak biz, fabrika tanıtım filmlerini nasıl çekiyoruz?

Fabrika tanıtım filmi videosu adı altında basit ve sizden bağımsız bir reklam istemezsiniz, öyle değil mi? İşte bizler de bunun farkında olarak; öncelikle ön görüşmelere büyük bir önem veriyoruz. Sizinle irtibat halinde olmayı ve hazırlık aşamasından montaj kısmına kadar tüm süreçleri birlikte yönetmeyi ön görüyoruz. İhtiyaç duyacağınız tüm bilgilendirmeleri en sağlıklı biçimde tarafınıza aktarıyor ve sizin taleplerinizi de göz önünde bulunduruyoruz. Bu yönlendirmeler doğrultusunda ise geçerli bir senaryo ve kurgu oluşturuyoruz. Daha sonra sizin de onayınızla çekim aşamasına geçiyor ve yararlandığımız tüm profesyonel ekipmanlarla birlikte yeni nesil bir tanıtım filmi yaratıyoruz. Akabinde ise yine sizin onayınızla birlikte son montaj işlemlerini uyguluyor ve filminizi tamamlıyoruz.  

Fabrika Tanıtım Filmi Neden Önemlidir?

Aslında bu sorunun cevabını çoktan açıkladık fakat biraz daha detaylandırmakta yarar var. Çünkü fabrika tanıtım filmi ajansları bile kendi içerisinde farklı kulvarlara sürüklenebiliyor. Kimi yalnızca hedef kitleyi gözetirken kimi ise tek başına sanatsallığı yeterli buluyor.  Öyleyse gerçek bir fabrika tanıtım filminden bekleyebileceğiniz tüm olumlu etkileri, dolayısıyla avantajları alt alta sıralayalım:

Doğru İçerik, Gerçek Kitle!

Fabrika tanıtım filminizin içerisinde mutlaka detaycı ve bilgilendirici bir yön olması gerekir. Hedef kitlenizin yalnızca size ya da ürününüze / hizmetinize değil, üretim aşamalarınıza, teknolojik avantajlarınıza, vizyon ve misyonunuza dair de bilgi edinmesi önemlidir. 

Bu durum, gerçek kitlenize erişmenize olanak tanırken aynı zamanda sağlam bir müşteri portfolyosu oluşturmanıza olanak tanıyacaktır. Güven aşılayan, garanti veren ve gerçek bir hizmet sunan ciddi bir marka olarak tanınabilirsiniz!

Rekabet Gücünüzü Arttırın!

Fabrika tanıtım filmlerinin yalnızca hedef kitlenize yönelik olmadığından bahsetmiştik. Aynı zamanda sektör içerisindeki rekabet alanında da bir yer edinebilmelisiniz. Hatta yer edinmekle kalmamalı, bizzat rekabeti yönlendirebilmelisiniz. Her geçen gün dijitalleşen dünyada bunu gerçekleştirmek ise yine dijital platformlar dolayısıyla da fabrika tanıtım filmleri aracılığıyla mümkündür. Kısaca bir fabrika tanıtım filminin en büyük avantajlarından biri de marka bilinirliliğinizi ve kurumsal imajınızı desteklerken rekabet gücünüzü de arttırıyor olmasıdır.

Sağlıklı Bir İletişim Ortamı Yaratın!

Doğru kitleye ulaştınız, gerçek ve geniş bir müşteri portfolyosu oluşturdunuz. Hatta kendi sektörünüz içerisinde kurumsal bir imaj yaratarak, rekabet alanınızı dolayısıyla da marka bilinirliliğinizi arttırdınız. Peki her şey bitti mi? Elbette hayır! Üretiminiz ve mücadeleniz her daim devam edecek. Hem kendi personelleriniz hem de müşteri ve potansiyel katkı sağlayacak kişi ve kurumlarla iletişim kurmaya devam etmelisiniz. O halde bu iletişimi daha da geliştirmek istemelisiniz. Her türlü kitleye kendinizi doğru biçimde tanıtabilmeli ve verdiğiniz reklam üzerinden sağlıklı bir algı yakalayabilmesiniz. Bu ise tahmin ettiğiniz üzere tanıtım filmlerinin destekleyici yönüyle var olacak. Öyleyse neden bekleyesiniz ki?

Fabrika Tanıtım Filmi Fiyatları

Artık fabrika tanıtım filmleri ve sağladıkları avantajlar noktasında hem fikir olduğumuza göre bir sonraki aşamada fabrika tanıtım filmi fiyatları üzerinde düşünmeye başlamış olmalısınız. Öncelikle bu kısımda endişelenmenize gerek yok. Çünkü Ajans360 ekibi olarak, tanıtım filmlerinizi bütçeniz doğrultusunda hem uygun hem de kaliteli bir formatta sunmak için buradayız.

Detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir ve teklif alabilirsiniz.

İlyas Kaynak
26 Eylül 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir