Reklam Ajansı Nedir? Ne İşler Yapar? - Ajans360
Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, aşağıdan detayları inceleyebilirisniz.

Web Tasarımı Kurumsal Kimlik Sosyal Medya QR Menü Fotoğraf ve Video

Reklam Ajansı Nedir? Ne İşler Yapar?

Reklam ajansı, iletişimin son derece önemli olduğu ve firmaların hedef kitleleri ile iletişim kurmakta zorlandığı günümüz şartlarında en önemli hizmeti veren ajanslardan bir tanesidir. Yaratıcı fikirler ve çözüm önerileri ile müşterilerine en profesyonel hizmetleri veren reklam ajanslarının pek çok görevi ve sağladığı fayda vardır.

Reklam, bir ürün ya da hizmetin iletişim kanallarından birinde belirli bir ücret karşılığında yayınlanmasıdır. Söz konusu reklamların hazırlanması ve müşteriler için gereken etkiyi yaratması aşamasında ise reklam ajanslarının görevi başlar. Firmalar müşteriler ile iletişim kurabilmek, onları satın almak davranışına teşvik edebilmek ve etkileyebilmek için pek çok reklam çalışmasına başvurur. Günümüzde özellikle teknolojinin gelişmesi ile reklam kanallarında büyük bir artış meydana gelmiştir. Geleneksel mecraların yanı sıra dijital mecraların de ortaya çıkması ve büyük bir ilgi görmesi reklam ajanslarının görevlerini epeyce artırmıştır. Peki, reklam şirketi hangi hizmetleri sunuyor? Gelin hep birlikte inceleyelim.

reklam ajansı

Reklam Ajansı ve Sosyal Medya Yönetimi

Günümüzde ajansların pek çoğu dijital çağa ayak uydurmak ve müşterilerine daha kaliteli bir şekilde hizmet verebilmek için sosyal medya uzmanları ile çalışarak sosyal medya yönetimi hizmeti sunmaktadır. Pek çok markanın hedef kitlesine ulaşmak için sosyal medya kanallarını tercih etmesi reklam ajanslarının da bu hizmeti en iyi şekilde sunmasını sağlamaktadır. Profesyonel bir şekilde yönetilen sosyal medya hesapları ile firmaların başarı elde etmemesi mümkün değildir.

Web Sitesi Tasarımı

Web sitesi tasarımı, ajansların müşterilerine sunduğu bir diğer hizmettir. En kaliteli ve profesyonel şekilde sunulan web tasarım hizmetleri ile firma ve kişilerin hedef kitlelerine ulaşabilmek için web sitelerini rahatlıkla kullanabildiklerini ifade edebiliriz. Web siteleri internet kullanıcılarının çeşitli konularda bilgi almalarını sağlayan, firmalar müşterilerine ulaşmalarını sağlayan ve e-ticaret çalışmaları ile insan hayatını ve alışverişi çok daha kolay bir hale getirmektedir. Bu noktada firmalar hem müşterilerine en kısa yoldan ulaşmak için hem de ürün ve hizmetlerini en kısa şekilde müşterilerine ulaştırmak için web sitelerinin faydalarından yararlanmaktadır. Reklam ajansları ise işlerinde uzman ve profesyonel web tasarımcı, grafik tasarımcı ve yazılımcı gibi meslek gruplarına sahip kişiler ile müşterilerine hizmetler sunmaktadır. Bu noktada 360 Reklam Ajans olarak web sitesi, web tasarım, otel tasarımı ve Bolu web tasarımı alanlarında hizmetler sunduğumuz ifade edebiliriz.

Grafik Tasarım

Grafik tasarım çalışmaları ajansların olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Sosyal medya çalışmalarından açık hava çalışmalarına kadar her türlü alanda kullanılacak olan grafik tasarımlar ile müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerinin karşılanabilmesi mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli unsurun tasarım yaparken trendleri takip etmek ve müşterileri gönülden fethedecek uygulamalara başvurmaktır. Zira görsellik hedef kitleyi yakalamayı başarabilmek adına en kritik faktörlerden bir tanesi olarak dikkat çeker. Bolu reklam ajansları tarafından sunulan bu hizmet sizi daha başarılı bir satış grafiğine veya daha büyük bir müşteri kitlesine sahip olmaya sevk eder.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı büyük küçük her marka için olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Müşteriler nezdinde daha ciddi ve güçlü görünebilmek adına mutlaka başvurulması gereken hizmetlerden bir tanesidir. Zira kurumsal kimliğini iyi yapılandırmamış bir markaya güvenilmeyebileceği gibi çok amatör bir görüntü ortaya çıkması da olasıdır. Kurumsal kimlik tasarımının başta müşteriler olmak üzere tedarikçi ve iş ortakları nezdinde de olumlu bir ortam tesis edeceğini unutmamak gerekir.

Logo Tasarımı

Markanızı ifade eden ve markanızın tanınmasını sağlayan ayırt edici ibarelerden biri de logodur. Size özel bir logo tasarlanmasını sağlayarak hem sektörde eşsiz bir markaya sahip olmayı sağlayabilir hem de marka bilinirliğinizin ciddi seviyelere ulaşmasına katkı yapabilirsiniz.

Tanıtım Filmi

Dijital mecralarda reklam ve pazarlama faaliyetleri yürütürken zaman zaman tanıtım filmlerine başvurmak gerekebilir. Profesyonel bir perspektif ile ortaya konan tanıtım filmlerinin sadece kaliteyi değil aynı zamanda size olan talebi de yüksek seviyelere çekeceğini kesinlikle unutmamalısınız.

Prodüksiyon

Prodüksiyon hizmetleri geniş kapsamlı ve organizasyonun çok iyi gerçekleştirilmesi durumunda başarı elde edilebilecek bir hizmettir. Bu anlamda prodüksiyon ihtiyaçlarınızı Bolu reklam ajansları alanında kendini ispat etmiş olan ajansımızdan alarak kaliteyi elde edebilirsiniz.

Tüm hizmetler ile ilgili bilgi almak ve projenizi anlatmak isterseniz bize ulaşın.

Melih Örnekbaş
15 Ağustos 2020

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir