Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, aşağıdan detayları inceleyebilirisniz.

Web Tasarımı Kurumsal Kimlik Sosyal Medya QR Menü Fotoğraf ve Video

Hashtag Nedir, Nasıl kullanılır?

Hashtag Sosyal Medya trendlerinden birisi belki Tag, başlık etiketi gibi kelimeler ile duymuş olabiliriz. Türkçe anlamı “etiketlemek ““anahtar sözcük” ile tanımlayabiliriz. Kavramı bilmek yetmiyor onu anlamanız ve örnekler incelemeniz gerekiyor. Birçok kişinin kullandığı Hashtagleri inceleyin gönderisiyle alakası varmı bakın verdiğim örneklerde de daha iyi anlayacaksınız Hadi başlayalım, 

Hashtag Ne İşe Yarar?

hashtag

Hashtag paylaştığınız bir gönderi ya da videonun altına oluşturarak paylaşırız bu şu işe yarıyor. Belirlediğimiz hashtag’ler bu konuda araştırma yapan arama motoruna yazan hangi platformu kullanıyorsanız etiketlediğiniz kelimeler paylaştığınız gönderiyi öne çıkarmak, görünür hale getirmek için etkili bir şekilde kullanılabiliyor. Hashtag kavramı ilk olarak twiter üzerinde kendini gösterdi.  daha sonra diğer platformlar da görmeye başladık. Nasıl oluyor ama öncelikle Bir Sosyal Medya platformunda paylaştığınız bir gönderi olmalı.

Nasıl Kullanılır?

Örnek: doğa manzara resmi paylaşıyorsunuz diyelim yorum kısmı Başına # bu kare işaretini koyuyoruz. Ve içeriğimiz doğa manzarası ile ilgiliydi #doğa #manzara # doğayürüyüşü #temizhava gibi benzer şeyler türeterek hashtagler belirleyebiliyoruz. Bu sayede Sosyal medya platformunda bir kişi #doğa ile bir arama yaptığında sizin gönderinizi görebilecek trendlerde en üst bölüme çıkmasa bile etkileşim sağlarsınız tabi ki çıkartmak sizlerin elinde içeriğinizin kalitesi doğru kullanımı vb. sistem bu şekilde çalışıyor. Daha çok kişiye erişim sağlanıyor. Tabi ki sürekli aynı hashtag leri kullanmayın paylaşımınıza uygun hashtagler daha doğru olacaktır. Örnek için tıklayınız.

Yukarıdaki Doğa gibi benzer Hashtag aratarak istediğiniz içeriklere ulaşabilir ya da sizde gönderilerinize Hashtag ekleyerek bu sayfalarda gönderilerinizin görünmesini sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya üzerinde O kadar kötü ve alakasız hashtag kullanılıyor ki istenilen sonuç alınamıyor ve yaptığımız etiketler hiçbir fayda sağlamıyor.

Örnek: İçerik, Gönderi konusu Bir kişinin Tatilde sahil kenarında paylaştığı bir paylaşım. #tatilyapıyoruz #keyiflendik #tatil #plajdayız #arkadaşlarla #deniz #kum vb. Bunlar gibi hashtag kullanmamalısınız hiçbir sonuç hiçbir yerde öne çıkanlarda görülmeyeceksiniz. Çünkü bunlar sadece kelime kalabalığı oluşturulmuş alakasız kelimeler.

Örnek2: Butik Giyim Ürün Resmi Paylaşan bir Takipçim Kullandığı hashtagler: Londra, butikeşya, butik, paris, fransa vb. birkaç tanesi olabilir tamam ama paris, fransa vb. alakasız ulaşılmayacak hashtagler kullanmayın.

Gönderinizin yabancı hashtağler ile alakası yoksa gözüksün diye kullanmayın. konunuz ile alakalı 10-50k ya da 50-100k küçük sayfaları etiketlemeniz daha doğru olacaktır. Sosyal Medya platformunda gereksiz hashtag kullanmayın ve konunuz ile alakalı ve Net kullanın Bu sayede hem komik duruma düşmemiş olursunuz hem de gönderinizi istediğiniz yerlerde görebilirsiniz. eğer ki ne yaptığınızı biliyorsanız sizin için son derece faydalı olacaktır.

İlk Kullanılan Hastag

İnstagram Platformunda takipçi sayınızı arttırmak için tıklayabilirsiniz.

Ajans360
01 Ekim 2020

Hashtag Nedir, Nasıl kullanılır? (Hakkında 2 yorum)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir