Instagram Takipçi Arttırma - Ajans360
Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, aşağıdan detayları inceleyebilirisniz.

Web Tasarımı Kurumsal Kimlik Sosyal Medya QR Menü Fotoğraf ve Video

Instagram Takipçi Arttırma

Instagram, ürün ve markanız için kullanabileceğiniz en iyi platformlar arasında artık neredeyse duymayan kalmamıştır.

Takipçi kazanamanın en iyi yolu birçok kişi ile etkileşime geçerek tanınmaya bağlıdır. Günlük hayatımızda sürekli yeni kişilerle tanışırız. Bu bir toplantı, bir otobüs yolculuğu ya da bir etkinlik sırasında olabilir. Peki aynısını neden İnstagram üzerinde yapmayalım; Tanımadığımız kullanıcıların paylaşımlarını beğenerek güzel yorumlar bırakabilirsiniz. Kısacası yeni kişilerle etkileşime girerek karşımızdaki kişinin çevresine kendimizi gösterebilir ve tanınmaya başlarsınız. Böylece takipçi sayınızda sürekli artış sağlayabilirsiniz.

Hashtag, hashtag, hashtag

Sosyal medya pazarlaması için çok büyük bir öneme sahip Kullanıcıların Spesifik bir konu ya da içeriği araştırabilmesine ve fiklerini paylaşabilmesine yardımcı olur.

Kullanacağınız hashtagler takipçileriniz dışındaki insanların sizi bulmasını sağlar ya da sizi keşfetmelerini sağlayabilirsiniz. Hashtag markanız ile ilgili olması gerekir hangi kitleye seslenmek istiyorsunuz bunu belirlemeniz gerekir. Markanıza  uygun kitleye uygun bir etiket yapmalısınız. Çoğu kişinin yaptığı bir hata instagramda 10k dan az bir kitleniz varsa ulaşamayacağınız bir popüler hashtag etiketlemenizi tavsiye etmiyoruz.  Nedeni instagram gönderinizi öne çıkarmayacak hem de gönderiniz orda kaybolacaktır. Ve yaptığınız hastaglar boşa gidecek ve etkileşim alamayacaksınız. 10-50k, 50-100k arası hastag kullanabilirsiniz.

HASHTAG SAYISI

Etkileşiminizi oldukça yükseltiyor. Twiter platformu 140 karakter izin veriyor bu yüzden hastag sayınız az olucaktır. Instagram kullanıcıları daha şanslı diyebiliriz. Çok sayıda hashtag kullanabilirsiniz tabi ki bir sınırı var. max 30  İlk başlarda daha fazla hashtag kullanabilirsiniz ve etkileşiminize göre arttırıp azaltabilirsiniz.  Sürekli aynı hastagleri kullanmanızı tavsiye etmiyoruz

İnstagram Biyografisi

Paylaşımlarınız kadar etkili bir biyografisi 150 karakterlik bir biyografi yazınız sizi tanımlayacak ve Diğer kullanıcılardan ayıracaktır. Biyografinizde yön işaretleri Emoji kullanarak dikkat çekebilirsiniz.

İlgi çeken fotoğraf paylaş

  • İnstagram tamamen görsellik üzerine kurulmuş bir platform bu yüzden düzenli paylaşımlar yaparak takipçilerinizin ilgisini devam ettirin.
  • Fotoğraflarınız iyi bir kalitede olmasına, takipçilerinizin dikkatini çeken paylaşım yapmaya çalışın network yapmayı da öğrenebilirsiniz.

Hesabınızı Facebook’a bağlayın

Facebook, Instagram’ı satın aldığı için bu iki platform birbiriyle sürekli etkileşim halinde Çift platformda aynı gönderiyi paylaşabilir etkileşiminizi arttırabilirsiniz.

Website ile trafik oluşturma

Bir web siteniz varsa etkileşiminiz dahilinde sosyal medya profilleriniz için ikon eklemeyi unutmayın. Blogunuz’a instagram  sayfanızdan fotoğraf, video ekleyerek  websitenize ziyaretçi çekebilirsiniz.

Bir web siteniz olmaması dahilinde bize ulaşabilirsiniz.

Çalışma arkadaşlarınınız ortamınızın fotoğraflarını paylaşın

İnsanlar sizin nasıl bir marka olduğunuz hakkında çalışma ortamınız hakkına merak duyarlar. Nasıl yürüdüğünüzü görmek isterler. Günlük rutinlerinizi takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken çalışanlarınızdan izin alarak yapmanız gerekiyor çalışma arkadaşlarınız rahatsız olabilirler. Markanız ya da şirketiniz ile mutlu ve güler yüzlü fotoğraflar paylaşarak  müşterilerinizde olumlu bir imaj bırakabilirsiniz.

Ajans360 ile çalışmak istermisiniz.  Deneyimli ve profesyonel bir Sosyal medya platformlarınızı  markanızın tanınması için her şeyi sizin için yapıyoruz.

Ajans360
14 Eylül 2020

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir