Diş Hekimliğinin Sosyal Medyada Markalaşması - Ajans360
Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, aşağıdan detayları inceleyebilirisniz.

Web Tasarımı Kurumsal Kimlik Sosyal Medya QR Menü Fotoğraf ve Video

Diş Hekimliğinin Sosyal Medyada Markalaşması

Diş Hekimliği ve Sosyal Medya üzerinde markalaşması 2021 yılına kadar diş hekimliği endüstrisinin yaklaşık 36,8 milyar dolar değerinde olacağı tahmin edilmektedir. Diş perisi için çok fazla diş var. Ancak, diş kliniği kârın bir kısmını istiyorsa, diş hekimleri ve sektörünüz için bir sosyal medya pazarlama planı başlatmak inanılmaz derecede önemlidir.

On yıllar boyunca diş hekimi, muayenehanelerini geliştirmelerine yardımcı olmak için neredeyse yalnızca itibar ve ağızdan ağıza pazarlamaya güvendiler. Ancak 2018 yılı ve büyük olasılıkla kitleniz sosyal medyada. Blog oluşturma, video pazarlama, ücretli sosyal reklamlar ve hatta podcast’ler olsun, diş hekimleri için sosyal medya pazarlamasının özelliklerini öğrenmeniz gerekir.

sosyal medya

Diğer herhangi bir sektörde olduğu gibi, hastalarınızı daha iyi çekmenin, elde tutmanın ve nihayetinde pazarlamanın yolları vardır. Ve bu makalenin iyiliği için, sosyal pazarlama çabaları için ekstra desteğe ihtiyaç duyan diş hekimlerine bakıyoruz.

Sosyal Medya Pazarlaması Diş Hekimleri İçin Neden Önemlidir?

Diş hekimleri için sosyal medya pazarlaması hala benimsemenin ilk köklerindedir, ancak daha fazla diş hekimi Twitter, Facebook ve Instagram’da aktif olmanın gücünü görüyor. Nüfusun% 15’ini korkuyla titreyen bir sektör için, sadık bir hastayı kazanmanın, onlara korkacak hiçbir şey olmadığını sürekli olarak göstermekten daha iyi bir yol olabilir mi?d

Diş hekimleri, diğer birçok sektörden biraz farklı konumdadır. Giyim mağazaları, yazılım şirketleri, restoranlar ve diğer sektörler, ihtiyaç duymadıkları bir şey olsa bile, sattıkları şeyin paraya değer olduğuna insanları ikna etmek zorundadır. Öte yandan diş hekimlerinin, insanları dişlerini ve diş etlerini kontrol ettirmeleri gerektiğine ikna etmeleri gerekmez. Herkes dişçiye gitmeleri gerektiğini bilir.

Çoğu diş hekiminin karşılaştığı zorluklar, insanların randevularını planlamayı hatırlamalarını sağlamak ve diş hekimliği ziyaretleriyle ilişkili korku ve endişenin üstesinden gelmelerine yardımcı olmaktır.

Nihayetinde, güven inşa etmek ve hastanın güvenini kazanmak söz konusudur.
Sosyal medya pazarlaması, hedef kitlenizle ilişki kurmanın nihai yoludur. Bir diş hekimi için bu, hastalarınızı ağrısız bir deneyim sunabileceğinize ikna etmek anlamına gelir.

Markalarımızdan bir tanesi için sosyal medya hesabı ile bilgilendirici bir post örneğimiz için tıklayınız.

Hastaların ofisinizi ziyaret etmeden önce kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı olmak için sosyal medyayı kullanın. Müşterilere emin ellerde olduklarını bildirerek otoritenizi, geçmiş geçmişinizi ve sektör deneyiminizi sergileyin. Eğlenceli ve hafif yürekli sosyal içerikle diş hekimine gitmeyle ilgili damgalamanın bir kısmını ortadan kaldırın. Uygulamanıza ilginç bir kişilik kazandırarak, insanların sizi görmeyi dört gözle beklemelerini sağlarsınız. Yine, her şey güven ile ilgili.

Sadece diş macunu ve kök kanalları satmadığınızı unutmayın – konfor, sağlık, markalaşma, güven, güven ve her şeyden önce iyi bir deneyim satıyorsunuz. Sosyal medya size hastalarınızla bağlantı kurmanız için ihtiyaç duyduğunuz platformu sunar. Onlara sadece dişlerle değil, insanlarla ilgili olduğunuzu hatırlatın.

Diş Hekimleri İçin Sosyal Medyanın Faydaları

Hem büyük hem de küçük şehirlerdeki diş hekimleri için reklam, yeni müşteriler kazanmak için ekmek ve tereyağı taktiği. Ancak bu zamanın ve çabanın ne kadarını sosyal medyaya harcıyorsunuz? Daha ikna edici olmanız gerekiyorsa, Facebook reklam gelirinin 2019 yılına kadar basılı reklamları geride bırakması bekleniyor.

Ajans360
06 Eylül 2020

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir