Google Haritalar ’da Konum Ekleme Nasıl Yapılır? - Ajans360
Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, aşağıdan detayları inceleyebilirisniz.

Web Tasarımı Kurumsal Kimlik Sosyal Medya QR Menü Fotoğraf ve Video

Google Haritalar ’da Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Google Haritalar ’da Konum Ekleme, gelişen teknolojik gelişmelere bağlı olarak kullanımını hızla arttıran bir uygulama olmuştur.

Özellikle bölgesel etkinlikleri göstermesi, mağazaları ve gerekli iş yerlerini göstermesi sayesinde herkesin kullandığı bir uygulamadır, Genç yaşlı herkesin kolayca kullanabildiği bu uygulama internet olan her ortamda güncel bilgileri verir. Özellikle yabancı bir ülkede veya şehirde iseniz, Google Haritalar sayesinde nerede olduğunu bulabilir ve gitmek istediğiniz yerleri daha kolay bulursunuz.

Konum Ekleme

Yeni açtığınız bir işletmenizin daha kolay bulunmasını istiyorsanız Google Haritalar uygulamasına kendi yerinizi ekleyebilirsiniz. Bu sayede size gelmek isteyen müşteriler harita üzerinde diledikleri gibi bulabilirler. Kullanıcılar Konum ekleme özelliğini istedikleri yerden başlayarak Google Haritalar üzerinden konuma ne kadar sürede ve nasıl ulaşabileceklerini görürler. Araba kullanan veya yaya gidenler için idealdir.

Google Haritalar uygulamasına konum eklemek oldukça basittir. Bunun için aşağıdaki adımları izleyerek sizler de işletmelerinizin yerini kolaylıkla koyabilirsiniz;

  • Google Haritalar uygulamasını tablet veya telefonunuzdan açın
  • Burada, Google hesabınızdaki simgenize dokunarak giriş yapın
  • Buradan yer ekleme butonuna basarak ilgili sayfaya yönleneceksiniz
  • Konum bilgilerinin adresini doğru ve eksiksiz bir şekilde girin
  • Gönder butonuna tıklayın

Bu adımları izlediğinizde Google Haritalar tarafından gönderdiğiniz bilgiler incelenerek onay sürecine girer. Girdiğiniz adres onaylandıktan sonra eposta olarak size bilgi maili gelecektir. Bu sayede güncel adresinizi ve marka adınızı rahatlıkla Google Haritalar uygulamasına eklemiş olursunuz.

Mobilde Google Haritalara Konum Ekleme

Google Haritalar uygulamasına Telefon üzerinden erişim sağladıktan sonra iş yerinizin marka veya kuruluş ismini rahatlıkla haritalara konum ekleme yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk önce mobil cihazınızın internete bağlı olduğunu kontrol etmektir. Eğer cihazınız wifi veya mobil ağlara bağlı ise Google Haritalar uygulamasını açarak işlemlerinizde başlamanız mümkündür. Uygulama üzerinden kendi hesabınıza giriş yaparak istediğiniz bölgeyi seçip adresinizi açık bir şekilde yazarak ekleme yapabilirsiniz.

Günümüz çağına ayak uydurmak gerekirse pek çok işyeri ve marka haritalar üzerinde nerede bulunduğunu işaretler. Bu aynı zamanda müşterilerin yerinizi kolay bulması için önemli bir avantaj sağlar. Yer ekleme yaptıktan sonra yürüyerek veya kendi kişisel aracıyla gelmek isteyen kişiler haritaların yönlendirmesi sayesinde yerinize rahatlıkla ulaşım sağlar. Bazı durumlarda mobil uygulamada Google Harita yer eklemenin daha basit bir yolu vardır. Eğer GPS bilgileriniz telefon üzerinde açıksa Google Haritalar nerede olduğunuzu gösterir. Bu sayede yerinizi doğru bir şekilde saptayabilir ve adres olarak Google hesaplarına onay için gönderebilirsiniz.

Bilgisayardan Google Haritalara Konum Ekleme

Günümüzde pek çok kişi telefon ve tablet yerine iş için dahi olsa bilgisayar kullanmaktadır. Masa başı bir işte çalışan kişiler pek çok araştırmalarını ve gidecekleri yerleri bilgisayar üzerinden bulmayı tercih eder. Bu nedenle Google Haritalar konum ekleme işlemini daha kolay olacaksa bilgisayar üzerinden eklemeniz de mümkündür. Bilgisayar üzerinden Google haritalara konum ekleme seçeneğini tercih eden kişiler, Google Haritalar yazarak ilk önce bu uygulamaya bilgisayar üzerinden erişim sağlarlar. Karşınıza gelecek olan büyük ebatlardaki Google Haritalar sayesinde kendi yerinizi rahatlıkla tespit edebilir ve adresinizi onay sürecine gönderebilirsiniz.

Dilerseniz Google Haritalar uygulamasında bilgisayar üzerine ekleyerek daha hızlı erişim sağlamanız da mümkündür. İş yerinizin adresine ve marka ismini Google Haritalar onay sürecine gönderdiğinizde artık sizler de bu uygulama üzerinden erişilebilen bir yer haline gelirsiniz. Bu sayede hem iş yerinizin ismi rahatlıkla tanınır hem de gelmek isteyen kişiler tarafından kolay erişilebilir bir yer haline gelirsiniz. Hem araba kullananlar hem de yayan olarak gelenler için geliştirilmiş olan ve pek çok kişinin kullanımına sunulan bu Google Haritalar uygulaması sayesinde erişebilirlik ve bulunabilirlik artar.

Google Haritalar Uygulamasına Konum Eklemenin Önemi

Günümüzde artık her yaştan birey telefon veya akıllı bir cihaz kullanmaktadır. Eskiye nazaran kişilerin yeni bir yer bulması veya mobil cihaz kullanması arttığı için pek çok sektörel şirket de Google Haritalar uygulamasını kullanmaya başlamıştır. Genellikle bir yerden başka bir yere gitmek için kullanılan bu Google Haritalar ile kişiler araç sürerken dahi kolaylıkla gitmek istedikleri yerlere ulaşabilirler. Bunun için yapılması gereken en önemli adım her kuruluşun Google Haritalar tarafından eklenmiş olmasıdır. Bu sayede gitmek istediğiniz yerlere daha kolay erişebilir ve markanızın yerini net bir şekilde belli edebilirsiniz.

Google Haritalar uygulamasını eklediğiniz adresleriniz sayesinde sizlere ulaşmak isteyen müşteriler, herhangi bir yol tarifine gerek kalmadan mobil cihazlarına bakarak yolunu bulabilirler. Ayrıca internete markanızın ismi yazdığında direk Google Haritalar üzerindeki konumunuz da belirir. Bu sayede şirketiniz hakkında araştırma yapan kişiler hangi şehirde ve hangi ilçede olduğunuzu kolayca saptayabilir. Bu sayede markanızı müşteri potansiyelinizi geliştirerek satışlarınızı da arttırabilirsiniz. Bunun dışında hastane, okul, eczane ve benzeri gerekli alanların da Google Haritalar içerisinde yer alması hayati önem taşır. Bu sayede kişiler acil ihtiyaçları olduğunda Google Haritalar uygulaması üzerinden yer belirleyerek daha kısa sürede ulaşıp ihtiyaçlarını gidebilirler. Sizler de bu uygulama üzerinde yer ekleme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirerek ihtiyacı olan kişilere yardımcı olabilirsiniz. Bunu yapmak için internete bağlı bir mobil cihaz yeterli olacaktır. Dilerseniz tablet ve bilgisayardan da kolaylıkla yer işaretleme yapabilirsiniz.

Yer işaretlemesi yaptıktan sonra bu sekme altını işletmenizle ilgili fotoğraflar ekleyebilir ve kişilerin yorum yaptığı konuları okuyabilirsiniz. Bu aynı zamanda müşteri memnuniyetini sağlamak ve sürekli bir potansiyel oluşturmak için gereklidir. Üstelik topladığınız puanlar sayesinde Google Haritalar tarafından öne çıkarmanız da söz konusudur. Bu marka bilinirliğini artıracağı gibi kalitenizi de geliştirir. Siz de bir an önce iş yerlerinize Google Haritalar üzerine eklemeyi unutmayın.

Ajans360
31 Temmuz 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir