Özel Web Tasarım - Ajans360
Teklif Al!
file text ikonlar

Ajans360

Dijital Reklam Ajansı - Ajans360

Merhabalar👋

Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, aşağıdan detayları inceleyebilirisniz.

Web Tasarımı Kurumsal Kimlik Sosyal Medya QR Menü Fotoğraf ve Video

Özel Web Tasarım

   Özel web tasarım, günümüz’de artık herkesin yapması gereken ve çok yaygın bir hala gelmiş bulunmakta Firmalar, kurum ve kuruluşlar, bloggerler, youtuberlar ve daha birçok kişi veya kişiler, kendilerine internet üzerinden ciddi maddi kaynak yaratmaktadır. Sizin de bir fikriniz veya düzenli olarak paylaşmak istediğiniz yazılarınız olabilir. Bu yazımızda kendinize özel web tasarımınızı nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Kendinize Özel Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

   Kendinize ait bir web sitesi oluşturmanın ilk yolu, web site tasarımı hakkında bilgi sahibi değil ve “swipe to style” gibi hazır web site kurumları da istemiyorsanız ajansların desteği ile web sitenizi oluşturmaktır. Bu sayede kafanızdaki web sitesine profesyonel hizmet alarak sahip olabilirsiniz. İkinci yolumuz ise biraz daha detaylıdır. Web sitenizi oluşturmanız için gereken temel yapı, web sitenizdeki içerikleri depolayabileceğiniz bir hostinge sahip olmanızdır. Çoğu hosting sağlayıcılar bir hosting satın aldığınızda bir alan adı almanıza da olanak sağlıyor. Alan adınızın amacınıza uygun ve hedef kitlenizin ulaşabileceği türden ifadeler içermesi sitenizin tıklanma sayısını arttıracaktır.

Hosting satın alırken hosting sağlayıcının güvenilirliğine ve destek hizmetlerine, depolama alanına, bant genişliğine ayrıca site güvenliğine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Buradan sonraki süreç sizin bilgi ve deneyiminize bağlı olarak değişiklik gösteriyor. “Swipe to style” işlevi gören hazır web site kurulum mimarlarından faydalanabilirsiniz. WordPress ve Wix popüler olan uygulamalardan birkaçıdır. Sürükle bırak ve otomatik hazır web site oluşturmak gibi özelliklerin de bulunduğu bu tarz uygulamalar sayesinde bir saatten daha kısa sürede dilediğiniz gibi bir web site inşa edebilirsiniz.

Başarılı bir web sitenin olmazsa olmazları nelerdir?

Birinci husus, Web sitenizin tasarımı olabildiğince temiz ve basit bir tasarımdan oluşmalıdır. Kullanıcı sitenize tıkladığında siteniz çok karışık görünmemelidir. Web sitenizin ana sayfasında, sizi tek bir cümle ile ifade eden bir slogan, temel iletişim bilgileriniz, ürün veya hizmetleriniz hakkında dikkat çekici bilgilendirmeler ve mevcut müşteri referanslarınız bulunmalıdır. Ana sayfanın dikkat çekici nitelikte olması kullanıcıları daha çok site içerisinde tutacak ve diğer sayfalarınızı ziyaret etmelerini kolaylaştıracaktır.

İkinci husus, navigasyon menüleriniz kullanışlı olmalıdır. Site içerisinde dolaşan kullanıcı ulaşmak istediği sekmelere menü içerisinde rahatça ulaşabilmelidir. Bir diğer önemli başlık ise sitenizin içerikleridir. Sitenizde bulunan içerikler sade ve doğal bir anlatımla kullanıcının karşısına çıkmalı ve kendisini tam olarak ifade edebilmelidir. Ek olarak içerikleriniz için seçtiğiniz görseller kaliteli ve ilgi çekici görünmelidir. Bu sayede içerikler kullanıcının gözüne daha çok hitap edecektir. Tasarımımızı ayarladık ve içeriklerimizi oluşturduk.

Web sitesi tıklanması arttırmak

Şimdi web sitemizin tıklanmasını arttırmak ve daha çok kullanıcının sitemizi ziyaret etmesini istiyoruz. Mevcut durumda en çok kullanılan arama motoru olan Google, arama sonuçlarında internet sitelerinin ön sıralarda çıkabilmesi için bazı kriterleri şart koşuyor. Bunun için arama motoru optimizasyonu (SEO) yapmamız gerekiyor. SEO’ya ek olarak kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun mobil cihazlardan internet kullanımına sahip olduğu düşünüldüğünde responsive tasarımı gözden kaçırmamak gerek. Responsive tasarım, her elektronik cihazdan web siteye giriş yapıldığında sitenin içeriklerinde herhangi bir bozulma olmadan açılmasını sağlıyor. Son olarak web sitenizin yayına hazır olup olmadığını test etmelisiniz. Bu noktada sitenizin açılma hızı önemli bir durum olarak gözüyor. Popüler web site testlerini kullanarak web siteniz içerisindeki eksiklikleri görebilir ve giderebilirsiniz.

Profesyonel Özel Web Tasarım İçin ,

ajans360 olarak kaliteli ve profesyonel ekibimiz ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız. E-Ticaret Tasarımı aşamalarını inceleyip iletişime buradan geçebilirsiniz

Hizmet verdiğimiz birkaç marka

Bolçi (Bolçikolata)

Mudurnu Helva

Volta Motor

Ajans360
30 Ağustos 2020

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir