Web Sitesi Tasarımı

Web sitesi markanızın sanal dünyadaki çalışma yeriniz olarak düşünebilirsiniz. Nasıl bir işetmeniz olduğunda dekorasyon ediyorsak müşterileriniz geldiğinde markanız hakkında izlenim oluşur. Aynı şeyi web siteniz için de yapmalısınız çünkü sanal dünyadaki iş yerinizdir.

Web sitesinin tasarımı, düzeni ve içeriği iyi olmayan bir siteye hiçbir müşteri ziyaret etmek istemez Hangi sektörde hizmet veriyorsanız. Müşterilerinizin ne istediği nelerden hoşlandığını bilin ya da öğrenin müşteri analizi yapmanız ve küçük ayrıntılara bile dikkat ederek tasarım taslağı oluşturmaya geçebilirsiniz.

İyi bir web sitesi için;

Taslak Oluşturun

Sektör araştırması yapın ve müşterinin istediklerini not alın ve tasarıma dökerek kağıt üzerinde geliştirin site tasarımı yaparken kolaylık sağlayacak ve daha hızlı yapmanıza yardımcı olacaktır. İyi bir web sitesi tasarımı için özgün olmaya özen gösterin. Benzer tasarımlar ya da Copy Pace yapmaktan kaçının.

Yazı, Font Kullanımı

Fontun okunabilir olmasına, Olabildiğinde belirli bir font kullanmaya, Boyutuna, Font stili seçimine dikkat edilmelidir.

Renk Seçimi

Marka logonuzda kullandığınız renkleri Web sitesi oluştururken kullanabilirsiniz şık bir uyumlu görünüm sağlayacaktır. Çok fazla renk karmaşası yaratmamak için belirli düzen halinde giden renkler kullanmak dolaşımı kolaylaştırır ve okuyucu için kolaylık olur zıt renklerin kullanımında karmaşıklık oluşacağı için ziyaretçiler okumaya üşenecekler ve web sayfasından ayrılacaklardır.

Görsel boyut ve kalitesi

Kullandığınız görsellerin boyutu büyük olursa siteniz yavaşlamaya ve donmaya başlayabilir. Bu yüzden görsel boyutlarını düşürmenizi tavsiye ediyoruz. Sayfanıza gelen bir müşteri web sayfanızın geç açılması ya da donması nedeniyle olumsuz bir durumla karşı karşıya bırakacaksınız ve çarpı tuşuna basacak ayrılacaktır. Resmin boyutları sayfanızın boyutlarına göre olmalı ve şık durmalıdır. Görüntü kalitesi bulanık olmaması önemlidir. Bir diğer sorun sizin bilgisayarınızda açılan görseller başka bir kullanıcının bilgisayarında açılmayabilir JPG, JPN, GİF gibi her bilgisayar ve tarayıcıya uygun resimler seçin.

Ziyaretçinizi yönlendirin

Ziyaretçileriniz en kısa yoldan hedefe ulaşmak ister sayfalar arası bağlantılar verin ve sayfalar arası akıcılık oluşturun. Görselleri ve yazılarınızı İcon ile yönlendirme yaparak kolaylık sağlayın başlıkları ve görselleri iconlarla destekleyin ve kendi sayfanızı istediğiniz gibi tasarlayın.

web sitesi
Ajans360
05 Ekim 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir