Birlikte Harika İşler Yapmak için TEKLİF AL
Teklif Almak İstediğiniz Hizmetler
Ajans360 ekibi olarak hayalinizdeki web site tasarımı için bir “click” ötenizdeyiz. Yükselmeye hazır mısınız?

Youtube İçerik Üretimi

Youtube, ürettiğinz içerikler'de Görüntüleyenlerin daha uzun süre izlemeye devam etmesini sağlayan videolara, tıklama alan videolara göre daha yüksek sıralama verilecektir. Bu yalnızca katkıda bulunanları yüksek kaliteli içerik oluşturmaya motive etmekle kalmaz. YouTube'un içerik ortağı pazarlama başkanı Eric Meyerson'a göre, YouTube'un "insanların hayatındaki en önemli medya" olma hedefiyle uyumludur. Hedeflerinizi belirleyin   Her markanın farklı bir...
Youtube İçerik Üretimi

Youtube, ürettiğinz içerikler’de Görüntüleyenlerin daha uzun süre izlemeye devam etmesini sağlayan videolara, tıklama alan videolara göre daha yüksek sıralama verilecektir. Bu yalnızca katkıda bulunanları yüksek kaliteli içerik oluşturmaya motive etmekle kalmaz.

YouTube’un içerik ortağı pazarlama başkanı Eric Meyerson’a göre, YouTube’un “insanların hayatındaki en önemli medya” olma hedefiyle uyumludur.

Hedeflerinizi belirleyin

  Her markanın farklı bir hedefi vardır. Öncelikle kendi hedefinizi belirlemeniz gerekir. Ana sayfanızda, blogunuzda veya ürün açılış sayfalarınızda daha fazla ilgiye ihtiyacınız varsa trafik arttırmanız gerekir. Trafik hedefleri, toplam benzersiz ziyaretçilerinizi ve sayfa görüntülemelerinizi artırır. Yeni bir siteyi, markayı, ürünü veya satışı veya fırsatı tanıtmak istiyorsanız bu hedef mükemmeldir.

Youtube İçerik Üretimi Tüyoları

Sistemi yenmeye çalışırken zaman kaybetmeyin. Algoritmayı atlamanın ve daha yüksek sıralama elde etmenin bir yolunu bulmaya çalışma zahmetine girmeyin. Bir şeyleri çözdüğünüzü düşündüğünüz an, değişecekler. Zamanınızı video başlıkları için anahtar kelime araştırmasına odaklayın ve tutarlı bir programa göre videolar üretmeye devam edin. Pazarınızın ihtiyaçlarına uygun içeriği tutarlı bir şekilde üretmek, ideal olarak peşinde olduğunuz sonuçları üretecektir.

 Hedef kitlenizi ayrıntılı olarak tanımlayabilmelisiniz.

  1. Kaç yaşındalar? Hobileri nelerdir?
  2. Dikkatlerini çekecek tetikleyici kelimeler nelerdir?
  3. Ne gibi faydalar arıyorlar?

Bunların hepsi basit, ancak göz ardı edilme eğilimindedir. Pazarınızın ne istediğini ve neye ihtiyaç duyduğunu bildiğinizi varsaymayın. Araştırın. İzleyicilerin ilk beş ila 10 saniye içinde tam olarak neden izlemeye devam etmeleri gerektiğini bildiklerinden emin olun. Onlara söyleyin ve videonuzu izlemekten elde edecekleri faydaları gösterin.

 Kaliteli videolar tesadüfen gerçekleşmez.

Youtube Ön üretim planlamasıyla oluşturulmuşlardır. Öncelikle bir çekim listesi oluşturmak gerekir. İhtiyacınız olan tüm farklı çekimleri listeleyin. Hikaye panosu oluşturun. Karmaşık çekimlerin veya geçişlerin basit bir panosunu oluşturun. Hâli hazırda ilgi çekici videolar oluşturuyor olabilirsiniz, ancak başlığınızda ve etiketlerinizde insanların aradığı anahtar kelimeleri eksik edebilirsiniz. Kelime seçiminizin popüler olup olmadığını belirlemenize yardımcı olması için Google’ın anahtar kelime aracını kullanın.

 Youtube İçin Enerji ve Risk Almak

Youtube içerik videoları için, Kamera karşısında tutku ve enerji sergileyen insanlar, monoton ve sıkıcı olmaktan çok izleyicinin dikkatini çekiyor. Herhangi bir stand-up komedyenini izleyin ve enerjisinin izleyiciyi nasıl etkilediğini görün. Normalden biraz daha yüksek sesle konuşmayı deneyin ve beden dilinizle biraz daha hareketli olun. Kamera önünde garip hissedebilirsiniz, ancak daha ilgi çekici bir video meydana gelir.

  Hedef kitlenizin kim olduğuna karar verdiğinizde, içgüdülerinize güvenin ve hesaplanmış bir risk alın. Her işte çok sayıda test edilmemiş varsayım vardır, bu nedenle ortak inançları test etmekten korkmayın. Alışılmadık şekilde düşündüğünüzü gösterebilir ve işleri yapmanın yeni bir yolunu keşfetmenize yardımcı olabilir.

 Sosyal Medya Reklam Stratejisi

  Görünürlüğü arttırmak, markanızın daha fazla bilinmesi, daha fazla satın alma, tanınma ve sadık müşterilere yol açar. Marka bilinirliği kampanyalar için ideal olan görünürlük hedefleri, erişimi ve gösterimleri artırmak için harikadır. Paylaşımlar, yorumlar, beğeniler ve retweetler aracılığıyla katılımı ölçmek, hangi içeriğin en iyi sonucu verdiğini anlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca markanızın kullanıcılarla konuşmaya devam etmesini sağlar. Birçok marka, potansiyel müşteri oluşturmaya yardımcı olmak için ücretli sosyal reklamları kullanır. Bu, kullanıcıların markanıza daha fazla yatırım yapmasına yardımcı olabilecek içeriği veya diğer kaynakları tanıtmak isteyen markalar için idealdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir