Birlikte Harika İşler Yapmak için TEKLİF AL
Teklif Almak İstediğiniz Hizmetler
Ajans360 ekibi olarak hayalinizdeki web site tasarımı için bir “click” ötenizdeyiz. Yükselmeye hazır mısınız?

Reklam Filmi Nasıl Çekilir?

Reklam filmi, Belirli süreçler sonucu oluşmaktadır. Öncellikle Reklam veren firma yeni çıkan ürününü tanıtmak istediğinde ya da farklı bir ürünün Pazar payını büyütme kararını verir. Senaryo için ürün ve hizmet bilgilerini ajansa aktararak başlanır. Ürün ya da hizmet rakip ürünlerden avantajları ya da özelliklerin şirketimize aktarılması sonucunda senaryo yazılıyor. bu özellikler doğrultusunda prodüksiyon hazırlamak kalıyor....
Reklam Filmi Nasıl Çekilir?

Reklam filmi, Belirli süreçler sonucu oluşmaktadır. Öncellikle Reklam veren firma yeni çıkan ürününü tanıtmak istediğinde ya da farklı bir ürünün Pazar payını büyütme kararını verir. Senaryo için ürün ve hizmet bilgilerini ajansa aktararak başlanır.

Ürün ya da hizmet rakip ürünlerden avantajları ya da özelliklerin şirketimize aktarılması sonucunda senaryo yazılıyor. bu özellikler doğrultusunda prodüksiyon hazırlamak kalıyor. Reklam metni yazılırken Reklam veren firmanın kimliğini taşıyarak yazılır ve sloganlarda çağrışım uyandırılması sağlanmalıdır. Reklam metni yani senaryosu yazılırken hedef kitleye göre kolay anlaşılabilir. Kısa süre içerisinde net mesajlar iletmesini sağlayabilecek kullanılacak sloganların akılda kalıcı insanların beyninde çağrışım uyandırmasına dikkat çekmesi gerekmektedir.

reklam filmi

Senaryo bittiğinde artık çekim aşamasına geçilmeden Öncelikle reklam filminin yayınlanacağı reklam ortamları reklam verenin bütçesine göre ajans ile belirlenir. Kullanılacak araç ve gereçler temin edilir. Reklam filmi senaryosuna göre cast ihtiyacı varsa yapım ajansları ile çalışılır. Lokasyonlara göre oyuncular seçilir.  Ürün ve hizmetin hangi ortama uygun olduğu belirlenir farklı Lokasyonlarda çekim gerçekleştirilir. Uygun müzik seçimleri yapılır. Kurgu ve montaj aşamasından sonra Reklam veren kişiden onay alındığı taktirde Belirlenen Reklam ortamlarında tanıtım filmi yayına alınır.

Volta vt1 için tanıtım filmini izlemek için tıklayın

tanıtım filmi nasıl çekilir

Reklamlar yayınlanırken Reklam veren bütün reklam ölçümlerinden raporlar halinde haberdar edilir. Reklamlardan alınan sonuçlar dahilinde ürün ve hizmet Satışlarındaki artışlar reklamın hedeflerine ulaşması sağlanır. Reklam veren artışlardan memnun olduğu halinde mutlu bir müşteri ile ajans360 ekibi olarak her zaman profesyonel bir destek vermekten gurur duyuyoruz.

Yorumlar (2 Yorum)
 1. 29 Kasım 2020 - 16:05
  yaraplus

  çok teşekkür ederim

  1. 30 Aralık 2020 - 16:45
   Mustafa Özcan

   Biz teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir