Birlikte Harika İşler Yapmak için TEKLİF AL
Teklif Almak İstediğiniz Hizmetler
Ajans360 ekibi olarak hayalinizdeki web site tasarımı için bir “click” ötenizdeyiz. Yükselmeye hazır mısınız?

Facebook Covid-19 Virüsü Mücadelesi

Facebook CEO’su Mark Zuckenberg, ve Birçok marka Dünya'nın dört bir yanında, Covid-19 virüsü ile savaşmaya devam ediyor. Ortaya çıktığı Çin’in Vuhan kentinden Dünya’nın dört bir yanına sıçrayan Covid-19 virüsü, bugüne kadar 20 milyonun üstünde insana bulaştı, ve 800 bini aşkın insanın ölümüne yol açtı ve durdurulamıyor. Ülkeler, virüsle mücadele konusunda vatandaşlarına her gün uyarılarda bulunurken...
30.08.2020
Facebook Covid-19 Virüsü Mücadelesi

Facebook CEO’su Mark Zuckenberg, ve Birçok marka Dünya’nın dört bir yanında, Covid-19 virüsü ile savaşmaya devam ediyor. Ortaya çıktığı Çin’in Vuhan kentinden Dünya’nın dört bir yanına sıçrayan Covid-19 virüsü, bugüne kadar 20 milyonun üstünde insana bulaştı, ve 800 bini aşkın insanın ölümüne yol açtı ve durdurulamıyor.

Ülkeler, virüsle mücadele konusunda vatandaşlarına her gün uyarılarda bulunurken İnternet’ten kullanımının hayli arttığı Bilgi Çağında sosyal medyanın önemi akıllara geliyor. İnsanlar, hem ülkelerinde hem de Dünya genelinde yaşanan Covid-19 vakalarını sosyal medya platformları aracılığı ile takip etmeyi tercih ediyor. Sosyal medya platformlarından birisi konumunda bulunan Facebook, mart ayından bu yana Covid-19 virüsü ile ilgili paylaşım ve reklamlar hakkında önemli kısıtlamalar getirdi. yanıltıcı bilgilendirmeye yönelik de platformda bazı değişiklikler yaptı.

facebook
Covid-19 Virüsü

Facebook Covid-19 için destek veriyor mu ?

  2,2 milyar aktif kullanıcısı ile en büyük sosyal medya platformlarından birisi konumunda bulunan Facebook, mart ayından bu aya Covid-19 ile yoğun mücadele ediyor.Facebook CEO’su Mark Zuckenberg, dünya genelinde emek veren 45 bin çalışanına 1000’er dolarlık ikramiye vereceğini duyurdu. Ayrıca dünya genelinde çalışmalarını sürdüren 30 bin küçük şirkete toplam 100 milyon dolarlık hibe ve kredi sağladı

Ek olarak Türkiye’den iki doğruluk kontrolü partnerinin de yer aldığı dünyanın dört bir yanındaki bağımsız doğruluk kontrolü kuruluşlarına iki milyon dolarlık destek verdi. Maddi yardımların yanı sıra spekülatif paylaşımlarla da  yoğun bir mücadele içerisine giren Facebook, platformlarında el dezenfektanı, yüzey dezenfekte edici mendil ve Covid-19 test kitleri için yapılan reklamlara yer vermeyeceğini duyurdu. Bu karar, geçtiğimiz yıllarda bünyesine kattığı bir diğer sosyal medya platformlarından birisi olan İnstagram için de geçerli olacak.

Aynı zamanda yanıltıcı paylaşımlarla da mücadele içerisinde bulunan Facebook, virüs salgını sonrası platformunda bir dizi güncellemeye gitti. Facebook da platformuna salgın noktasında dünya genelinden haberler sunmak için Covid-19 Bilgi Merkezini kurdu.

facebook
Facebook Covid-19

Türkiye Sosyal medyasında neler oluyor ?

Türkiye üzerinden Facebook’a giriş yapan kullanıcılar, Covid-19 Bilgi Merkezine girdiğinde platform kendilerini T.C. Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesine yönlendirilen bir iletiyi karşılarında bulacaklar.

Bu link üzerinden detaylı bir şekilde şematik olarak görebilirsiniz.

https://www.facebook.com/coronavirus_info/?page_source=bookmark

Covid-19 Bilgi Merkezi marttan bu yana Türkçe olarak kullanıcılara hizmet veriyor, Covid-19 Bilgi Merkezinin dışında Facebook, Covid-19 ile ilgili platformda yapılan yanlış paylaşımları beğenen ya da paylaşan kullanıcılara uyarı bildirimi gönderiyor.Aynı zamanda bu kullanıcılar, bilgiyi doğru yerden almaları için Dünya Sağlık Örgütü’nün ana sayfasına yönlendiriliyor.

COVID-19 ile ilgili diğer yazılarımız için Blog sayfamızı link üzerinden ziyaret edebilirsiniz. https://ajans360.com/blog/

Mail bültenimize kaydol!
Bülten

Etkinliklerimiz, girişimlerimiz ve yeniliklerden ilk haberdar olmak için yapmanız gereken tek şey mail adresinizi bizimle paylaşmak.

*
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir