Melih Örnekbaş 6 Şubat 2017
Tahmini okuma süresi : 3 dakika
Dijitalde 360 Kampanya Dönemi

Dijitalde 360 Kampanya Dönemi

Yıllar önce bir yere sahip olmayan dijital mecralar, günümüzde rüşdünü ispat etmiş durumda. Tüketicilerin dijitalleşmesi arttıkça, marka iletişiminde ve kampanyalarda dijital platforma düşün pay ve sorumluluk arttı. Bu mecralar konusunda kendini geliştiren Ajans360 ekibi olarak müşterilerimize başarılı örnekler üretiyoruz.

Bundan yaklaşık 7 önce reklam kampanyaları dijital pazar yerine basılı mecralarda yapılıyordu. Hızlı bir şekilde ilerleyen dijital çağ (facebook, twitter, instagram vb.) mecraları hızlı bir şekilde tanındı ve kullanılmaya başladı. Geçen süre içerisinde Dijital kampanyalar çok daha ölçümlenebilir, raporlamalar ise çok daha detaylı ve şeffaf hale geldi. Eşzamanlı olarak Türkiye’de internet kullanımın artması, kolay ve ulaşılır hale gelmesi kişisel bilgisayarlar sayılarının artması dahası mobil teknolojilerin hızlı bir şekilde çoğalması dijital mecraları güçlendirdi, mobil bağlantı hızlarının yükselmesi, videolu içerikler ve sosyal ağlar derken bu gelişmelerdeki hız dijital reklam mecralarını keskin bir kılıç haline getirdi; vazgeçilmez kıldı.

Başarımızın Sırrı Özgünlük

Herbirimiz bir işe başlarken o iş ile ilgili düşünürüz eğer o işe hakim değilsek onunla ilgili video izler veya makale okuruz sonra kendi bilgi, tecrübe ve yeteneklerimizi de ekleyerek beynimizde kararlar alırız. Ardından yapacağımız işe başlarız. Eğer yapacağımız iş yaratıcı bir değer olgusu taşımıyorsa birebirini koplayabiliriz fakat bir markanın gelişim süreci söz konusu ise işler değişir. Markanın tüm ihtiyaçları düşünmeli ve doğru bir strateji ile hareket etmeli. Başka markalardan ilham almalıyız fakat kopyalamamalıyız. Kısaca markanın hikayesini kucaklayan özgün işler yapmak bir ajansın ilk sorumluluğudur. Strateji ne olursa olsun markanın hikayesi ilgi çekici özgün bir dille anlatılmalıdır. Biz peki bunu nasıl yapıyoruz ? Markaların hedef pazarı ile duygusal bir bağ yakalıyoruz. Dijital pazarda yaratıcı, sade ve kaliteli çalışmalar hazırlıyoruz.

Dijitale yatırımlar artıyor

Ulusal markalar(yemeksepeti, migros, hepsiburada…) ve dünyadaki yeni girişimleri (uber) hepimiz biliyoruz, milyon hatta milyar dolarları bulan yatırım maliyetleri dijital pazarın büyüme hızının en büyük göstergesi. Bu gerçekleri de göz önüne aldığımızda dijital çağda hizmet üreten bir dijital ajans olarak kendi markamız Ajans360 doğru bir yerde görüyorum. Günümüzde dijital kampanyalar, koordineli olarak planlanıyor, kampanya kurgularının gelişiminde dijitale özel çözümler, uygulamalar ve görseller ile geliştiriliyor. 2010 yılında yola çıktığımızda dijital pazarlama ve yazılım teknolojilerine zaman ayırarak gelişim sürecimizi hiç kesmedik. Şimdilerde ise reklam kampanyalarınn da strateji, medya planlama, sosyal medya yönetimi, yaratıcı tasarım çalışmaları, özel yazılım ve aplikasyonlar geliştiriyoruz.

 

Tek bir çatıda markalar rahat

Ajans360 olarak markalara dijital mecralardaki tüm ihtiyaçlarını tüm ekip arkadaşlarımızla gerçekleştirme imkanı sunuyoruz. Markalarımız için dertleniyor, tüm kampanya ve tanıtım faaliyetlerini yaratıcı tasarımlar ve doğru bir strateji ile markalara sunuyoruz. Şu ana kadar 5 yüz üzerinde kampanya gerçekleştirmiş bir ajans olarak hızlı öneriler sunuyor, ihtiyaçlara çözüm üretiyor, yaratıcı projeler geliştiriyor ve şeffaf bir çalışma prensibi ile %100 müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veriyoruz. Bu konularda sohbet etmek, fikir alışverişi yapmak ve birlikte neler yapabileceğimizi öğrenmek isteyen herkesi ajansımıza bekleriz.